Všechny komentáře k článku:17.11.2008 máme zavřeno!
Ach my češi....
Skoro většina lidí bere 17. tý listopad jako den volna. Ale vubec se nazamýšlí nad tím, proč volno je. Každý se raduje, že je doma, neříkám že já rád nejsem, ale co tomuto volnu přecházelo, na to už se nikdo nedívá. CZC patří chvála, že alespoň napsala pod článek, proč se vůbec volno máme. Skoro nikdo z maldší generace si to neuvědomuje.
TO snda ví každý že 17.11 je výročí zavření vysokých škol nacisty. Na výročí této události se pak v 89. začali dít nějaké další a ještě významnější věci. Je to opravdu důležitý svátek a stojí za to si ho připomenout
@Václav Vejvoda: kazdy to teda v zadnem pripade nevi....skoro kazdy je stastny ze je doma a vubec se nezajima proc,ja nejsem jiny...
@Václav Vejvoda: Jo, ale každý to opravdu neví, jak se můžeš přesvědčit u jiných příspěvků;) Spíš bych řekl, že je převážná většina těch, co jim je to uplně jednou a prostě jsou rádi, že jsou doma.
@Václav Vejvoda: Jasně, že to každý neví. Akorát mě překvapuje, že to troubí do světa než aby si to zjistil a případně se zastyděl. Že nevím datum francouzské revoluce je mi jedno, ale neznat ani vlastní novodobé dějiny je dost ignorace.
Osobně to taky nevím. Jsem prostě rád,že jsem doma. Chápu,že bych v ten den měl asi uctít památku zesnulých,kteří v ten den padli,ale pro mě je podstatné,že jsem doma.
když je to tak významné datum proč je státním svátkem až od počátku 21.století?
to 60let (10let) předtím nikdo nevěděl co se stalo?
jen pro zajímavost:
17 listopad je taky "Mezinárodní nekuřácký den; připomíná se z podnětu Mezinárodní unie boje proti rakovině, v České republice od roku 1992."
17.11.2003 – Arnold Schwarzenegger se stal guvernérem Kalifornie. //to by taky stálo za oslavu :-)
@imugnio:
FYI
Mezinarodni nekuracky den je "plovouci svatek", tradicne pripada na treti ctvrtek v listopadu, tento rok tedy 20.11.2008
Uprimne, je mi jedno, co se kdy stalo 17teho listopadu, nebo co je to za mesic. Mam volno, fajn, prijemne prekvapeni. Ale pricina toho svatku se me nijak netyka, jen dusledek. Vlastenectvi, v jakekoli forme, nikomu neberu a chapu, ale neprovozuji. Nicmene oslavovat nekoho, kdo jen touzil byt zvečněn nebo jednoduse byt Nekdo... mi prijde trochu mimo. Nebo nekoho, kdo byl treba zabit nahodou ci cholerickym esesakem. Lide touzi po uznani a mysli v prvni rade na sebe, takze pan Opletal, ac jiste odvazny a inteligentni clovek, chtel mit bud klid, nebo slavu. A kazdy student se rad uleje, ne? A nez me tu nekdo ukamenuje, predem se omlouvam za sve jiste cynicke a pokrytecke nazory ;o)
@kRIEG_elf:
Za tyto své názory by ses měl stydět. Kdyby tu nebyli "hrdinové", tak je pravděpodobné, že bys tu nebyl ani ty. Aneb příčina toho svátku se tě tedy zatraceně týká....
To že se každý rád uleje, to chápu....
@Maissi: Proc bych nezil, kdyby nebyli? Copak by jinak vymrelo lidstvo? Jo, vzhledem ke kauzalite to je mozne :o) , ale ne tak pravdepodobne... a kdybych nezil, tak je mi to snad jedno, ze neziju. Kdyby nebyli takovi lide, tak by u nas byl mozna nacismus a vsichni by byli modrooci blondaci. Ale nikomu by to nevadilo, protoze by nevedeli, ze by to mohlo byt jinak, hur nebo lip, to rict nikdo nedokaze. Tihle narodni hrdinove... melo to zustat u monarchie :o)
popravde jsem si na to, ze nejaky statni svatek bude, vzpomnel az diky czc :)
treba je jim to šumák stejne jako mě :-D