Všechny komentáře k článku:ASUS odhaluje detaily o nové základní desce

Cena této krásky?

Deska vypadá velmi luxusně, chlazení bude určitě velmi učínné, 6 slotů na ramky dává deska velý potenciál. Ale co cena? Když se tak koukam na vybaení téhle desky tak tipuji alespon 6 litrů. Nb se pletu? Ale rozhodně za ty peníze stojí. Až vyjde tak ji koupim

Možnosti
6 reakcí
poslední 6. 10. 2008 8:43

Předpokládám, že tohle bude jedna z nejdražších ASUSek, takže těch 6-7 tisíc to bude. Já na novou platformu čekám ze dvou důvodů. 1)určitě srazí ceny staršího HW a nebo 2)bude sama za slušnou cenu. Proto čekám s výběrem svého nového stroje. Nechci žádné super dělo, takže se spíše přikloním k variantě 2.
Nehalem přinese určitě něco nového a možná to bude i větší krok vpřed, než kdyby Intel vydal první 32nm.

 

@mstanke: Levná určitě nebude, dřív stály nejdražší Asusky 8-9 tisíc, takže to bude asi strop.

 

@mervart: To ne, ale ceny Core 2 Duo a Quad se určítě díky nasazení Core i7 určitě dost sníží. Kdo nebude zrovna potřebovat žhavé novinky jako i7 a desky pro něj atd. tak na tom taky vydělá protože si pořídí starší platformu levněji. A většině lidem zatím určitě postačí.

 

@mtmccox: S tím souhlasím. Myslím, že dneska už ten stále se zvyšující výkon potřebuje méně lidí než dřív. Samozřejmě pařmeni, ti pořád, ale se současným hardwarem se nechá dělat spousta věcí (1080p atp.), takže potřeba kupovat něco jiného není tak velká. A já osobně mám třeba mraky (dnes už) starších her, ke kterým jsem se ani nedostal a jsou zábavnější než leckteré žhavé superrealistické novinky...

 

@mervart: Ti pařani si potrpí spíše na GK, než CPU a MB. Takže tam se současnou platformou nebude v budoucnu problém. Když se dívám na dnešní dvou- a více-jádra, přemýšlím, jestli je vůbec možné jejich výkon doma reálně využít.

 

@mstanke: Jo, taky si to občas říkám. Benchmarky nejsou moc produktivní :D Ten výkon se určitě hodí u videa (a počítání meteorologických modelů v domácích podmínkách :).