Všechny komentáře k článku:ATI Radeon HD 4870 X2 v testech

AMD take pocitani fyziky pres GPU jiz brzy

http://www.fudzilla.com/index.php?option=com_content&task=view&id=8786&Itemid=1hrube prelozeno.zdroje blizke AMD: AMD planuje brzo zakomponovat pocitani fyziky HAFOK do svych GPU, ktere by melo byt rychlejsi nez pocitani PsyHx na GPU.dalsi text sem pochopil tak ze snad by melo jit pocitat PsyHx i pres GPU od ATi ale to si nejsem jisty dyztak nekco vice anglicky znalej nam to prelozi pekne slovo od slova.

Možnosti
13 reakcí
poslední 9. 8. 2008 21:40

ja tam ctu ze pocitani fyziky na GPU zavedou as tehdy, kdys se to vyplati a nebude to grafiku zdrzovat a hraci to tak nesnizi FPS a ze lepsim resenim je mit starsi grafiku na pocitani hyziky a druhou lepsi na hru samotnou jako je to v puvodnim navrhu Ageia kde karta na fyziku je separatni

 

@Shap: Hmm ale PhysX je mnohem náročnější ale zato má mnohem vymakanější efekty. Rači bych teda vyděl na ATI PhysX :-)

 

@chello123: ATI timůže počítat grafiku, PhysX může počítat nějaká levnější Nvidia.
Ovladače PhysX pro ATI jsou zatím neoficiální, ale fungují.

 

@Anonymní uživatel: Taky jsem to někde viděl že nějakej borec zprovoznil na Radeon PhysX, jen to doladit a používat!

 

Je to jenom reakce na uvedení PhysX od NVidie, kterému včera skončil NDA. Nedá se jí moc rozumět, pokud čtenář neví co představila NVidia.
Pro lepší pochopení je dobrý OBRův článek na PCT, který shrnuje současnou situaci ve fyzice na PC a představuje novinky, které přináší PhysX: http://pctuning.tyden.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=11344&Itemid=44
Stručně jde o to, že fyzika ve hrách je něco navíc, co nám umožňuje vidět dokonalejší efekty a pohybovat se ve věrohodnějším světě, než pokud ji hra nevyužívá. Toto něco navíc potřebuje jistý výkon, který může dodat CPU, GPU nebo specializovaná PPU karta.
Nové ovladače pro PhysX podporují grafiky NVidia řad 8xxx, 9xxx a 2xx. Přitom lze fyziku počítat nejenom souběžně s grafikou, což funguje dobře jenom pokud má GPU přebytek výkonu, ale také lze použít vedle grafické karty pro grafiku druhou grafickou kartu pro počítání fyziky.
A teď to nejlepší: grafiky nemusí být stejné a ani nemusí deska podporovat SLI. Takže to jde použít i na MB s čipsety od Intelu a AMD.
Navíc hlavní grafická karta může být klidně ATI a fyziku může počítat starší NVidia!!!
Jsem zvědavý na testy výkonu, ale každopádně staré NVidia 8xxx karty nezahazujte ;-)

 

Mělo by to možná být rychlejší, nicméně Havok zdaleka nemá takové možnosti a efekty, jako PhysX. A ano, PhysX by mělo být podporováno i na kartách od ATi(předpokládám, že jen za podmínek, přijme-li AMD nabídku ohledně CUDA, k čemuž se ale v současnosti moc nemá)

 

Na Fudzille píší, že ATI zatím počítání fyziky na GPU nepodporuje a jestli ji někdy bude podporovat, tak to bude až tehdy kdy by to nesnižovalo grafický výkon.
Takže to zavedou až tehdy, kdy bude počítání lepší fyziky na GPU rychlejší než počítání horší fyziky na CPU.
Pokud jde o možnost počítání fyziky na starší, a méně výkoné kartě, zatímco grafiku by počítala výkonnější karta, považují za návrat ke starému konceptu od Ageia.IMHO je možnost kombinace karet od ATI a NVidie v jednom PC zaskočila, a ani mě to dřív nenapadlo.

 

@Anonymní uživatel: To uz mi lepsi prijde udelat dvoujadrovou grafiku s tim ze jedno jadro se bude specializovat na renderovani sceny a druhe na vypocet fyziky nektere casti karty by mohli pouzivat spolecne a usetrilo by se tak par korun.

 

@Zpirit: s timto reseni urcite pocita i ATi ono kdyz jedno jadro pocita grafiku i fyziku zakonite dochazi ke spomaleni vypocetniho vykonu. Kdyz je pro kazdou operaci vycleneno jedno jadro je to mnohem rychlejsi.

 

taky jsem neco cetl o tom ze by melo jit physx na kartach od ati...je to pry zalezitost ovladacu, nejaky borec co sprovoznil sli na jinych nez cipsetech od nvidie, pry zvladl udelat ovladace na physx pro ati, jen si myslim ze to prosazeni physx do ati nebude lehke, co napr. autorska prava ktera vlastni nvidia?

 

@Uo619: NVidia to podporuje, dokonce ATI nabízeli spolupráci.
Pokud budou funkční ovladače pro PhysX pro ATI, tak to rozšíření PhysX do her jenom pomůže.
ATI nemůže ztratit tvář tím, že by převzalo technologii od NVidie, na druhou stranu se rádi pochlubí, pokud jejich karty PhysX zvládnou.

 

@Anonymní uživatel: spolupraci...vtom ze si physx proste od NV koupi..xD

 

aj nebude tvuj nejvetsi problem-mas totiz "prekerku"i s cestinou.navrhuji se odlepit od pc/tedy jesli ti jeste neprirostl zadek k zidli/a zopakovat si zs/tedy jestli do ni jeste nechodis,to by zaroven vysvetlovalo i dost dalsich veci/