Všechny komentáře k článku:Czech Computer uveřejňuje statistiky reklamací

:-)

Opět reklamace nezklamaly ;-)

 

@Milan Krejčík: To se CZC nemůže trošku rozepsat? :o)) Nebo to je ze strachu, že dané značky v prvních příčkách se přestanou dobře prodávat? :-) Chce to - zařízení, značku, typ, nejsča stějšíporuchy..... to je alespoň informativní, tím se i spousta lidí dozví, na jaké poruchy si dávat pozor a tak, ne jen že se reklamace vyreklamovali :-)JInak CZC jsem poslal v pondělí poškozený disk, který by každí označil jako ok (vada se projevila až p měsící od instalace OS a pak se ztrácela data)
Jak říkám v pondělí jsem jej odeslal a v úterý jsem měl nový :o) Jiné PC obcody si disk vemou a snaží se všema utilitama dokázat neoprávněnou reklamaci a chtějí za ní 800kč plus náklady na testování a tak....

 

@BlackZoneCZ: je dobry ze u czc meni za nove hned na sklade tedy pokud neni porusena pecet a že se nemusi dale posilat vyrobci a u nej by to trvalo 30 dnu.Velmi dobre sice s timto nemam zatim praxi a doufam ze mit ani nebudu zatim vsechno beha jak ma.

 

@lukasbartos: Přeji CZC aby jim to vycházelo i nadále. Budou spokojeni oni a my, jejich zákazníci, určitě taktéž.

 

@JARDAMAS: Taky už jsem reklamoval a do týdne jsem měl nový HDD. No z toho byly nejméně 2 dny víkend a nejméně 3 dny to cestovalo. :-) A mě se zdá, že to bylo za 6 dnů, takže to vlastně vyreklamovali obratem. :-D

 

@gos: to já se vůbec divím, že mi to uznali, když jsem jim ten 3,5¨ disk poslal ve vatě a krabici jak od menší televize s A4 listem, kde jsem rozepsal doslova "Scifi" chování disku, který po instalaci systému jel měsíc normálně a pak hlásil z 250gb celých 180gb a nějaké drobné jako vadné sektory :-D
Jinde by mě nějaký ten pracovník flákl tím diskem po hubě (kdyby to nevyšlo a diskuse smázla tak hu"D"bě) a napsal mi doporučení doporučení a reservé na www.plbohnice.cz ....

 

@BlackZoneCZ: J jednou jsem reklamoval grafickou kartu, nebylo to sice u CZC ale taky jsem přiložil sci-fi chování grafiky, někdo ho mam, tak až ho najdu tak ho sem možná hodim.

 

@MissingNO.: Taky mám zkušenosti s měsíční reklamací takže nevím no :)

 

@BlackZoneCZ: Taky jsem mel podobný problém... Disk kterej rok a půl normálně fungoval bez potíží, ale po tom 1,5 roce se občas hlásil v BIOSu jako neznámé zařízení -> reklamace výměnou (a to kdyby to testovali, tak by se to stopro neprojevilo...), nebo reklamace case s jedním nefunkčním čidlem.. ani jí nevybalili z krabice a už jsem si šel do skladu pro novou..
Takže fakt spokojenost, s jinejma se to nedá srovnávat (jen přidám zkušenost z jednoho Holešovickýho obchodu, kde jsem reklamoval vyhořelej zdroj, kterej byl evidentně místy zčernalej a smrděl spáleninou a reklamační technik se ho snažil rozchodit asi půl hodiny :-) )

 

@Milan Krejčík: Jen aby jsme si to nezakřikly :) ale jinak jsem spokojen.

 

Reklamace

Na reklamace si opravdu nemohu stěžovat, byl jsem osobně reklamovat paměťovou kartu a reklamace proběhla za 10 minut.

 

@MissingNO.: jj musím souhlasit, byl jsem reklamovat grafickou kartu a že byla na skladě, dostal jsem novou. paráda.. chvála pro CZC.

 

@MissingNO.: jj co se týče reklamcí tak je CZC super. Rychlý, spolehlivý!

 

@_pour:
taky už jsem reklamoval, poštou a za pár dmí jsem měl novou

 

Reklamace

Taky mam s reklamaci jen tu nejlepsi zkusenost.

 

Statistika jednotlivých produktů

Možná by nebylo od věci vést statistiku reklamací konkrétních produktů. Tj počet prodaných kusů / počet reklamací. Hned by se vidělo co se kazí a co ne. Otázka zní, zda by chtěl Czechcomputer zveřejňovat počet prodaných kusů.

 

@HOLINEK: Ani ne počet prodaných kusů. Stačilo by vyjádření v procentech u jednotlivých produktů.

 

@h.vlastimil: jojo, taky se k tomuto řešení s procenty přikláním, myslím že je to dobrý nápad

 

@koblih.dj: to by nebylo moc praktické. U některých výrobků se prodá opravdu jen pár kusů a pokud by se jeden z prvních reklamoval zbytek by se neprodal. Kdo by koupil novinku, která má např 25% reklamací??? LEda zveřejnit tu statistiku až po delší době ale pak to zas nemá cenu protože je zboží zastaralé a už se tolik neprodává.

 

@Václav Vejvoda: V tom máš pravdu že se stane u nějakého produktu že prodají jen jeden a hned je vadný a nikdo odsud za to nemůže a je to v tom že na sklad přišel produkt a někdo ho poslal a nevěděl o tom že je vadný, hned by to zkazilo statistiky, možná by nebylo špatné napsat statistiky všeobecně třeba kolik % procesorů kolik % základních desek a tak dále. a třeba by nebylo špatné uvést kolik % reklamací bylo u téhle značky a kolik % kvalitních aby se zákazníci vyvarovali špatným značkám třeba, k čemu je že někdo napíše že nějaká značka dělá dobré grafiky když na druhou stranu dělá nepovedené jiné produkty.

 

@xvirusx: Já osobně bych se přikláněl ke statistikám jednotlivých produktů, které by se zobrazovaly až po prodeji nad určitý počet kusů (např. 20ks?). Jako reklamace by byly počítány samozřejmě pouze uzavřené a uznané reklamace. Zároveň by se tenhle parametr zavedl do filtrování webu, takže při profiltrování jakýchkoli produktů by se dalo vyhledávat, řadit atd. mimo jiné i podle procenta reklamací.Mohlo by to zajít dokonce tak daleko, že při profiltrování části sortimentu by se někde v úvodu zobrazovalo souhrnné procento reklamací v celé zobrazené skupině.Tak by si mohl zákazník například snadno zvolit který čipset a kterého výrobce zvolit pokud chce maximálně snížit riziko reklamace.Ne každého tenhle parametr bude zajímat, ale byl by to určitě zajímavý a naprosto ojedinělý počin mezi českými weby.

 

Prumer

Rekl bych, ze tato zprava postrada jakykoliv smysl, jelikoz nektere veci se daji vyreklamovat behem peti minut (napr. pametova karta, jak jiz bylo receno) a nektere trvaji temer mesic, napr. jako v mem pripade graficka karta. Spise by bylo dobre uvadet jake znacky ci produkty jsou nejchybovejsi nebo uvadet dobu vyrizeni reklamace podle druhu zbozi.

 

Statistika??

Hlavně by mě zajímala čísla jako například počet reklamací na sto výrobků a podobně, to že reklamují rychle či pomalu je druhořadé..

 

Kde je statistika???

Chybí tu snad všechno co hledam, kategorie výrobků, počty reklamací a tak, to se bojíte zveřejnit detaily ? :D

 

Rychlost

Mohu jen doporučit. S váma reklamovat je radost. Vždy když jsem přišel něco reklamovat třeba ramky nebo mechaniku. Na místě jste mi dali nový. S mechanikou jsem dostal ještě lepší. Jen tak dál a doporučuju

 

Spokojenost

Mám možnost srovnávat a musím říci, že jeden z největších důvodů , proč nakupuji tady , je právě bezproblémová reklamace.Jinde seženu levněji,ale k čemu mi je o dvacku levnější komponenta,když potom nejde celé PC třeba měsíc.

 

@mary: Presne tak, reklamace jsou vetsinou vyreseny opravdu hned. U "konkurence" se nekdy drzi zakonem danych 30 dnu a az potom vam produkt vymeni nebo opravi. Takhle to tady nefunguje a to je jedine dobre.

 

Reklamace

No musím říci, že více méně seriózní přístup při reklamacích je to, proč u CZC nakupuji, v tom se mu třeba ***** NAPROSTO nemůže rovnat..

 

Nespokojenost

Tak to vam vsem zavidim. Ted jsem reklamoval zakladni desku. Posilal jsem ji postou. Kdyz jsem se po tydnu po doruceni na ni ptal, tak byla teprve nalezena a zanesena do systemu . Po tydnu vzdy jsem se dotazoval jak to vypada a byl jsem odkazovan na cekani na vyjadreni servisu vyrobce. Az tesne pred uplynutim 30 dnu po mem poslednim dotazu byla deska vyreklamovana a odeslana zpet a dnes mi dosla. Takze jsem byl skoro cely mesic bez pocitaci a jiste si dovedete predstavit, jake to je.

 

@twobricks: Samorejme ne vyzdycky pujde tak hladce , muzeme stezovat ale nakonec to je jejich pravo , neda se nic delat , ja jsem osobne reklamoval 5x a po kazde jsem dostal hned druhy den ! tak ze nevim :)

 

@twobricks: "vyjadreni servisu vyrobce"
Podle vaší věty výše za to mohl servis výrobce základní desky a ne czc, to za něj nezodpovídá a může se s tím 30 dnů flákat. To je pak jedno, kde jsi koupil.
Skoro měsíc bez PC? To je u běžných lidí normální, tedy pokud na něm nepracujete.

 

@AggramarAvenger: No,trochu bych to upřesnil. V czc zjistili, že deska je skutečně vadná a reklamaci uznali,ale pak ji nevím proč odeslali do servisu výrobce. Proto mě zaráží, že většinou všichni píšete, že vám většinou byl vadný díl vyměněn skoro okamžitě. Navíc se mi nelíbilo, že se reklamací začne někdo zabývat, až se po ní po týdnu začnu shánět.A bohužel pro mě na PC pracuji denně.

 

@twobricks: Prodejce není opravněn posoudit závadu ani způsob jak vznikla, může to sice udělat, ale na vlastní triko. Novou desku by museli zaplatit z vlastní kapsy, pokud by servis výrobce reklamaci neuznal.

 

@AggramarAvenger: Podle našich "krásných" zákonů má servis výrobce dokonce 90 dnů :-( Pokud totiž prodejce, u kterého je zboží vyreklamováno musí to zboží posílat výrobci nebo distributorovi, tak se lhůta prodlužuje ze 30 na 90 dní...

 

:-)

Tak teda jak koukám, tak všichni reklamace hned. Reklamuji obyčejné(skladové) zboží a vždy mě to trvalo skoro měsíc. A jde o to, na jakého člověka to zrovna taky narazí. Pokud chytnete nějakého zpomaléneho, tak máte smůlu. Jde hlavně o zaměstnance. Ale chtělo by to podrobnosti, tohle je takový, že se to mu moc věřit nedá.

 

@polo7: Jo větší podrobnosti bych taky uvítal, nejlépe v grafech... jinak nedávno jsem nechal reklamovat základku a trvalo přes něsíc než jsem ji dostal... takže úplně OK to není...

 

Nevim, mam uplne jinou zkusenost

Reklamoval jsem nabijecku, ktera byla skladem ve velkem mnozstvi. Mel jsem pred dovolenou, navic nabijecku jsem pouzil jednou a hned se pokazila. Proto jsem se ptal, jestli by to rovnou neslo vymenit za novy kus. Ale vubec jsem nepochodil, bylo mi receno ze neexistuje, ze na to je 30 denni lhuta, takze asi tak. Samozrejme mi pak poslali uplne novy kus (jak jinak taky, kdo by opravoval neco co stoji 400) a to taky urcite nebylo v te prumerne dobe co tady pisi (4 dny), ale neco lehce pres 14 dni.

 

@mrlicker: Ale nabíječku jsi dostal ne?:)

 

@ssmoke: CZC se od posledních let hodně zlepšil, nyní už by se to možná nestalo.

 

@MissingNO.: Prave ze to bylo nyni. Na prelomu srpen/zari :-(.

 

@ssmoke: Jo to jo, ale proste mi pripada jako vysmech toto vychvalovani, kdyz jsem zazil naprosto opacne zazitky. Ne jenom jednou !

 

@mrlicker: dle mho názoru je CZC jeden z nejlepších netových obchodů vůbec a to i po reklamační stránce

 

@Komodus: Je to pravda, v tomhle ohledu přístupu k zákazníkům a reklamací nemá czc téměř konkurenci (v čechách samozřejmmě)

 

@mrlicker: Reklamoval jsem zde celkově 3 věci, dvě okamžitou výměnou a třetí (základní deska) už nebyla skladem, takže vrácení peněz a nákup jiné značky, vše vyřízeno okamžitě.

 

@Odkraglli: To bych taky rad zazil. Asi to bude fakt zalazet na tom kdo tam bude sedet, protoze jinak si to nedovedu predstavit, ze jednou to udelaji tak a podruhe zase jinak. Ale pritom by snad meli mit nejake globalni instrukce ne :-).

 

Myška

Po 15 dnech se rozbilo pravé tlačítko.
Vzali do reklamace s tím, že ho budou opravovat.
Dnes to je 16 dnů a stále žádná zpráva.Snad se povede překročit 30 dnů, dostat zpátky peníze a jít k jiné firmě s penězi.

 
Ověřený GEEK - level 3

@Ladislav Dekany: S těmi 15 dny máte pěknou smůlu :-) a téměř na 100% vám můžu říct, že se vyřízení reklamace do 30 dnů dočkáte. Jještě se mi za celou dobu nestalo, že by reklamaci do 30 dnů nestihli, a že to nebylo málo reklamací (zrovna zítra posílám na reklamaci notebook :-).

 

No nevim

Já jsem reklamoval desku a reklamece trvaly měsíc. tak nevím kde pŕišli na 4 dny? A musel jsem ji poslat 3x Z5 abych ji měl OK tzn mají nějakou čudnou tu statistiku

 

@Adam.nuclear: Tak dalo by se říci že statistiku si napíše každý podle sebe bych řekl ty čísla co zde uvádějí nemusí být pravdivá a nebo zase se zde ozvou lidé kteří mají problém s reklamací já osobně zde zatím nic nereklamoval a jsem spokojen že jsem se do téhle tísně nedostal. jinak když jsem se bavil s lidma co kupují ve městě třeba něco a pak reklamují tak to taky dlouho trvá, třeba kámoš reklamoval vypalovačku a trvalo to půl měsíce né li déle a poslali mu jí zpátky že je spravená ale nic na ní neudělali. ono si člověk až tak nevybere asi.

 

@xvirusx: mám stejnou zkušenost jako tvůj kámoš.reklamoval jsem Zákl. desku. Poprvé mi nešla zvukovka, podruhé tam ta zvukovka ani nebyla a na potŕetí to zas nefachalo a na počtvrté jsem si nechal poslat evgu místo asusu:-D