Všechny komentáře k článku:17.11.2008 máme zavřeno!

Svátek

přeji všem zaměstnancům czc příjemně prodloužený víkend a užijte si den volna :)

 

@MCarek: Zase jeden krásný den v týdnu :-) Teď až do Vánoc zas nic nebude tušim co? :(

 

@mugsat: Paráda že to vyšlo na pondělí, aspoň si prodloužíme víkend :).

 

@stratos.: Si ho prodloužim asi až do vánoc... :-) nebo vlastně Silvestra..

 

@stratos.: Většina z nás, někteří (neříkám že já), např. operátoři v elektrárnách mít volno vůbec nebudou (i když za to zase dostanou zaplaceno)

 

@stratos.: Je to hezké, den navíc opravdu potěší :)

 

@stratos.: sem to uz asi prestala sledovat :-D
Vikend - nevikend, svatek - nesvatek, staci rozlisovat svetlo a tmu :-D

 

@MCarek: podla mna to ze je sviatok hned neznamena ze kazdy ma v praci volno, a tym padom to ani neznamena ze kazdy jeden obchod je cez sviatok zatvoreny, tesi ma, ze CZC upozornilo ze v tento den naozaj zatvorene bude - teda dost ludi nepojde do CZC zbytocne. Prajem prijemny vikend vsetkym.

 

@Frinejm: Určitě, jim to nic neudělá je to vcelku slušné a příjemné chování na jakém si CZC podle mé zkušenosti zakládá.

 

@Dr._Macák: CZC se snaží být seriózní firmou a to se jim daří, přeji všem zaměstnancům, aby si den volna v klidu užili a totéž samozřejmě přeji i všem ostatním a těm, kteří z nějakého důvodu musí být v práci přeji, aby jim to rychle uteklo...

 

Hmm..

Tak konecne to nieje len sucha informacia, ze je zatvorene. Tak sa mi to paci :)

 

@kikloop: Je pěkné,že aspoň napsali důvod proč je zavřeno a přiblížili nám co se onoho 17.listopadu stalo.

 

Ja chci taky

ja chci taky volno :/ se nikdo má

 

@is3k: Jsi ho udělej vždyť ti v tom nikdo nebrání ne? A pokud jo tak omluvenku,propustku,někdo si veme neplacený volno,dovolenou zas bych to nějak neřešil... volno je zprvně dopřát tomu druhému trcho odpočinku a klidu jsi protáhnout krítké víkendy...

 

@is3k: A ty snad nejsi ve státní svátek doma? ...Pokud ne,tak to Ti opravdu nezávidím.

 

@Thomasino: jatiež nie my sme tiež doma

 

@Thomasino: takych je nas viacej, nemoze byt kazdy doma,

 

Vždyť si to zaslouží

Každý má občas volno, czc. si taky salouží volno ;-).

 

Ach my češi....

Skoro většina lidí bere 17. tý listopad jako den volna. Ale vubec se nazamýšlí nad tím, proč volno je. Každý se raduje, že je doma, neříkám že já rád nejsem, ale co tomuto volnu přecházelo, na to už se nikdo nedívá. CZC patří chvála, že alespoň napsala pod článek, proč se vůbec volno máme. Skoro nikdo z maldší generace si to neuvědomuje.

 

@SirStumir: TO snda ví každý že 17.11 je výročí zavření vysokých škol nacisty. Na výročí této události se pak v 89. začali dít nějaké další a ještě významnější věci. Je to opravdu důležitý svátek a stojí za to si ho připomenout

 

@Václav Vejvoda: kazdy to teda v zadnem pripade nevi....skoro kazdy je stastny ze je doma a vubec se nezajima proc,ja nejsem jiny...

 

@chytil123: Já taky patřím mezi ně.

 

@Václav Vejvoda: Jo, ale každý to opravdu neví, jak se můžeš přesvědčit u jiných příspěvků;) Spíš bych řekl, že je převážná většina těch, co jim je to uplně jednou a prostě jsou rádi, že jsou doma.

 

@Václav Vejvoda: Jasně, že to každý neví. Akorát mě překvapuje, že to troubí do světa než aby si to zjistil a případně se zastyděl. Že nevím datum francouzské revoluce je mi jedno, ale neznat ani vlastní novodobé dějiny je dost ignorace.

 

@SirStumir: Osobně to taky nevím. Jsem prostě rád,že jsem doma. Chápu,že bych v ten den měl asi uctít památku zesnulých,kteří v ten den padli,ale pro mě je podstatné,že jsem doma.

 

@SirStumir: když je to tak významné datum proč je státním svátkem až od počátku 21.století?
to 60let (10let) předtím nikdo nevěděl co se stalo?
jen pro zajímavost:
17 listopad je taky "Mezinárodní nekuřácký den; připomíná se z podnětu Mezinárodní unie boje proti rakovině, v České republice od roku 1992."
17.11.2003 – Arnold Schwarzenegger se stal guvernérem Kalifornie. //to by taky stálo za oslavu :-)

 

@imugnio: FYI
Mezinarodni nekuracky den je "plovouci svatek", tradicne pripada na treti ctvrtek v listopadu, tento rok tedy 20.11.2008

 

@SirStumir: Uprimne, je mi jedno, co se kdy stalo 17teho listopadu, nebo co je to za mesic. Mam volno, fajn, prijemne prekvapeni. Ale pricina toho svatku se me nijak netyka, jen dusledek. Vlastenectvi, v jakekoli forme, nikomu neberu a chapu, ale neprovozuji. Nicmene oslavovat nekoho, kdo jen touzil byt zvečněn nebo jednoduse byt Nekdo... mi prijde trochu mimo. Nebo nekoho, kdo byl treba zabit nahodou ci cholerickym esesakem. Lide touzi po uznani a mysli v prvni rade na sebe, takze pan Opletal, ac jiste odvazny a inteligentni clovek, chtel mit bud klid, nebo slavu. A kazdy student se rad uleje, ne? A nez me tu nekdo ukamenuje, predem se omlouvam za sve jiste cynicke a pokrytecke nazory ;o)

 

@kRIEG_elf: Za tyto své názory by ses měl stydět. Kdyby tu nebyli "hrdinové", tak je pravděpodobné, že bys tu nebyl ani ty. Aneb příčina toho svátku se tě tedy zatraceně týká....
To že se každý rád uleje, to chápu....

 

@Maissi: Proc bych nezil, kdyby nebyli? Copak by jinak vymrelo lidstvo? Jo, vzhledem ke kauzalite to je mozne :o) , ale ne tak pravdepodobne... a kdybych nezil, tak je mi to snad jedno, ze neziju. Kdyby nebyli takovi lide, tak by u nas byl mozna nacismus a vsichni by byli modrooci blondaci. Ale nikomu by to nevadilo, protoze by nevedeli, ze by to mohlo byt jinak, hur nebo lip, to rict nikdo nedokaze. Tihle narodni hrdinove... melo to zustat u monarchie :o)

 

@SirStumir: popravde jsem si na to, ze nejaky statni svatek bude, vzpomnel az diky czc :)

 

@SirStumir: treba je jim to šumák stejne jako mě :-D

 

Chybka

Normálně bych to neřešil, ale chybu "státní státek" ve zprávě bych navrhoval opravit:)

 

@SantaFranta: Taky jsem si toho hned vsiml :D ale co uz...

 

@SantaFranta: Ta samá tu byla už minule;) asi chyba kopírování...

 

Je to jen konspirace! 17. bude zavřeno, proote se budou navážet tuny

iSedmiček s otevřeným násobičem do skladu!

 

@Tonda_sverak: Správně, nic se nemá přehánět. I práce je jednou dost. A pracovat o státním svátku by sse opravdu nemělo. Proto Vám všem přeju pěké užití prodlouženého víkendu.

 

K zamyšlení...

Ono ve své podstatě je dost smutné, že CZC musí upozornit na to že je zavřeno...že to prostě lidé neberou jako samozřejmost, že ve státní svátek je zavřeno a lidé nepracují. Na západě (např. konkrétně Francie) jsou např. supermarkety i každou neděli zavřené a nikomu to divné nepřijde. U nás byl to bylo bráno za omezování demokracie...Tím chci říct, že tuto věc beru ze strany CZC jako samozřejmost ale určitě je určitá skupina lidí které je nutno sdělit, že si "CZC dovolil zavřít" na státní svátek. Bohužel..

 

@marty245: Někde to berou jako svátek (tzn, že mají zavřeno) - někde ne.Divil by ses, kolik malých obchodníčků z čeledi "brouků finančníků" má své krámky i na svátek otevřené a prohání personál od rána do večera. :) Je to totiž pro ně nemalá příležitost, jak využít situace, když markety a ostatní větší obchody mají zavřeno, ve svůj (byť krátkodobý) prospěch.

 

@X.TRON: Prospěch je v tomto případě relativní pojem, protože pro většinu těch zaměstnanců by bylo prospěšnější zůstat doma ve svátek....

 

@marty245: Jj, a to ještě spousta lidí vykřikuje, že je jejich svaté právo chodit na nákupy ve tři ráno :-(( Za chvíli tihle deb**i budou navrhovat zrušení dnů v týdnu (skutečně jsem už takový návrh v jedné diskusi zachytil).

 

@marty245: já pracuji v hypermarketu a u nás jsou svátky povinné včetně vánoc nikoho nezajímá nějaký svátek a víte co je vláštní že pak spousta lidí jde nakupovat a chtějí stoprocentní službu nezajímá je že třeba nějaké zboží nejezdí)))

 

@Waros: To jep resne to proc spolecnosti, ktere jsou napr CZC, nepracuji.. ve svatek bezne nefunguje Postovni sluzba.. tedy, by bylo uplne zbytecne,aby v CZC treba chystali objednavky, ktere stejen neodejdou, protoze DHL, nepracuje.. nebo ceska posta, ci PPL.... proste nektere veci jsou az padle na hlavu... beru to tak, ze v nedeli a ve svatek by mohlo byt tak maximalne neco jako je POtraviny a to konkretne treba jen Pečivo, nic vic lidi nepotrebuji, maximalne jeste restaurace a bary.... aleto je tak vsechno, co by mohli lide potrebovat

 

@marty245: Ve Francii je zavřeno a zavřeno být musí, jejich silné odbory znemožňují svobodné rozhodování podnikatelů. Kdysi se nám ve Francii v neděli rozbilo auto, hledali jsme tedy nějaký servis a hádejte co, nikdo nechtěl nic dělat, prý že se bojí odborů a tak můžou pracovat až v pondělí. Trvalo to ale nakonec jsme někoho našli..

 

TO SNAD NE!

Ja to taky chapu ale nechapu vlastne kdyz je ten svatek,protoze na druhou stranu ocenovat,ale ne takto si ja osobne myslim a nebudu v tom sam.Kazdy to ma jine,ja nakupovat nechodim a svatek nedelam ale muze se stat ze delat budu ale to nevim a co potom,kde to koupim vsechno.Rozumite co tim chci rict,ale i tak to nemusi byt porblem pro vsechny.Jak jsem rekl kazdy to mame jinak a ty svatky jsou na nas,ale postavit se k tomu musi kazdy sam.Zitra nedelam a pak nevim jestli by se dalo lecos koupit,kdo mi to rekne,ja nevim.Ale CZC mluvi tak,jak mu kaou a neni to lhostejne a ani to neni nenormalni,vlastne jsem se k tomu uz jakoby vyjadril a neni to potreba komentovat.Ale co lidi,co delat budou a kde nakoupi.Myslim,ze to neni problem jako nas,ale kazdy si to nejak zaridi a defakto to ma kazdy jine.Je to ruzne.V Praze tak jine a treba v Ostrave mozna taky.Je to individualni vec pro kazdeho a kazdy by si mel ten zivot zaridit ja sam uzna.Je jen otazkou,jak se svatek bere mezi lidmi,kolik to zkusi a kolik ne,je to hodne ruzne.Ja si myslim,ze je to u hodne lidi ruzne a ne proto se kazdy tim zabyva.

 

@Tiborek233: Proboha, jak někdo může mít tolik zbytečnýho času psát tak dlouhej příspěvek v celku o ničem .... :o)

 

@XNOVIJ: přesně tak :-) takových písmenek pro nic

 

@XNOVIJ: to bude souviset s IQ nebo s tím co požil..........

 

@Tiborek233: kravina, myslim si, že kdyby to czc neřeklo, tak by se ani nic nedělo, protože maj zavřeny skoro všechny obchody a ani czc by nebylo tudíš výjimkou