Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Recenze: Asus ROG Phone 3 – nejvýkonnější herní smartphone

Recenze: Asus ROG Phone 3 – nejvýkonnější herní smartphone

Recenze
Asus ROG Phone 3, 12GB/512GB_502612338
Asus ROG Phone 3, 12GB/512GB
Produkt není určen k prodeji.
Asus ROG Phone 3, 16GB/512GB_734212818
Asus ROG Phone 3, 16GB/512GB
Produkt není určen k prodeji.
Asus ROG Phone 3 Strix Edition, 8GB/256 GB_1950713537
Asus ROG Phone 3 Strix Edition, 8GB/256 GB
Produkt není určen k prodeji.

Přímo na vrcholku potravního řetězce se drží již několik měsíců za sebou herní smartphone Asus ROG Phone 3, alespoň tedy co se nabízeného výkonu týče – na ten je zkrátka konkurence krátká. Hlavní hrdina dnešní recenze nicméně dovede překvapit v celé řadě dalších ohledů.

Jak již samotný název napovídá ROG Phone 3 je v pořadí již třetím herním smartphonem od společnosti Asus. Hned na úvod se sluší zmínit, že novinka je k mání ve třech různých provedeních, nejvyšší výkon přitom nabídnou dvě vrcholná provedení. Základní verze nese přídomek Strix Edition a je pochopitelně nejlevnější. Sluší se nicméně zdůraznit, že i tak půjde o plnokrevný herní telefon, který nemá mnoho kompromisů.

Základní verze ROG Phone 3 Strix Edition totiž staví na špičkovém osmijádrovém procesoru Snapdragon 865, který nabízí takt až 2,842 GHz. K dispozici má 8 GB operační paměti a 256GB úložiště. Zběhlejší čtenáři patrně vědí, že právě tímto čipsetem jsou vybaveny současné vlajkové lodě konkurenčních výrobců.

Dvě vrcholná provedení ale vůbec jako první zařízení na trhu staví na vylepšeném čipsetu Qualcomm Snapdragon 865+, který zvedá takt až na 3,1 GHz. V praxi by měl být tedy o několik procent výkonnější – aktuálně jde totiž o nejrychlejší mobilní čipset na trhu, alespoň tedy co se přístrojů s Androidem týče. Nejlepší verze má 16 GB operační paměti a 512GB úložiště, zlatá střední cesta pak 12GB paměti a 512GB úložný prostor. Právě jedno z vrcholných provedení bude hrát v dnešní recenzi prim. Levnější model je totiž vyprodaný a letošní Vánoce už pravděpodobně nestihne.

Představení rodiny ROG Phone 3

 

Technické parametry

Testovaný model: Asus ROG Phone 3, 12GB/512GB

Displej: AMOLED, 6,59" (2 340 × 1 080 px)

Procesor: Qualcomm Snapdragon 865+, CPU: 1×3,1 GHz + 3×2,42 GHz + 4×1,8 GHz

GPU: Adreno 650

Operační paměť: 12 GB

Úložiště: 512 GB, nemá slot na paměťové karty

Zadní fotoaparáty: triple fotoaparát 64MPx Sony IMX686 Wide + 13MPx ultrawide a macro kamera

Přední fotoaparát: 24Mpx kamera

Další výbava: stereo speaker a quad mikrofon, čtečka otisku prstů v displeji, duální SIM slot

Konektivita: USB-C, Wi-Fi a/b/g/n/ac/ax (2x1 MIMO), Bluetooth 5.1, NFC, 2G/3G/4G/5G, GPS/GLONASS i G1/BDS/GALILEO a QZSS

Operační systém: Android 10

Akumulátor: 6000 mAh

Rozměry: 171 × 78 × 9,9 mm

Hmotnost: 240 g

 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Asus ROG Phone 3

 

Obsah balení

ROG Phone 3 zaujme vlastně ještě dříve, než jej vybalíte z krabičky. Už samotné balení je totiž velmi exkluzivní. Krabička černé barvy má totiž nezvyklý trojúhelníkový půdorys, abyste se do ní dostali, musíte ji vysunout z boku. Navzdory relativně kompaktním proporcím balení je množství dodávané výbavy nadstandardní. Kromě telefonu v útrobách kartónové krabičky naleznete ještě nabíječku, USB kabel s USB-C koncovkami, sluchátka, odnímatelný chladič, krytky konektorů a redukce na 3,5mm jack. Zapomenout nesmíme ani na praktický plastový kryt a samolepky s tématikou ROG. Vzhledem k tomu, že Apple dává ke svým iPhonům 12 Pro, které jsou ještě dražší, pouze USB kabel, je výbava testovaného modelu skutečně nadstandardní.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Balení telefonu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Do útrob se dostanete z boku

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Krabička je skutečně unikátní

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Množství dodávané výbavy je nadstandardní

 

Vzhled a kvalita zpracování

ROG Phone 3 od společnosti Asus je exkluzivní v mnoha ohledech. Tím jedním je bezesporu vzhled. Zapomeňte na nudné hranaté krabičky, které se podobají jako vejce vejci, novinka je naprosto unikátní a hned na první pohled upoutá svým vzhledem pozornost.

Z přední strany, kterou prakticky celou zabírá dotyková obrazovka, to možná není na první pohled patrné – v této části si všimnete především dvou stereofonních reproduktorů, každý je umístěn podél užšího okraje obrazovky. Zadní strana si nicméně vypůjčuje křivky a design herní série ROG. Dominantním prvkem zadní strany je podsvícené logo výrobce, ale také trojitá zadní optika fotoaparátu. Skleněné plochy jsou částečně průhledné, takže dovolují nahlédnout do útrob telefonu – pod logem ROG tak vidíte například část chladicího systému.

Mimochodem s rozmístěním jednotlivých prvků si dal výrobce opravdu záležet, aby uživatele během hraní rušilo co nejméně věcí. Tak například nabíjecí konektor není umístěn uprostřed spodní strany, jak bývá zvykem, ale blíže k jedné z bočnic. Díky tomu zapojený kabel při hraní na šířku nepřekáží. Mimochodem druhý napájecí konektor je umístěn na bočnici – na hraní se hodí tedy ještě daleko více. Boční port slouží také k přidělání dodávaného chladiče a případně dalšího příslušenství. Prostřednictvím chladiče je mimochodem k telefonu z boku možné připojit také sluchátka.

Vzhled tedy dává jasně tušit, že hry hrají u modelu ROG Phone prim. To dokládá mimochodem i samotná konstrukce, která působí velmi bytelným dojmem. Přístroj by si patrně nechal líbit i nějaký ten pád, i když to jsme v praxi vcelku pochopitelně nezkoušeli. Škoda jen, že testovaný kousek nenabízí zvýšenou odolnost proti vodě a prachu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Hlavní hrdina dnešní recenze

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Na čelní straně stojí za pozornost stereofonní reproduktory

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Také zadní strana dává tušit, že jde o plnokrevný herní smartphone

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na trojitou optiku fotoaparátu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zadní strana je částečně průhledná

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Slícování jednotlivých částí je bez chybičky

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

V pase má telefon 9,9 mm

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na ovládací tlačítka na pravé straně

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Protilehlá strana ukrývá dokovací konektor

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na dokovací konektor

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Vrchní strana telefonu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Spodní strana hlavního hrdiny ukrývá USB-C konektor

 

Co umí AirTriggers? Ergonomie v praxi

Pozornější čtenáři si patrně již všimnuli, že testovaný kousek není žádný drobeček. V pase má totiž ROG Phone 3 bez jednoho milimetru rovný jeden centimetr, což je přeci jen více než v případě aktuálně nabízených konkurenčních modelů. Zadní strana má však zaoblené bočnice, aby přístroj lépe padl do ruky, čímž se tlustší konstrukce kompenzuje.

V praxi se nám tak ergonomie líbila. Už jen kvůli tomu, že na hraní se širší profil hodí daleko více než tenké žiletky – máte jistější úchop. Vyzdvihnout si zaslouží i promyšlené detaily, o kterých jsme hovořili již výše – například posunutý napájecí konektor.

Přesné ovládání je klíčem k vítězství v každé hře, i proto nabízí ROG Phone 3 unikátní systém ultrazvukových dotykových senzorů AirTrigger. Dva senzory s vysokou citlivostí jsou optimalizovány pro hraní na šířku a nachází se v horní části displeje. Výhodou je, že jsou plně programovatelné pro aktivaci všech dostupných programů na herní obrazovce: zaměřování, odpalování, výběr inventáře, řízení, navigace – ve skutečnosti vše, co obvykle vyžaduje klepnutí na obrazovku.

Nově AirTriggers umožňují nakonfigurovat až pět různých typů dotyků – jednoduchý dotyk, dvojitý dotyk – jedna ploška funguje jako dvě), dlouhý stisk, swajpnutí doleva či doprava na jedné plošce a swajpnutí prsty k sobě a od sebe.

S ergonomií souvisí také dodávané pouzdro, které tloušťku telefonu ještě nepatrně zvýší. Nicméně telefon má šanci alespoň částečně ochránit proti poškození, například rohy při pádech. Pouzdro je velmi zajímavé, neboť je částečně dírkované. Díky tomu vytváří velmi zajímavý efekt na zadní straně, jak je vidět na snímcích níže.  

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Telefon padne do ruky akorát

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

S pouzdrem vypadá telefon skvěle

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

V pase má skoro jeden centimetr

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na dodávané pouzdro

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Rohy chrání pouzdro perfektně

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Širší bočnice už tolik ne

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na samotný kryt, který je součástí balení

 

Hromada volitelného příslušenství

Systém ultrazvukových dotykových senzorů AirTrigger je v praxi velmi dobrý, ale některým uživatelům mohou spíše pro hraní vyhovovat mechanická klávesnice. Právě proto Asus nabízí k modelu ROG Phone 3 celou řadu herního příslušenství, díky kterému je možné mobil proměnit doslova na herní konzoli.

K mání je například speciální modul s druhou obrazovkou, který navíc obsahuje vlastní 5000mAh baterii. Na jednom displeji tak můžete hrát, na druhém ovládat streamovací software či chatovací aplikace. Šikovný je také speciální gamepad, který funguje nejen jako držák, ale také hardwarový ovladač. Vyzdvihnout si zaslouží ergonomický design s měkkými polstrovanými dotykovými tlačítky.  

Velmi zajímavě vypadá také dokovací stanice. Tato sofistikovaná periferie dovoluje používat chytrý telefon podobně jako stolní počítač. Připojit je možné klávesnici, myš, klasický síťový kabel a v neposlední řadě samozřejmě monitor. Na velké obrazovce pak ovládáte smartphone úplně stejně, jako kdybyste hráli na telefonu v režimu na šířku. Pochopitelně ovládání pomocí klávesnice a myši je v praxi daleko přesnější než na dotykové obrazovce, a tak máte šanci získat ve hře důležitý náskok nad konkurencí. Dokovací stanice má navíc i zabudovaný ventilátor, aby byl telefon dostatečně chlazen při maximálním zatížení.

Z příslušenství se sluší zmínit minimálně ještě odnímatelný chladič, který je dokonce již součástí balení. Ten dokáže ještě více zchladit rozehřáté tělo telefonu po několika hodinách intenzivního hraní. Na spodní straně navíc zpřístupní sluchátkový konektor a nabíjecí USB-C port, jak je vidět na snímcích níže. Je vyroben tak promyšleně, že pevně drží na telefonu bez i s nasazeným pouzdrem.

V otázce chlazení se sluší zmínit také chladicí systém GameCool 3, který má přepracovanou 3D parní komoru, zvětšený chladič a velký grafitový film za obrazovkou, aby se maximalizoval přenos tepla. Pomocí speciálně navržených větracích otvorů v zadním krytu může novinka odvádět a rozptýlit teplo generované během provozu na plný výkon. Případně je k dispozici výše zmiňovaný externí ventilátor AeroActive Cooler 3.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Volitelného příslušenství je k dispozici více než dost

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Dokovací stanice v akci

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Telefon s nasazeným ventilátorem

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na odnímatelný ventilátor

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Chlazení přidá telefonu další konektory

 

Displej zrozen pro hry

Případní zájemci mohou u trojky počítat s 6,59palcovým AMOLED displejem, který nabídne rozlišení 2340x1080 pixelů a velmi svižný chod – obnovovací frekvence je 144 Hz a doba odezvy 1 ms. Vyzdvihnout si zaslouží také špičková frekvence 270 Hz zaznamenání dotyku, která dramaticky snižuje latenci dotyku na 25 ms. Při hraní by měl být tedy telefon velmi citlivý. Přímo v obrazovce je mimochodem ukryt snímač otisků prstů.

K dispozici je také podpora HDR10+ s vysokým dynamickým rozsahem pro vylepšenou vizuální realitu. Aby se minimalizovalo namáhání očí při poskytování dokonalých zobrazení, ROG Phone 3 prochází certifikacemi TÜV Rheinland Low Blue Light (Hardwarové řešení) a Flicker Reduced.

Obrazovka dokáže hry i fotografie vykreslit až neskutečně věrně. OLED panely například v nových iPhonech jsou na tom ještě o kus lépe, nicméně ty se zase nehodí tolik na hraní her, neboť jsou citelně pomalejší. Vytknout nemáme co ani pozorovacím úhlům, jak se můžete přesvědčit na snímcích níže.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Přímý pohled na displej

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Postranní pozorovací úhly

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Postranní pozorovací úhly

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Postranní pozorovací úhly

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Postranní pozorovací úhly

 

Výkon? Konkurence se hledá těžko

Celá řada vlajkových lodí současnosti sází na platformu Qualcomm Snapdragon 865+. Je to i případ ROG Phonu 3, ve kterém však daný čip společnost Asus přetaktovala. Pracovat tak může při frekvenci až 3,1 GHz. Právě vyšší pracovní takty katapultovaly ROG Phone až do sféry těch nejvýkonnějších smartphonů na trhu, což dokazuje také hodnocení AnTuTu – v našem testu získal 654 621 bodů. Se zapojeným chladičem ale zvládne vybojovat ještě o pár tisíc lepší skóre. Většina konkurentů s čipem, který není přetaktovaný, se přitom pohybuje okolo hodnoty 600 tisíc bodů.  

My jsme testovali provedení se 12 GB operační paměti a 512GB úložištěm, v nabídce je nicméně ještě výkonnější varianta, která disponuje rovnou 16 GB paměti – velikost úložiště je pak stejná. Zamrzí snad jen absence slotu na paměťovou kartu, na druhou stranu 512GB hodnota by měla stačit i náročnějším uživatelům.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Hodnocení AnTuTu

 

S ohledem na řádky výše patrně málokoho překvapí, že práce se smartphonem je jedna radost. Odezva celého operačního systému je bleskurychlá. Uživatel prakticky nikdy nemá pocit, že by musel na něco čekat. Problém telefonu nedělá ani multitasking.

ROG Phone 3 přináší ve hrách konzistentní, hladké a stabilní FPS bez jakéhokoli zpoždění, a to ani během nejnáročnější akce. V současnosti neexistuje hra, která by na testovaném kousku nefungovala při maximálních možných detailech a v plném rozlišení. Naopak výkon je naddimenzovaný i s ohledem na budoucí tituly.

Zajímavostí je také nová technologie ROG HyperFusion kombinovaná s více anténami WiFi a 5G, která umožňuje současné připojení k WiFi i mobilní síti. V praxi to funguje tak, že se telefon síťový tok inteligentně přesměrovává podle toho, které připojení má nejlepší signál. To umožňuje mobilním hráčům pro nepřetržitá připojení vždy využívat ten nejsilnější možný signál.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Uzamčená vs. úvodní obrazovka

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Oblast oznámení a rychlého nastavení

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nainstalované aplikace; Internetový prohlížeč

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Galerie; Správce souborů

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Prostředí fotoaparátu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Telefon a SMS zprávy

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Klávesnice v režimu na šířku

 

Armoury Crate v akci

V nabídce předinstalovaných aplikací nás patrně nejvíce zaujalo Armoury Crate. Prostřednictvím něj je možné spravovat celý telefon, sledovat využití systémových prostředků i nastavovat různé herní profily pro jednotlivé tituly. Nechybí ani možnost úpravy otáček připojeného ventilátoru či nastavení světla Aura.

Řeč je o podsvíceném logu herní divize ROG na zadní straně telefonu. To může buď konstantně svítit, blikat, nebo dýchat. Je přitom na uživateli, jakou si vybere barvu. Zajímavé je také to, že světlo Aura je možné synchronizovat s dalším herním náčiním od Asusu. Podsvícení loga je samozřejmě možné také zcela vypnout, aby se co nejvíce šetřila baterie, nebo jej naopak využít jako náhražku notifikační diody ve chvíli, kdy je telefon obrácen obrazovkou směrem dolů.

Výkonný Režim X nyní umožňuje přizpůsobení různých systémových parametrů tak, aby vyhovovaly jakékoli hře nebo scénáři použití.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Armoury Crate

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nastavení podsvícení

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Rozsvícené logo ROG

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Logo může zářit různými barvami

 

Multimediální výbava a zabezpečení

Ale zpět k samotnému telefonu… Co se zabezpečení týče, k dispozici máte hned dvě možnosti rychlé aktivace systému. První možností je identifikace tváře a druhou čtečka otisků prstů integrovaná v displeji. Obě řešení jsou přesná a fungují v praxi korektně.

Vyzdvihnout si testovaný přístroj zaslouží především pro kvalitu zvukové reprodukce. Je totiž vybaven stereofonními reproduktory, které se ukrývají nad a pod displejem. Každý z nich má navíc ještě vlastní zesilovač. Kvalita reprodukce je díky tomu velmi slušná, zvuk je čistý a vyvážený ve všech pásmech. Příjemným překvapením je i více než dostatečná maximální intenzita hlasitosti. Při hraní na šířku si ale reproduktory vcelku pochopitelně zakryjete rukou, pokud tedy nepoužíváte gamepad.

V souvislosti se zvukem se sluší vyzdvihnout také quad mikrofon, který přenáší zvuk jasně a čistě.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Telefon se chlubí stereofonními reproduktory

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nahoře je kromě reproduktoru také čelní fotoaparát

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Vzadu je trojitá optika

 

Fotoaparáty jsou k dispozici čtyři. Vzadu je kombinace senzorů 64 Mpx + 13 Mpx + 5 Mpx, přičemž nechybí LED blesk, HDR a Panorama. Přední selfie kamera pak nabízí rozlišení 24 Mpx a podporuje režimy HDR i Panorama. Konkrétně vzadu nalezneme hlavní senzor Sony IMX686 Wide, který je doplněn o širokoúhlý objektiv, nejnižší rozlišení pak nabízí macro kamera. Škoda jen, že výrobce neintegroval teleobjektiv, pak by byla fotografická výbava bez chybičky.

Smartphone využívá při focení systém umělé inteligence, který v praxi funguje více než dobře. Pokud si uživatel nechce lámat hlavu s manuálním nastavením, jednoduše nechá pracovat umělou inteligenci – ta automaticky vybere scénu a nastaví parametry tak, aby snímek vypadal co možná nejlépe. Fotoaparát se navíc učí podle preferencí uživatele a dovede softwarově zkrášlovat momentky v reálném čase.

I když to u herních smartphonů nebývá zvykem, kvalitou fotoaparátů ROG Phone 3 rozhodně vyčnívá. Hlavní duální snímač dokáže pořizovat poměrně líbivé momentky. Kvalita širokoúhlého objektivu je o něco horší, obzvláště je to poznat ve chvílích, kdy porovnáváte stejné snímky z hlavního a širokoúhlého objektivu. Na druhou stranu širokoúhlý objektiv dovede zachytit i takové snímky, které by se jinak do hlavního záběru nevešly. A to zkrátka v některých chvílích přijde více než vhod.

Obrazová kvalita se drží na vysoké úrovni také ve špatných světelných podmínkách a v noci, i když v některých záběrech je již patrný šum – především u širokoúhlého objektivu. Nápomocen v takovém případě ale může být LED blesk. Udělat lepší představu o kvalitě fotoaparátů si můžete díky ukázkovým snímkům níže. Připojujeme i několik videí, které jsme s ROG Phonem 3 natočili.

 

>> Dva objektivy v akci <<

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek z hlavního fotoaparátu (originál zde)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ze širokoúhlého objektivu (originál zde)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek z hlavního fotoaparátu (originál zde)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ze širokoúhlého objektivu (originál zde)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek z hlavního fotoaparátu (originál zde)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ze širokoúhlého objektivu (originál zde)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek z hlavního fotoaparátu (originál zde)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ze širokoúhlého objektivu (originál zde)

 

>> Ukázkové snímky ze dne <<

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

 

>> Ukázkové snímky z noci <<

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek z předního fotoaparátu ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

 

>> Ukázková videa <<

Ukázkové video ze dne

Ukázkové video ze dne

Ukázkové video z noci

 

Výdrž baterie

Vyšší hmotnost nabízí ROG Phone 3 i kvůli tomu, že je vybaven větším akumulátorem. Kapacita 6000 mAh v praxi při běžném používání stačí na to, abyste Ten stačí při běžném používání na to, abyste nabíječku museli hledat až třetí den ráno.

Vyždímat kapacitu baterie za méně než den, je možné snad jen při nonstop hraní, v maximálním zatížení vydrží zhruba 12 hodin, což je perfektní výsledek. Sledovat nepřetržitě Full HD videa je pak možné více 14 deset hodin.

Vyzdvihnout si zaslouží technologie rychlého nabíjení QC 4.0 a Asus HyperCharge. Nabíjení je s ohledem na velikost akumulátoru velmi svižné, na 30 % jste za 18 minut, na 60 % za dalších 20 minut a na 100 % pak zhruba za 45 minut. Bezdrátové nabíjení bohužel chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Dodávaná nabíječka

 

Klady a zápory

+ aktuálně nejvýkonnější smartphone na trhu

+ velmi svižný systém při jakékoliv činnosti

+ povedený design s herními prvky

+ promyšlená ergonomie

+ AirTriggers výrazně vylepšují herní zážitek

+ bohaté příslušenství

+ překvapivě solidní kvalita fotoaparátu

+ solidní výdrž baterie, rychlé nabíjení

+ široká nabídka volitelného příslušenství

 

- vzadu chybí teleobjektiv

- nemá bezdrátové nabíjení

- chybí slot na paměťovou kartu

- není voděodolný

 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Asus ROG Phone 3

 

Závěrečné hodnocení

Od prvního do posledního šroubku byl Asus ROG Phone 3 stavěn pro hraní her, to je koneckonců patrné na první pohled. Pokud tedy hledáte chytrý telefon primárně pro herní radovánky, patrně lepší model na trhu aktuálně nenajdete. Jde totiž o nejvýkonnější smartphone na trhu, který svižně reaguje na jakékoliv povely. Potěšující je i bohaté příslušenství v základním balení, překvapivě solidní kvalita fotoaparátu či solidní výdrž baterie.

To chci

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru