Všechny komentáře k článku:Čeští politici míří na YouTube
Odpůrci Lisabonské smlouvy klikněte
Lisabonská smlouva zavání novým centralistickým uspořádáním, kdy se bude rozhodovat o nás bez nás. Tentokrát ne z Moskvy, ale pro změnu z Bruselu. Samotná existence dokumentu který by stál nad ústavami jednotlivých států je v naprostém rozporu se základními principy demokracie a svrchovanosti jednotlivých států. BTW: za dlouhodobou blokaci Lisabonské smlouvy v ČR poděkujme reprezentaci ODS, alespoň tohle udělali správněl, doufejme, že jim to nadále vydrží.
Je to hnus co se u nás děje... Všechny takto důležité věci by měli schvalovat také občané, kteří zde žíjí a bude se jich to nejvíce týkat. Bohužel u nás je zvykem rozhodovat o nás, bez nás:-(
@efrankie: hmm .. koukám že tady je to samej právník. Nevidím jedinej dobrej důvod proč by mělo být referendum. Lidi by neměli rozhodovat o věcech, kterým nerozumí. A vůbec nevím, jak se Bobošíková mohla stát europoslankyní.
@jm733: .. Lidi by neměli rozhodovat o věcech, kterým nerozumí. ..Lidé by především neměli psát, když jim to nemyslí.
@Whistler: Jenže pak je problém s tím, že při vysvětlování není vůbec složité člověka zmanipulovat. Viz otázka radaru... Babička v Brdech si v Blesku přečte, že se jí budou rodit kuřata s dvouma hlavama a prostě se už nebude zamýšlet nad tím, jak je to seriózní a jaký to má vliv na zahraniční politiku - prostě NE. Na jednu stranu s referendem moc nesouhlasím, na stranu druhou, naši politici mi taky nepřijdou jako ti kteří by rozhodovali podle toho co je pro nás dobré....
V Irsku budou referenda dokud nereknou ano
myslím že o tak důležitých věcech by měli rozhodovat odborníci běžní občané tomu nerozumí ale jen aby to bylo vždy pro náš prospěch a né pro politický .
@Waros:
Lisabonska smlouva je resenim pro zeme EU.
Nicmene , proc bychom nemohli odmitnout???
Odpoved je prosta, pri dohode se CR zvysi prospech.
Mozne je, ale ze to bude vest k ruznym debatam a rozporum, ktere by skodily statu.
@Waros: Naprostý souhlas. Jen je škoda, že těmi odborníky bohužel nejsou naši politici. Já osobně se považuji za poměrně informovaného, problematika mne celkem zajímá (i když za nějakého znalce se nepovažuji), ale v žádném případě bych si netroufl o tom rozhodovat. Referendum o takhle komplexní věci není na místě, zejména, když většina národa je nepříliš vzdělaná a snadno zmanipulovatelná. Jak praví staré přísloví: "Je-li většina blbců, nesmí dojít na hlasování".