Všechny komentáře k článku:ASUS představuje ROG Rampage II Extreme

2x

tak tedy nevím, ale proč jsou na lepších deskách dvě integrované gigabitové síťové karty? připadá mi to jako zbytečnost, nikdy jsem dvě nepotřeboval (switch vše řeší a zapojovat více počítačů přes bridge je nesmysl)

Možnosti
8 reakcí
poslední 26. 10. 2008 15:41

hodí se to, když jedna vypovídá spolupráci :) - osobně ověřeno, ale jinak taky nevím proč

 

@noblhoch: takže je vlastně na nic... no leda že by podporovala agregaci..

 

@sonny21: Stále víc zařízení se dá dnes místo usb připojovat právě přes lan místo přes usb. Výhody jsou dvě: můžu zařízení nasdílet a (a to je proč se mi hodí druhá síťovka, ale předesílám, že je to dodatečné využití na které jsme při nákupu mého strikera rozhodně nemyslel) zařízení připojená přes lan nejsou limitována délkou kabelu. Mnohokrát jsme řešil problém, že k tiskárně nebo externímu disku jsem mohl použít jen krátký kabel jinak přestávala komunikovat a já je proto nemohl umístit tam ,kam jsem zrovna chtěl.
Taky se mi druhá síťovka hodila při tahání dat z pc do notebooku. Přecejenom dvě gigabytové síťovky přímo porpojené jsou lepší než cpát to přes stovkovej router.

 

@apsprojekt: tak je jasný že když mám gigovou síťovku tak pokud buduju síť tak si nekoupím 100/10 router nebo switch, i když pravda jsou daleko levnější. A tiskárnu přes LAN, no tak nevim nevim jestli běžná tiskárna za pár korun tohle vůbec podporuje.... Jinak pro kamery atd slouží firewire.

 

@sonny21: tak záleží...- ad tiskárny a spol
ano, běžné tiskárny za pár korun ne, lepší tiskárny už téměř všechny, taky většinou doma nemusíte tolik řešit, kam tu tiskárnu dáte a stačí délka usb, nebo případně prodloužit kabel přes napájený hub. - ad router
vážně? podle mě je 10/100 pořád docela rozšířené. Domu chce každý router s wifinou a ty umí snad všechny jen 10/100. ASUS 500gp; D-LINK 635 určitě. A to jsou ty lepší. A ve firmách? víte kolik stojí metr kabelu certifikovaného pro 1000Mb? A víte kolik stojí firemní switch s 48 porty a specifikcí 10/100/1000? Náklady jsou v řádu vyšší než u 10/100, což je pro většinu přenosů v současnosti dostačující. Takže to že mám gigovou síťovku vůbec, ale vůbec nic neznamená. Gigová síťovka je zadarmo, síť stojí spoustu peněz.- pro kamery slouží firewire
vida, děkuji za ponaučení, to jsem opravdu nevěděl. Asi mám tedy smůlu, že moje CX6 firewire nemá a na kolíbce je jen USB. a vůbec těch fajrvajrů se poslední dobou moc nevidíjinak na mém domácím počítači je k druhé síťové kartě připojená IP kamera

strikera používám v práci, kupodivu se mi před rokem a půl hodilo mít na renderování velmi vysoko takotvané čtyřjádro a striker byl jednou ze tří desek, která tehdy zvládala potřebná napětí. (nové intelácké chipsety nebyly tehdy ještě v prodeji a nebylo tehdy nic lepšího než nv680i). shodou okolností měl dvě síťovky, tak jednu využívám pro připojení ke kopírce

 

Já odobně používám 2 síťovky- jednu na net a druhou na domácí síť.Poslední dobou bych si to ani jinak nedokázal představit...

 

Rozhodně bych jí z vlastní zkušenosti doporučil. Test proběhl na výbornou.

 

Do jedné mám připojený net a do druhé připojuju notebook když přijdu ze školy, z jediného důvodu, nastahovaný data přenesu do stoláku gigabitem, kdežto přes router by to šlo jen stomegabitem. Kamarád má do prvního taky internet a do druhýho má připojený media PC s dvouterovým polem filmů...