28. 10. 2008 máme zavřeno!

Toto úterý 28. 10. 2008 máme z důvodu státního svátku zavřeno.

Vážení zákazníci, dovolujeme si vás upozornit, že v úterý 28. 10. 2008 zůstanou z důvodu státního svátku dveře našich obchodů zavřené. Vaše objednávky můžete v tento den vyřídit prostřednictvím našeho e-shopu. V Příbrami i Praze vám budeme opět plně k dispozici ve středu 29. 10. 2008 v běžnou pracovní dobu, tedy od 08:00 hod do 22:00 hod v Praze, respektive od 09:00 hod od 19:00 hod v Příbrami. Bližší informace o pracovní době naleznete zde.

A proč že máme zavřeno?

Dne 28. října 1918 zahájila v Ženevě delegace Národního výboru vedená Karlem Kramářem jednání s představitelem protirakouského zahraničního odboje Edvardem Benešem o utvoření a podobě samostatného československého státu. Téhož dne kolem 9. hodiny ranní se vydali Antonín Švehla a František Soukup jménem Národního výboru převzít Obilní ústav v Praze, aby zabránili odvozu obilí na frontu.

Poté se rozšířila zpráva o uznání podmínek míru Rakousko-Uherskem. Podmínky obsahovaly i uznání autonomie národů Rakousko-Uherska, které si lid vyložil jako uznání nezávislosti. Tato zpráva se stala impulsem k živelným demonstracím, při nichž lid jásal v ulicích a ničil symboly Rakousko-Uherska. Na večer téhož dne vydal Národní výbor první zákon, „zákon o zřízení samostatného státu československého“. Tentýž den byli do Národního výboru přibráni 4 slovenští zástupci.

Zdroj: Wikipedia.org

Ohodnoť článek:

Diskuze k článku (5)

Pěkná lekce s dějepisu

MissingNO. 14. 10. 2009 8:36

Je docela zajímavé, kolik se toho dá napsat o tom proč je 28.10 zavřeno.

Hsef

Mýtus 26. 1. 2009 20:52

hdhf

Svátek

Garefield 29. 10. 2008 21:00

I IT machři z czechcomputeru si musí odpočinout ;)

Chyba v první větě.

patlaja 29. 10. 2008 3:57

místo svátku tam je napsáno státku. :) Toto úterý, 28. 10. 2008 máme z důvodu (státního) státku zavřeno.

Svátek

sonny21 27. 10. 2008 23:06

Tak je to jasné, svátek je svátek a to se prostě nepracuje, a když jo tak jenom tam kde je to nutný - zde chápu hardcore hráče kteří potřebují nutně nové…