Všechny komentáře k článku:BSA: „Je nás víc, s nelegálním softwarem zatočíme“

Piratstvi

je to dobry vedet, kdyby ale zlevnili software, tak by se dle meho nazoru bylo mensi mira piratstvi

Možnosti
16 reakcí
poslední 14. 12. 2008 15:45

Ono jde ale o to jakej soft...Je spousta lidi co si taha z netu drahe programy a ve vysledku jsou mu uplne k nicemu. Co se tyce firem, tak ty si ho radsi kupuji a je po problemu...

 

@bazZtard: bývaly doby, kdy s můj počítač kradeným sw a jiným pirátským obsahem jen hemžil, nicméně mi jednoho dne došlo, že mi většina z toho jen zbytečně zabírá místo na discích, takže jsem se na to vykašlal, filmy kupuji na dvd, hry si koupím a většinu sw který jsem používal nahradil freeware, i wokna jsem koupil
stažená avi ap. nahrazuji origo DVD po 50ti a méně korunách a když o něco opravdu stojím, tak si za to i připlatím

 

@zemanjan@volny.cz: Přesně tak, 90 % věcí, co člověk někde stáhne, stejně nakonec nevyzkouší.

 

To je fakt ... ovšem aby se to výrobcům vyplatilo. Vzpomeňme si na FlatOut 2, který byl nový tuším za 300 Kč. Prodejcům hráči utrhali ruce, to myslím, že byl dobrý krok; kdyby jich bylo více. Za 1 500 Kč si hru jen tak nekoupím...

 

Pravda. Největší měrou se na pirátství podílejí hlavně domácnosti. Ale je to taky hodně i díky tomu, že každá firma je masíruje tím, že jejich produkt je ten nejlepší, a že bez něj jako by nebyli. Tak místo Open Source programu OpenOffice, se snaží někde sehnat MS Office, místo Gimp se snaží sehnat Photoshop a místo Inkscape se snaží někde sehnat CorelDraw, i když by jim stačily na domácí použití ty Open Source programy až nad hlavu.

 

@GOS unregistered: taky to mas hlavne z toho, ze MS (office, win atd) mas jako standart a kdyz to ma mama v praci, chce to i doma, protoze je na to zvykla...ale je fakt, ze pokud zacnes od zacatku na linuxu (s win like gde) a open office, nepoznas rozdil, kdyz ti to nereknu, ale to jsou vyjimky.taky mi neni jasne, JAK pocitaji miru piratstvi (stejne jako skodu u unikleho filmu), protoze tyhle statistiky se vyslovene ucelove pocitaji z toho, ze produktu se predpoklada prodej dejme tomu 10 000 kusu, ale ono se toho proda jen 1000 kusu. Ale na webu se "nejak" spocita, ze to stahlo 2000 lidi, z toho se teda usuzuje, ze tech 2000 by se "take" prodalo, cili je piratstvi 200% ALE, ze to z tech 2000 lidi 1900 smazalo hned po instalaci, protoze to byla desna kravina a pokud by meli moznost to zjistet PRED koupi, NIKDY by si to nekoupili, kolik teda byla skutecna skoda ??

 

@GOS unregistered: Jde jen o prachy, mc a zastrasovani...ja mel taky kdysi davno plno "piratskeho" softu..dneska diky tomu ze je opensource a taky ze vydelam vic tak kupuju originalky...si myslim ze stejne ty firmy vydelavaj dost i pres ty "piraty"...

 

@Zamho: jj, to mas pravdu, kdysi, uz nekdy u win98, kdyz se resilo kopirovani woken, MS odpovidal neco ve smyslu, ze je jim jedno, ze si lidi kopiruji windows, protoze potom pouzivaji ostatni sw na woknech o to vic a casem si ty wokna na new pc i koupej (protoze sou na ne zvykli)mimo jine taky byl great pardon, kdy sis koupi win xp legalizoval vsecky wokna az k 3.11 (dos ne!), proc myslis, ze to delali ?vzdycky de jen o prachy, ale nevim proc by to musely byt zrovna ty mooje, kdyz si muzu vybrat free variantu (a lecky i lepsi)btw nekde na netu sem videl vyvoj woken, kdyby MS nemel zadnou konkurenci a neexistoval ani open source sw, a byl to celkem mazec, neco jako win 3.11 v roce 2008 s grafikou vist :D

 

@narg01: Už nevím, kdo od MS to řekl, ale zaujal mne citát ve smyslu "lepší upirátěný software od nás než legální od konkurence" :-))

 

@nucleolus: jo, to je z toho setkani, co o nem pisu vyse :D

 

@GOS unregistered: Jeste by to chtelo freeware windows. Hned bych skocil po linuxu ale kvuli hram mam xp.. :)

 

@Falewick: ReactOS je svobodný "klon" Windows.

 

@GOS unregistered: Já to vidím spíš tak ,že se firmy snaží prodávat i to co většina zákazníků nechce a ani nepotřebuje.Kdo z nás využívá všechny funkce Windows, Nera a dalších programů? Málokdo!Přesto je máme v počítačích kde zbytečně zabírájí místo.Lepší filosofie je systém pluginů.(Něco jako Firefox).Základní jednoduchý program a doplňky ,které si můžeš koupit a nainstalovat,ale nemusíš.Např.program na úpravu fotek(dokáže fotku zobrazit)pluginy na ořez,jas,kontrast,klonovací razítko atd.Rád si pak koupím to co potřebuji,bylo by to levné a BEZ BALASTU!!!

 

@GOS unregistered: Aha a kdyz zamestnavatel pozaduje znalost Photoshopu popr MS Office tak jak to vyresis? Kde ziskas znalosti k budoucimu zamestnani? Nebo se nekde rozdavaji free studentske licence o kterych nevim? Nikdo neda do startu 13k aby ziskal neco co potrebuje aby si na to vydelal :-D Navic z moralniho hlediska je piratstvi zcela neskodne pokud je vyuzivano k sebevzdelavani a nekomerncnim ucelum. Az zacnes photoshopem vydelavat, jeste rad si ho koupis, do te doby to moc lidi nelaka. Otazka OpenSource tady nehraje roli.

 

Presne tak.SW je neupmerne drahy.Na druhou stranu nekdo muze rict kdyz na to nemas tak ho nepouzivej ze :) Ja osobne mam widle originalni,hry taky a filmy/hudbu jen ty co za to stoji :D .

 

Máš pravdu,ale zase kdyby se zlevnil tak by na tom prodělali společnosti co ho vyrábí.A ikdyby se zlevnil tak si ho lidi znova stahovaly piratsky,protože na co si kupovat original a proč utrácet.Ale máš pravdu :-)