Všechny komentáře k článku:Chystá ASUS odvetu na Samsung Omnia?
Hezký, ale...
Je super že se rozšiřuje nabídka takových "telefonů". Měl jsem tu čest iPhone vyzkoušet, jediný co bych tomu vytknul a co mi brání v tom si to pořídit je že nemají hardwarovou klávesnici a bohužel ani na fotce Asusu jí nevidim. Je to první náhled a třeba se tam objeví, takhle to není ono.
@Tommij: To víš, výrobci si asi neuvědomují, že existuje taky skupina lidí, kteří chtělí telefon s hardwarovou klavesnicí, na iPhonu je nějakej soft kterej ti opravuje překlepy, když píšeš na displayi, ale stejně to nění ono, harwarovka je hardwarovka:-)
@Něma:
Pro nekoho, kdo ma velke ruce je HW klavesnice naprd ;-) kazdy proste od telefonu ocekavame neco jineho ... Ja osobne uprednostnuji velky display s alespon VGA rozlisenim, na klavesnici mi nesejde. Kdo mel nekdy PDA, tak dokaze se stylusem psat dostatecne rychle - rozhodne rychleji nez na klasicke telefoni klavesnici ...
Uvidime jak velky a tezky ten asus bude, jak velky bude mit display, jakou vydrz ... a tak dale ... jen 128MB pameti by se dneska mohlo zdat malo na budouci mobil ...
@Něma: Ne výrobci si to samozřejmě neuvědomují a vůbec na světě neexistuje žádný telefon s HW klávesnicí. Co se dá dělat.
@kecup: No dobre hardwarovka dobra, ale videl si tu tloustku, na tu by se vesli iPhony 2 na sebe. Chapu ze je to vyhoda(hardwarova), ale na iPhone je to uplne v pohode. Sony uz ma neco do sebe....to bych bral ja..
@Mahon: Tak hrozny to s tou tloustkou neni: SE Xperia X1 17mm a HTC Touch Pro 18mm. Rozdil proti 12mm u iPhonu je prave dan za HW klavesnici.
@Něma: Ohledne te chybejici hw klavy na iPhone. Blbost. Mam iPhone 3G a mam vypnuty autocorrect. Muzu vam uprimne rict ze s iPhone klavou se mi pise 100x lepe a rychleji nez s jakymkoliv jinym mobilem ci pda co jsem do te doby zkousel. Rychlost psani je nesrovnatelne vyssi nez s T9 a mnohem vyssi nez pri pouziti hw klavy se vsema pismenama. U hw klavy musite mackat tlacitka, u iPhone v podstate jen intuitivne lestite prstama display (lehce klepete na display) coz je o hooodne rychlejsi. Take si uvedomte ze pro psani na iPhone klave potrebujete zero-force (nemusite vynakladat silu na stisk klavesy) takze muzete velmi komfortne psat ikdyz phone lezi na stole ci v kline a vy jej nepridrzujete rukama ci dokonce kdyz je opreny nastojato v doku - ano i zde jde psat na klave! Navic kdyz si vypnete anglickou autokorekci, ktera akorat otravuje tak se vam pise silene rychle. Pral bych vsem odpurcum aby jim nekdo iPhone na hodinu pujcil a napsali si na nem email. Zjistili by, ze psani je tak komfortni, ze uz nic jimeho nebudou chtit.
@picachu: Já ho půjčený měl, má ho kámoš, ten starší typ. Iphona nechci hanit, jen mě to prostě nevyhovuje, asi sem staromodní:-D:-D Jinak mi jako telefon vůbec neva:-) A to že výrobci zapomínají na skupinu lidí...a jak sem to tam psal, sem myslel s nadsázkou:-)
@Tommij: Hardwarová klávesnice je jistě zajímavá a pro některé uživatele skvělá funkce. Je ale také pravdou, že naučit se na takovéto klávesnici psát chvilku trvá a jde především o zvyk. Mnoha uživatelům pak rozměrově velmi malá verze klávesnice nevyhovuje a spíše i nadále používají klávesnici softwarovou. Přidáním této fiunkčnosti se navíc i docela zvyšuje hmotnost přístroje, což také množství uživatelů odradí. Osobně mi to připadá tak, že takovéto přístroje (bez hw klávesnice) jsaou cíleny spíše na "obyčejné" uživatele, kterým jde především o rozumné vybavení s ohledem k ceně a u mnohých i o pouhý styl. Naopak pčístroje s opravdu vymakanými funkcemi a výbavou, u nichž již dost často hw klávesnice bývá), jsou cíleny spíše pro "profíky", nadšence a technoidy. Tomu pak odpovídá i kvalita zpracování a provedení, a samozřejmě také cena. V tomto ohledu považuji za leadera technologií a produktů společnost HTC (QTEK).
@michaldlouhy: Já mám třeba Nokii e71, která má také poměrně malou klávesnici, ale zvyknout si dá. A když už si koupím novej telefon, tak si na něj rád zvyknu:-) Jinak poklona Asusu za ty designy tehle telefonu, vzdycky mi padnou do oka.
@Tommij: prave preto se mi libi hp ipaq 614c, je to to iste ako tot, len nema tolko vnutornej pamete len na sd karte a a-gps, ale procesor a ram je dobry natom a ma i hw klavesnicu:P
IPhone vs ti ostatní
Měl jsem také tu čest vidět iPhone "v akci". Jsem vlastníkem iPodu,ale iPhone bych si opravdu nikdy nepořídil. Chybí u něj některé věci,které mnoho lidí potřebuje. Jenom samotná absence odesílání/přijímání MMS mne mrzí. Sice nejde o nic hrozného,ale takovéto nedodělky člověka odradí. Samozřejmě nic proti příznivcům Applu,ale pro obyčejné lidi myslím iPhone neí zrovna to pravé. Narozdíl tento produkt od ASUSu vypadá vskutku kvalitně a doufám,že bude schopným konkurentem Samsungu.
@Anonymní uživatel: ja sem MMS za ty roky jeste neposilal a prisly mi asi 2x a to naky reklamy takze tohle mi u iPhone nak nevadi. Bluetooth taky nepouzivam to uz radsi WIFI ktere iPhone ma takze pro me potreby iPhone bohate staci. Pristi mesic do nej pudu za 5400,- takze nic hroznyho uz se na nej tesim :)
@stratos.:
iPhone ma i dalsi a mnohjem vetsi nedostatky.
- neumi javu a flash
- neumoznuje upravovat dokumenty ve wordu a excelu
-Nelze posilat data na jine zarizeni
-Nelze natacet video
-Nejde vymenit baterka
-Chybi slot na pametove karty,......
@psindel: Sice nejsem nejaky zastance iPhonu, ale chci dodat, ze baterie se da vymenit ( chce to jen zrucnost a trpelivost ) ohledne nataceni... to taky umi, staci si jen stahnout aplikaci tretich stran...jinak vse jak pise psindel je pravda... to cloveka hodne zamrzi... radeji bych uvazoval o HTC :)
@Carlosos: nj lidi jako ja proste pouzivaj mobil na telefonovani, sms, a obcasne brouzdani po netu pripadne na ICQ apod. Tohle vsechno iphone ma a vic nepotrebuju. Kdyz to tak vemu mame doma taky neco podobneho co umi snad uplne vsechno stalo to 20tis a nez se tam ale clovek k necemu prohrabe no to je hruza. Proste chci jednoduchej mobil kde vsechno najdu 1-2 kliknuti a to mi iPhone da. Taky dost hledim na disajn a v tom je iPhone proste perfektni. Pro narocne uzivatele iPhone neni to nepopiram ale ja mezi narocne uzovatele proste nepatrim.
@Carlosos: A co takhle THC? Ne, to byla jen legrace. Ale ja bych spis sel taky do HTC, nez iPhone....
@koolspliter: jo HTC.. taky o o něm přemejšlim... k mikrovlnkám (samsung) mám nějakej lehkej odpor...vypadá to na touch pro.iphone sem v ruce měl... jo je skvělej jo umí hodně..ale když sem viděl aktivaci ...tak říkám ne.. registrovat se někde v cizině na svojí platební kartu protože Apple nepodporuje cz karty...ta raději ke konkurenci kde už byly dááávno uvolněny SDK a sw třetích stran je spousta a daj se "upravit" což nevim jak přes Itunes protlačim fix placenýho programu....
@euromen:
Panove,
Ja jsem stastnym vlastnikem Touch PRO a kdyz vidim, co kolegove musi delat s iTelefonem ci iLuskem, tak se jim musim jenom smat. Uz kdyz jsem na starym TYTN machroval v metru s klavesnici a one note mobile, tak jsem vedle toho pouzival SBP mobile shell. Tenhle SW posouva pouzitelnost WM do jinych urovni nemnluve o stylovem rozhrani. Dale moznost stahovani mraky free a placenych aplikaci, nebo jednoduchy vyvoj vlastnich (.NET Compact Framework a SQL Server mobile - ano, MS ma SQL server i na mobilech) je naprosto uzasna vec. Dale Touch PRO s integrovanou GPS, naprosto vybornym dotekovym LCD (s poladenim pomoci p
Shaps Advanced Config) reagujicim na doteky prstu - ne nehtu, vybornou odezvou systemu u v dodavene ROM (u TYTN aka Hermes mela posledni cooked ROM co jsem do ni nahral naprosto uzasnou odezvu srovnatelnou s TouchPRO). Co se tyce prehravani hudby, tak integrovany prehravac v TouchFLO3D je genialne simple a a pro prehravani videa CorePlayer s podporou QTv (rozhrani akceleracniho brouka), je naprosto vyborny a i po siti dokaze bez problemu prehravat DVDRipy. Integrovana Opera Mobile je naprosto neprekonatelna a YouTube player taky. Spolu s 3G tarifem od kysliku mam naprosto funkcni internet-ready zarizeni do kapsy a nedam na nej dopustit. Dale 288 MB RAM s moznosti mit az 32 GB SDHC (ja mam "jen" 8GB) mi poskytuje prenosny audio/video/aplikace zarizeni, ktere nema ve svych rozmerech konkurenci (aplikace uz jsem si zvyknul neuavirat, jen minimalizovat).
Pokud ma nekdo strach o odolnost vysouvaciho mechanismu, tak strary TYTN mi nekolikrat vypadl z ruky na parkovisti na asfalt, odletel kryt baterie (rad bych videl iTelefon jak jeho sklo nepopraska) a stale funguje - neprodal jsem ho, mam k nemu citovy vztah a pouzivam ho jako debug zarizeni svych aplikaci. A abych doplnil predchozi souveti, tak stale bez problemu funguje a nema zadne vule.
Neberte to jako relkamu, ale zkusenost uzivazele/developera.
HOWK
@psindel: Tak nedostatky má to souhlasím a proto si nikdo tento celkem zbytečny produkt za který se vyhodí několik tisíc korun nekoupí. Myslím že je to jen image.
@Vladimir Pesta: Nechci se zastávat iPhone, ale MMS lze prijimat i odesilat, ale je potreba mit program Swirly, aspoň jsem to někde četl. Je zbytečné zde uvádět neověřené informace, správně by mělo být MMS lze používat, ale s programem Swirly a ne, že by iPhone MMS nezvládal.
@Garfield01: Mno potom bych nemohl ani napsat ze nelze natacet video, nelze psat s diakritikou, nemohl bych ani napsat ze tam nejde dohrat jiny software nez dodavane aplikace nebo ze tam nelze vymenit baterku... vsechno lze, ale neco jen hodne specialne... :)Takze je to teoreticke... samozrejme nahrat aplikaci neni takovy problem jak rozebirat celej HW... a podobne...
@Vladimir Pesta: Jeste k tem MMS. MMS je blbina a nechapu, ze se nechavate okradat operatorama placenim 10Kc ci kolik za poslani jednoho obrazku. V iPhone MMS nepotrebujete (ikdyz muzete pouzit 3rd party aplikaci) protoze jste chytri a posilate obrazky z iPhone pres internet. Bud emailem, v iPhone udelate fotku a tu poslete primo z iPhone IMAP emailem kamaradovi. Vas kamarad si fotku prohlidne na mobilu protoze je take chytry jako vy a ma v mobilu email klienta nebo na PC pokud je chudy a ma Nokiu 3310. Kdyz vam prijde email na iPhone tak vam pipne a zavibruje stejne jako u prichozi SMS, nevim jestli tohle umi i ostatni mobily, pokud ne jejich chyba. Take jde z iPhone posilat fotky spoustou dalsich 3rd party aplikaci vcetne chatovacich programu.
Moc hezky
to co je na te fotografii vypada velmi dobre, koukam ze se nam s konkurenty iphonu roztrhl pytel (a to je moc dobre!)
@YMIR: Ne tak docela. Kdo se o danou problematiku (PDA, smartphony, komunikatory,...) zajima, tak sice vi, ze Asus ma celkem dobre jmeno mezi PDA a smartphony s i bez GPS, ale tohle je uplne jine - nove. Je to logicka reakce na Apple iPhone 3G, HTC Touch Pro, Samsung i900 Omnia, Sony Ericsson Xperia X1 a dalsi jim podobne "super" komunikatory. Pokrok proste nezastavis!
Tohle..
..je spíš víc počítač než mobil. Měl sem podobný v ruce, docela dobré, jen nebejvaj zrovna moc svižný, ty OS (obvykle od mrkvosoftu) je dost zpomalujou.
Windows mobile
muze mi nekdo vysvetlit proc Microsoft jeste neudelal novy win mobile? protoze ta soucasna umi pracovat s maximalne 65 000 barev a to je pro zarizeni co by rado konkurovalo Ommnii nebo iPhonu trosku malo. v dnesni dobe vidim jediny smysluplny displeye s minimalne 16 milionu barev. ten rozdil je obrovskej,displey s 65 tisicema nikdy nezobrazi tu samou vec tak krasne jako displey s 16 milionama barev. 65tisic je treba na filmy absolutne nepouzitelnej.PS. nema OMNIA taky jenom 65 tisic barev??
Šance ASUSu
Už jen kvůli přítomnosti USB konektoru, stavových diod pro indikaci WIFI, BT, připojení k síti, zmeškaných událostí a paměťovou kartou přístupnou bez rozebírání přístroje by byl - bude ASUS mnohem lepší než OMNIA.
Šance ASUSu
Zapomněl jsem ještě zmínit přiměřený počet HW tlačítek pro rychlý přístup, bez patlání diyplaye, okolo joysticku.