Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Recenze: Samsung Galaxy Z Fold2 – nejvýkonnější mobilní skládačka

Recenze: Samsung Galaxy Z Fold2 – nejvýkonnější mobilní skládačka

Recenze
Samsung Galaxy Z Fold2, 12GB/256GB, 5G, Bronze_68286547
Samsung Galaxy Z Fold2, 12GB/256GB, 5G, Bronze
Produkt není určen k prodeji.
Samsung Galaxy Z Fold2, 12GB/256GB, 5G, Black_671255767
Samsung Galaxy Z Fold2, 12GB/256GB, 5G, Black
Produkt není určen k prodeji.
Samsung Galaxy Fold, 12GB/512GB, Single SIM, Cosmos Black_1475357600
Samsung Galaxy Fold, 12GB/512GB, Single SIM, Cosmos Black
Produkt není určen k prodeji.
Samsung Galaxy Z Flip, 8GB/256GB, Black_698980430
Samsung Galaxy Z Flip, 8GB/256GB, Black
Produkt není určen k prodeji.
Samsung Galaxy Z Flip, 5G, 8GB/256GB, Bronze_558767243
Samsung Galaxy Z Flip, 5G, 8GB/256GB, Bronze
Produkt není určen k prodeji.

První generace smartphonu Galaxy Fold měla ambice spojit to nejlepší ze světa chytrých telefonů a počítačových tabletů. To samé dělá i letošní novinka zvaná Galaxy Z Fold2. Akorát daleko lépe…

Smartphone Galaxy Z Fold2 5G zaujme hned na první pohled svou netradiční konstrukcí, jejíž nedílnou součástí je ohebná obrazovka, kterou můžete bez nadsázky přeložit jako list papíru. To ale není jediná přednost tohoto modelu, jde zároveň o jeden z nejvýkonnějších telefonů na trhu, pokud bychom hodnotili modely s ohebným displejem, půjde o absolutního vítěze. I proto se podíváme, co mohou případní zájemci od tohoto modelu čekat.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Samsung Galaxy Z Fold2

 

Technické parametry

Testovaný model: Samsung Galaxy Z Fold2, 12GB/256GB, 5G, Bronze

Displej: vnější 6,2 palce Super AMOLED (2260 x 816 obrazových bodů), vnitřní 7,6 palce Dynamic AMOLED 2X  (2208 x 1768 pixelů)

Procesor: Qualcomm Snapdragon 865+ (1×3,1 GHz + 1×2,42 GHz + 6×1,8 GHz)

GPU: Adreno 650

Operační paměť: 12 GB

Úložiště: vnitřní paměť 256 GB, nepodporuje paměťové karty

Zadní fotoaparáty: 12Mpx Sony Dual Pixel F1.8 OIS, teleobjektiv 12Mpx F2.4 OIS, 123˚ ultraširokoúhlý 12Mpx F2.2

Přední fotoaparáty: vnitřní přední selfie 10Mpx F2.2, vnější přední selfie 10Mpx F2.2

Konektivita: 5G, LTE, Bluetooth 5.0, NFC, WiFi ax, GPS/Glonass/BDS/Galileo, USB Type-C

Zabezpečení: čtečka otisků prstů, identifikace tváře

Další funkce: podpora DeX

Operační systém: Android 11 (grafická nadstavba One UI 3.0)

Baterie: 4500 mAh, bezdrátové nabíjení Qi, rychlé nabíjení

Rozměry: 159,2 × 128,2 × 6,9 mm

Hmotnost: 282 g

 

Galaxy Z Fold2 a Flex mode v akci

Multitasking s modelem Galaxy Z Fold2

 

Obsah balení

Galaxy Z Fold2 je prémiový smartphone každým coulem, je to koneckonců poznat už ze samotného balení. Kartónová krabička černé barvy se totiž rozevírá do stran – podobně jako když rozbalujete nějaký luxusní náhrdelník. Následně na vás hned vykoukne hlavní hrdina dnešní recenze. Pod ním se pak ukrývá veškeré dodávané příslušenství, které čítá sluchátka, výměnné ušní nástavce, nabíječku, USB kabel, bodák pro vyjmutí rámečku na SIM kartu a samozřejmě také návod k použití.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Balení telefonu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Krabička působí luxusním dojmem

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Dodávané příslušenství

 

Evoluce v přímém přenosu

Než se pustíme do detailního testování, sluší se připomenout, jak se skládačky od Samsungu vyvíjely v čase…

Dvě obrazovky, šest fotoaparátů a velmi elegantní vzhled. Tak by se dal ve zkratce charakterizovat smartphone Galaxy Fold od společnosti Samsung. Podle výrobce měl tento model představovat budoucnost chytrých telefonů, což byla svým způsobem pravda – v loňském roce se jednalo o nejpovedenější smartphone s ohebnou obrazovkou. A to navzdory tomu, že měl své mouchy.

Sluší se také připomenout, že zkraje letošního roku se ukázal elegantní model Galaxy Z Flip, který sice nebyl přímým následovníkem Foldu, ale v mnoha ohledech ho překonával. Jak se můžete přesvědčit v našem dlouhodobém testu, nabídl ve velmi kompaktním balení odolnější displej a řadu šikovných vychytávek.

A nyní se již dostáváme k novince zvané Galaxy Z Fold2. Jak je totiž z názvu patrné, jde o následovníka původního Foldu, který si však bere řadu vylepšení i z modelu Z Flip. Zástupci jihokorejského elektronického gigantu se již při premiéře nechali slyšet, že při návrhu dvojky „pozorně naslouchali zpětné vazbě zákazníků a zařídili se podle ní“.

Design modelu Galaxy Z Fold2

Z kolika dílů se skládá pant novinky?

 

Vzhled a kvalita zpracování

Jak je tedy z řádků výše patrné, Galaxy Z Fold2 nabízí celou řadu důležitých inovací – některé z nich jsou přitom vidět hned na první pohled. Nejnovější model spojuje v sobě praktické provedení a flexibilitu chytrého telefonu s výkonem a velikostí tabletu, akorát v daleko elegantnějším provedení než předchůdce.

Je to dáno především většími displeji uvnitř i venku, které skoro nemají rámečky. Displej Cover Screen má úhlopříčku 6,2 palce (2260 x 816 obrazových bodů), velký hlavní displej má 7,6 palce (2208 x 1768 pixelů) a vysokou obnovovací frekvenci 120 Hz. Obě obrazovky jsou mimochodem větší než u Galaxy Fold.

Na líbivějším vzhledu mají podíl i barevné varianty, ve kterých se novinka nabízí – černé Mystic Black a bronzové Mystic Bronze. Právě druhou zmiňovanou jsme měli možnost testovat, takže si ji můžete detailně prohlédnout na snímcích níže. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv barvu, počítejte s tím, že s telefonem budete budit velký rozruch, a to i přestože jde již o druhou generaci. Je to podobné, jako kdybyste měli nějaký supersport v hodnotě několika milionů korun – kam přijedete, tam cítíte, jak se za vámi otáčí zvědavé oči. Skládací smartphony s ohebnými displeji působí zkrátka v dnešní době stále jako sci-fi.

Skládací konstrukce působí opravdu povedeně. Pant i při detailním ohledání vypadá, jako kdyby neměl vůbec žádné spoje, všechny mechanické součástky jsou totiž pečlivě ukryty pod příslušenými kryty tak, aby nebyly vůbec vidět. Díky tomu by se měla zcela minimalizovat šance, že se něco běžným používáním poškodí. Samotný výrobce nicméně upozorňuje na to, že Galaxy Fold potřebuje „speciální péči“. V podstatě to znamená, že máte při používání myslet na to, že vnitřní displej se má udržovat čistý a při zavírání na něm nesmí být žádné předměty, aby se dotyková plocha neponičila. Nemusíte se bát toho, že by vadilo sem tam nějaké to smítko prachu. Například mince by už ale plochu poškodit mohla.

Samotný kloub telefonu je kovový a je na něm precizně vyryto logo výrobce. S ohledem na cenovku tohoto přístroje patrně není potřeba zdůrazňovat, že vše bylo děláno s důrazem na důkladnost – a to ať se bavíme o kvalitě zpracování či použitých materiálech. Přestože u prémiových telefonů jsme si již zvykli na to, že se chlubí zvýšenou odolností proti vodě a prachu, Galaxy Z Fold2 takové přednosti nemá – pár kapek při dešti mu rozhodně vadit nebude, ale do bazénu jej zkrátka vzít nemůžete. To nicméně platí zatím pro všechny skládačky napříč trhem.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Samsung Galaxy Fold

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Rozložený telefon působí jako dokonalá placka

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Sofistikovaná skládací konstrukce je jedním z hlavních lákadel novinky

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ve složeném stavu je přístroj dvakrát tak široký, ale zase nebývale úzký

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Rozložený telefon v celé své kráse

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nad displejem se nachází čelní fotoaparát…

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

…a to i když jej rozložíte

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Další tři objektivy jsou pak na zadní straně

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na fotoaparáty vzadu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Jedna z očnic telefonu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Na této straně se nachází ovládací tlačítka i čtečka otisků prstů

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Vespodu je pak rámeček pro SIM kartu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Rámeček pro SIM si bohužel nerozumí s paměťovými kartami

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Skládací konstrukce se opravdu povedla

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Všechny díly uvnitř sofistikovaného pantu jsou pečlivě zakryty

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Vespodu se kromě druhého reproduktoru ukrývá také USB-C konektor

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zpracování se drží na velmi vysoké úrovni

 

Unikátní ergonomie v praxi

Některým lidem může přijít rozkládací konstrukce jako zbytečnost – přeci jen celá řada lidí bude mít v kapse raději normální mobil a při skutečné práci či hraní her zkrátka sáhne po tabletu. Už po pár hodinkách používání ale k tomuto konceptu přilnete natolik, že jej patrně nebude chtít vyměnit za nic jiného.

Ve složeném stavu je totiž telefon neskutečně kompaktní, a to i když má v pase více než centimetr. Díky úzké konstrukci se totiž drží v ruce perfektně. Ano, displej je sice menší, ale na běžnou práci, kontrolu hovorů, brouzdání po webu v metru, focení, procházení galerie a podobné aktivity bohatě stačí. V praxi tak běžný uživatel prakticky nemá nutnost Galaxy Z Fold2 rozkládat. Na malé obrazovce vyřídí vše, co potřebuje – a je to daleko rychlejší a příjemnější, než když máte obyčejný mobil. Takto úzký smartphone se totiž perfektně ovládá i jednou rukou.

Teprve ve chvíli, kdy si chcete skutečně oddychnout a zahrát nějakou hru, nebo si prostě jen číst, telefon rozevřete. Stále však máte jedno zařízení a v něm všechna svá data okamžitě přístupná. Mimochodem i v rozloženém stavu se dá chytit Galaxy Z Fold2 do jedné ruky, což se hodí například při čtení. Ale pro ovládání jsou již zapotřebí ruce dvě. V rozloženém stavu má tablet v pase pouze 6,9 mm.

Případně můžete Galaxy Z Fold2 používat jako malý notebook, kdy bude jedna část sloužit jako podstavec a druhá pak jako displej. Na jedné si zobrazíte virtuální klávesnici, na druhé pak budete pracovat. Jako pracovní nástroj je Galaxy Z Fold2 skutečně užitečný, dokonce jsme s ním v terénu během testování napsali jednu novinku na GEEK magazín. Bylo to daleko rychlejší a pohodlnější než vytahovat venku klasický notebook.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Telefon je ve složeném stavu velmi kompaktní

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zadní strana smartphonu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Režim tablet je vhodnější ovládat dvěma rukama

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Případně můžete nechat obrazovku nahnutou jako u notebooku

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Úzký displej v akci

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Takto vypadá velká obrazovka…

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

…a pracovní režim, kdy část telefonu funguje jako podstavec

 

Kvalita displejů

Jak zaznělo výše již několikrát, displeje jsou k dispozici dva. Menší panel na čelní straně staví na technologii Super AMOLED a nabízí úhlopříčku 6,2 palce, jeho rozlišení pak činí 2260 x 816 bodů.

O poznání zajímavější je však 7,3palcová obrazovka, která se ukrývá uvnitř. Jde o Dynamic AMOLED  2X panel s rozlišením 2208 x 1768 bodů a jemností 373 ppi. Dotyková plocha se skládá v podstatě ze dvou částí, uprostřed je ohebná podobně jako list papíru. V této části cítíte při přejetí drobný přehyb, ale to v praxi ničemu nevadí. Jde spíš o zvyk, že najednou nemáte pod rukou plochu s pevným podkladem.

Osobně mi ale přišlo, že přehyb jde poznat daleko méně než u prvního Foldu. Přehyb na displeji je tak v praxi velmi nepatrný. Vidět jde v podstatě pouze z některých úhlů, a to navíc jen v případě, kdy je displej vypnutý nebo zobrazuje jednolitou barvu. V praxi tedy přehyb ničemu nevadí a použití flexibilního panelu je velmi příjemné.

Co se barevného podání týče, patří obě obrazovky ke špičce, i když staví na odlišných technologiích. Menší Super AMOLED obrazovka nabízí věrné barevné podání, což se dá říci také o větším panelu s technologií Dynamic AMOLED 2X – u něj jsou nicméně barvy saturovanější. Hlavní obrazovka navíc nabízí vysokou obnovovací frekvenci 120 Hz, což přímo svádí ke hraní her – o tom ale až dále v článku.

Bez sebemenší chybičky jsou také pozorovací úhly, obraz se nijak nedeformuje při pohledu prakticky z jakékoliv strany. Velmi dobrá je i čitelnost na ostrém slunci, což opět platí o obou dotykových plochách.

 

>> Vnější menší displej <<

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Přímý pohled na displej

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Postranní pozorovací úhly

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Postranní pozorovací úhly

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Postranní pozorovací úhly

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Postranní pozorovací úhly

 

>> Vnitřní větší displej <<

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Přímý pohled na displej

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Postranní pozorovací úhly

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Postranní pozorovací úhly

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Postranní pozorovací úhly

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Postranní pozorovací úhly

 

Operační systém, výkon a hry

Jako srdce telefonu byl vybrán aktuálně nejrychlejší čipset Snapdragon 865+. Jde o osmijádrový čip, který má jednotlivá jádra rozdělená do tří skupin. Vysoce výkonné jádro Kryo 585 Platinum udává pracovní tempo při rychlosti 3,1 GHz. Středně výkonná jádra pak při 2,4 GHz, jde mimochodem opět o Kryo 585, avšak v edici Gold – v telefonu jsou tyto jádra tři. Sestavu úsporných jader tvoří čtyřlístek Kryo 585 Silver taktovaný na 1,8 GHz.

Rychlejší je mimochodem i grafika Adreno 650, proti předchůdci až o 10 %. Telefon má k dispozici 12 GB operační paměti a 256GB úložiště. Slot pro paměťové karty byste u něj hledali marně.

Už v příštím roce se začnou prodávat chytré telefony s čipsetem Snapdragon 888, které posunou výkonnostní laťku zase o něco výše, nicméně aktuálně představuje Snapdragon 865+ to nejlepší na trhu. Dokonce u modelu Galaxy Z Fold2 byl výkon vyladěn tak, že jde aktuálně o nejvýkonnější mobilní skládačku a v hodnocení napříč celým trhem přístrojů s Androidem dokonce o šestý nejvýkonnější telefon na světě. To potvrzuje benchmarková utilita AnTuTu, která i v našich testech přisoudila hlavnímu hrdinovi dnešní recenze skóre 565 589 bodů.  

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Hodnocení AnTuTu

 

S ohledem na použitý hardware patrně nebude příliš velkým překvapením, že pod taktovkou operačního systému Android je odezva operačního systému bleskurychlá. V podstatě ani při spuštění několika aplikací nejsou poznat jakékoliv známky zpoždění.

Na menší obrazovce patrně bude většina lidí používat jen jednu aplikaci, velká nicméně svádí k tomu, abyste na ní zapnuli alespoň dva či tři programy najednou, spustit se ale klidně dají i čtyři. Pokud zapnete ale jen jednu aplikaci, můžete krásně využít celou obrazovkou plochu. I aplikace, které jsou určeny pro jednu obrazovku a režim na výšku, se zobrazí na velké dotykové ploše krásně rozprostřeně – platí to například o hrách.

Mimochodem hrát hry je možné i v režimu na šířku. Takto jsme vyzkoušeli například populární Fortnite, a výsledek nás mile překvapil. Díky většímu displeji totiž vidíte ve hře více informací, než bývá u obyčejných smartphonů zvykem. Máte tak šanci získat cennou konkurenční výhodu.

Výkon je více než dostatečný na to, aby mohla novinka zastat také funkci stolního počítače, stačí připojit klávesnici a monitor. Řeč je o platformě Samsung DeX, kterou výrobce představil již dříve.

Jak je z řádků výše patrné, prostředí operačního systému Android se přizpůsobuje tomu, v jakém režimu zařízení zrovna používáte – tady například zda je vnitřní displej zcela rozprostřen nebo nakloněn. V praxi to funguje skutečně na výbornou, což je zásluha grafické nadstavby One UI.

Čistý a minimalistický design této grafické nadstavby umisťuje nejrelevantnější obsah ve spodní polovině obrazovky, což je přirozenější a pohodlnější v případě držení jednou rukou. Například typicky výškové nabídky – jako je prostředí telefonu – může uživatel nechat zobrazit uprostřed velkého displeje, případně si nabídku přitáhnout k jedné z bočnic.

Lákadlem je podobně jako u dalších přístrojů tohoto výrobce také virtuální asistent Bixby. Podle Samsungu nejde už jen o pouhého hlasového průvodce, nýbrž o umělou inteligenci napojenou na chytrý telefon. Bixbyho lze ovládat hlasem, textem, poklepáním, ale například i namířením objektivu fotoaparátu na objekt, o kterém chcete zjistit více informací.

Inteligentní vyhledávání vám tak například zobrazí detaily o lokalitě, ve které se nacházíte, nebo nalezne daný produkt v on-line obchodě. Bixby také umí sledovat vaše návyky a nabízet personalizovaný přehled informací, které jsou pro vás relevantní. Bixbyho je možné využívat i v Česku, avšak s češtinou stejně jako u celé řady konkurentů nepočítejte. Vystačit si musíte s angličtinou.

Mimochodem zkraje prosince vyšla pro tento telefon aktualizace na Android 11 – podobně jako pro další telefony od jihokorejského elektronického gigantu.

 

>> Uživatelské prostředí na menší obrazovce <<

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zamčená a úvodní obrazovka

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nainstalované aplikace; Správce spuštěných aplikací

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Postranní panel s rychlým přístupem k aplikacím; Oblast oznámení

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Internetový prohlížeč; Počasí

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Správce souborů; Nastavení

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Prostředí telefonu a SMS zprávy

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Klávesnice na šířku

 

>> Uživatelské prostředí na větší obrazovce <<

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Úvodní obrazovka

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 Menu s aplikacemi

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 Prostředí telefonu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

SMS zprávy a klávesnice

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Internetový prohlížeč

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Správce souborů

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Oblast oznámení a rychlého nastavení

 

Pět fotoaparátů v akci

Pozornější uživatelé si patrně již všimnuli, že kvůli skládací konstrukci má testovaný kousek více fotoaparátů. Selfie kamery jsou totiž dvě – jedna je uvnitř nad skládací obrazovkou, druhá je pak zvenčí nad menším displejem. V obou případech jde o 10MPx kamerku se světelností F2.2.

O poznání zajímavější je tak pohled na zadní stranu, kde se nachází další tři objektivy. Konkrétně jde o hlavní 12Mpx fotoaparát Sony Dual Pixel F1.8 OIS, teleobjektiv 12Mpx F2.4 OIS a 123˚ ultraširokoúhlý fotoaparát 12Mpx F2.2.

Samsung na kvalitu fotoaparátů u svých prémiových modelů vždycky dbal, a tak nepřekvapí, že Galaxy Z Fold2 dokáže vykouzlit velmi povedené momentky. Velmi dobré výsledky podávají i za hodně špatných světelných podmínek. Níže naleznete mimochodem také ukázková videa, abyste mohli zhodnotit, jak si senzor na zadní straně vede v tomto ohledu.

 

>> Tři objektivy v akci <<

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Normální záběr (originál zde)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Širokoúhlý záběr (originál zde)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Přiblížení pomocí teleobjektivu (originál zde)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Normální záběr (originál zde)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Širokoúhlý záběr (originál zde)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Přiblížení pomocí teleobjektivu (originál zde)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Normální záběr (originál zde)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Širokoúhlý záběr (originál zde)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Přiblížení pomocí teleobjektivu (originál zde)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Normální záběr (originál zde)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Širokoúhlý záběr (originál zde)

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Přiblížení pomocí teleobjektivu (originál zde)

 

>> Ukázkové snímky ze dne <<

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek z předního vnějšího fotoaparátu ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek z předního vnitřního fotoaparátu ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

 

>> Ukázkové snímky z noci <<

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zzde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázkový snímek ve vysokém rozlišení můžete stáhnout zde

 

>> Ukázková videa <<

Video ze dne

Video ze dne

Video z noci

 

Kvalita reproduktorů a sluchátek

Chytrý telefon Galaxy Z Fold2 patří k tomu nejlepšímu také v otázce zvukových schopností. K dispozici jsou stereofonní reproduktory, které nabízí opravdu hutný a vyvážený zvuk, však je také stejně jako u loňských devítek pomáhali kalibrovat experti společnosti AKG a jejich podání audia je podporováno také technologií Dolby Atmos.

Je jedno, zda chcete poslouchat hudbu nebo sledovat filmy, stereo reproduktory uspokojí v tomto ohledu i náročnější posluchače. Jeden reproduktor je umístěn na spodní hraně telefonu, hned vedle USB-C portu, druhý pak nad dotykovým displejem. Případní zájemci musí nicméně počítat s tím, že novinka přišla o klasický sluchátkový konektor jack 3,5 mm.

Potěší nicméně to, že výrobce přibalil velmi kvalitní sluchátka. Jde totiž o prémiový model od společnosti AKG, který nabízí vcelku vyrovnaný zvuk a dostatečnou hlasitost, určitě mají šanci uspokojit i náročnější posluchače. Ten už v základu disponuje USB-C konektorem. Pokud uživatelé chtějí používat jiná kabelová sluchátka, musí redukci na jack 3,5 mm dokoupit zvlášť.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na jeden z reproduktorů

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Dodávaná sluchátka

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Detailní pohled na jedno ze sluchátek

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Na kabelu sluchátek je ovladač

 

Výdrž baterie

S ohledem na integraci svou displejů, z nichž jeden se navíc může měřit s počítačovými tablety, jsme měli obavy z celkové výdrže baterie. V praxi je na tom nicméně přístroj více než dobře. Nabízí akumulátor s kapacitou 4500 mAh, což v praxi stačí na 12 hodin nonstop přehrávání videa na 7,3palcové obrazovce.

V praxi velmi záleží na tom, jak zrovna telefon používáte. S malým displejem a střídmějším pracovním tempem budete hledat nabíječku až druhý den okolo oběda. Pokud naopak budete neustále otvírat a zase zavírat ohebný panel, výdrž citelně klesne. I tak by se měl nicméně Galaxy Z Fold2 obejít bez elektrické zásuvky minimálně po dobu jednoho dne.

Samozřejmostí je i možnost bezdrátového nabíjení, podporován je i 15W standard Qi. Reverzní nabíjení nabízí výkon 9W. Prostřednictvím dodávané 25W nabíječky s USB-C konektorem zvládnete nabít zcela vybitý telefon zhruba za 80 minut.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Dodávaná nabíječka

 

Klady a zápory

+ výborná ergonomie

+ návykové použití, nahradí bez problémů tablet

+ špičkový výkon, 120Hz displej se hodí i na hry

+ kvalitně zpracovaná konstrukce

+ oba displeje nabízí věrné barevné podání i dobrou čitelnost na slunci

+ kvalitní fotoaparáty

+ povedené stereofonní reproduktory

+ rychlé LTE a podpora 5G

 

- kvůli skládací konstrukci není telefon vodotěsný

- nepodporuje paměťové karty

- vyšší pořizovací cena

 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Samsung Galaxy Z Fold2

 

Závěrečné hodnocení

Galaxy Z Fold2 představuje aktuálně to nejlepší v nabídce společnosti Samsung – a to nejen v otázce výkonu, ale také konstrukce. Přestože jde již o druhou generaci, přístroj stále působí jako sci-fi. Navzdory futuristické konstrukci je to však přístroj, který si již můžete koupit a každý den používat. Příjemná ergonomie a přednosti plynoucí ze dvou obrazovek jsou však doslova návykové.

Vracet se tak z tohoto modelu na běžný smartphone, není zrovna dvakrát příjemné. Za samozřejmost lze považovat špičkový výkon, prémiové fotoaparáty či displeje s věrným barevným podáním. Naopak negativa se hledají těžko, pokud tedy pomineme vyšší pořizovací cenu.

To chci

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru