Všechny komentáře k článku:AMD vyhrává boj o nejnižší spotřebu

Mnoho povyku pro nic

1. Atom má menší spotřebu, vyšší tvoří jen zastaralý chipset
2. Atom je na mITX platformě která má krapet jiné rozměry než mATX AMD
3. AMD s "odpovědí" přichází poněkud pozdě když má příští měsíc vyjít 2core Atom nehledě na několikanásobné výroky AMD "segment Atomu je pro nás nezajímavý" pak se začali prosakovat informace o podtaktovaných Sempronech a ve finále to máme podtaktovaný Athlon ...
4. Portfolio Atomu stejně neohrozí protože všichni výrobci netbooku jsou najeti na Atom a čekají na 2core Atom. Ono přec jen bohužel pro AMD je mITX stále trochu jinde rozměrově než mATX které pro tenbooky nebude až tak zajímavé. Takže cílový segment ? Low cost HTPC, router? Pro AMD bylo jen otázkou prestige vydat "konkurenci" Atomu praktický odbyt díru do světa neudělá.

Možnosti
3 reakce
poslední 19. 8. 2008 16:00

Plně souhlasím, začal bych to srovnávat až vydá AMD mini ITX s integrovaným CPU a chipsetem 780G, který se mimochodem přehřívá u napájecích cívek, o čemž se tady radši moc nemluví.

 

To je mi výčet :), asi máš pravdu že AMD nasazovat masově nebudou, ale svoje místo mít bude

 

Jinak doplňuji pro ty které tento produkt skutečně zajímá trochu obsáhlejší článek - http://www.cdr.cz/a/25117