Všechny komentáře k článku:Czech Computer uveřejňuje statistiky reklamací

Opět...

...bez žádného grafu o prodejnosti a reklamaci daného produktu..
jinak já jsem s reklamací spokojen. nic víc dodávat nemusím...

 

@KuceraKarel: i já byl s vyřízením reklamací u CZC spokojen

 

@KuceraKarel: ano ircite by zajem byl o graf,znacky,atd

 

@KuceraKarel: Na reklamace u CZC a jejich vyřizování si nemohu stěžovat, probíhá v rámci zákonné lhůty a k mé spokojenosti. Problém jsem měl pouze jednou s HDD, protože originálně zabalený HDD od výrobce WD byl vadný už jako nový a po třetím pokusu o reklamaci jsme se domluvili na navrácení peněz.

 

Podle druhu zboží

Myslel jsem, že to bude podle druhu zboží, třeba že se reklamovalo 5% desky xxx, 4,5% chladiče yyy, 3% fotoaparátu zzz atd. Stačilo by třeba deset nejproblémovějších položek, určitě by to uživatelé uvítali. Jen by se problémové produkty prodávaly méně, více zase ty bezproblémové a to je myslím dobré pro obě strany, ne?

 

@miksm: jenže je problém že by to jaksi "poškodilo" výrobce a dodavatele. ted si vem že budeš něco vyrábět a někdo v obchodě na netu napíše že tvůj výrobek se reklamoval nejvíce z daného oboru. hold marketing... ale jinak jako spotřebitel souhlasím rád bych se podíval co je kvalitní a naopak...

 

@KuceraKarel: tak to je jasný, že to nemůžou napsat.. Ale taková informace by byla k nezaplacení..

 

@KuceraKarel: Ano poškodilo, ale výrobce. Já jsem zákazník a nevidím jediný důvod proč by se mělo tajit, že nějaká firma vyrábí šmejdy. Pokud budu vyrábět něco co se bude hodně reklamovat, tak mám několik možností:
1)budu vyrábět kvalitnější věci
2)když neumím vyrobit kvalitní věc, tak zlevním aby byla konkureceschopná
3pokud ani bod 2 nepomůže, tak začnu prodávat housky na krámě..
Jinak myslím že to právně napadutelné není. Ukázat takové statistky. Znalejší nechť mě opraví jestli to tak není.

 

@marty245: Souhlas... Jednou jsem se ptal na reklamacnim oddeleni na CF karty a byl jsem docela prekvapen, ze uznavanejsi vyrobce ma daleko vyssi (procentuelne) poruchovost karet, nez vyrobce low-end CFek.

 

@ajsmen: Tohle mohlo také záviset i na náhodě, stává se ledacos ;).

 

@marty245: Přesně tak. Výrobce má vyrábět kvalitně, pak by nebyly reklamace.

 

@marty245: mas sice pravdu ale také se může stát že jako výrobce do svého treba fotoaparátu namontuješ špatnou součástku subdodavatele takže vlastne tu chybu nezpůsobís ty ale presto neses celou zodpovednost a pri dnesni konkurenci celkem snadno stratis renome

 

@KuceraKarel: Ano, je to problematické, ale ne nemožné. Chtělo by to právní rozbor, ale pokud to bude pravdivá informace a do statistiky se zařadí jen oprávněné reklamace, neměl by si výrobce nač stěžovat, leda tak na vlastní nekvalitu. Hlavně by se muselo chtít, jak to zveřejnit, tak se i prokousat těmi právními aspekty.

 

@KuceraKarel: Podle mě je v zájmu obchodníka neprodávat zboží, které se často porouchá.

 

@miksm: No tak vy jste teda docela chytrý... nemam slovTakže CZC nakoupí 10 notebooků od firmy XY, z toho se jich prodá 5, 3 se vrátěj na reklamaci, takže hned půjdou a napíšou, tenhle notebook si nekupujte je to krám, a zůstane jim 5 kusů neprodejných notebooků na skladě??? Ste normální??? Jestli to byl vtip, tak ste to měli napsat :-DMimochodem, hodně moc prodejců dělá to, že pokud se nějaká značka, nebo model neosvědčí, tak ho prostě přestanou prodávat, tzn. prodaj co maj a pak už ani ťuk, co si budeme nalhávat, takhle to prostě je. Takže s tím, že by psaly co všechno prodali a kolik se z toho vyreklamovalo, tak s tím opravdu nepočítejte a dřív než začnete vymejšlet podobný blbosti, tak se alespoň zamyslete a představte si sebe v roli vlastníka tý společnosti (prodejce)

 

@Sin@le: btw na tu je ta diskuze u každýho produktu abyste si ověřili co a jak je kvalitní podle příspěvků ostatních lidí...

 

@Sin@le: No samozřejmé je, že by se do statistik dostal pouze produkt, kterého by se prodalo určité množství. U více prodávaného zboží by se udávala statistika měsíčně a v případě zboží které se prodává méně, tak by byla statistika v počtu kusů reklamovaných za rok. Ano, může to být zavádějící, ale byla by to zajímavá věc..Méžná je problém i v technické realizovatelnosti při tomhle množství produktů.

 

@Sin@le: Za posledni tri roky jsem reklamoval dvakrat: 1x disk (okamzite vymenen za novy) a jednou bedny Genius (presne mesic reklamace, woofer vracen opraveny).
U me spokojenost.

 

Hezká fotka šroubováků

Nic užitečnějšího zde nevidím. Tohle si opravdu můžete odpustit, nikomu to k ničemu není.

 

@Teuzz: No nevim, já třeba když něco kupuju po internetu tak mi záleží na tom od koho to kupuju.... a způsob a rychlost reklamace jsou pro mě celkem důležité...

 

@Lord Wittan: No jo, ale je to statistika (snad i pravdivá), takže ti nikdo nezaručí, že když něco budeš reklamovat ty, tak to nebude trvat třeba měsíc :).

 

@mauretanec: He, kéž by jen pravdivá- podle odezvy některých uživatelů na tom moc pravdy nebude...Já jsem měl co dočinění s reklamací jen jednou- a to, že mi do zásilky dali jiné zboží, než jsem si objednal. Docela mi to zkazilo náladu a na "opravu" jsem čekal 2 a půl týdne...

 

@Anonymní uživatel: no kdyz oni se uvadi prumerne hodnoty ....treba me bylo zbozi vymeneno za nove ihnet kdyz bylo skladem

 

@stepan113: Jojo, ikdyž co si pamatuju, tak ten můj chladič byl taky skladem, ale i přesto jsem na něj čekal skoro půl měsíce :-(

 

@mauretanec: i měsíc je dobrej, já mám s CZC jen jednu zkusenost co se tyce reklamace a ta dopadla nad moje ocekavani... jindy mi vetsionou firmy zbozi vraci s tim ze jsem si to zpusobil sam, ale CZC mile prekvapili a vratili mi penize za rok stare zbozi

 

Marketingové žvásty

Já například s reklamací spokojen nejsem, protože pokud bych vyloženě "neřval", asi bych se 30denní lhůty nikdy nedočkal. Jsem s CZC poslední dobou velice nespkojený a že se nejedná právě u mě o náhodný jev, není nijak neobvyklé. Bez přiloženého grafu je toto jen jakési lákadlo pro primitivního nakupující - je zcela evidentní, že se CZC stydí zveřejnit takové informace :-)

 

@eifel.96: s tou nespokojenosti jsem na tom stejne....reklamoval jsem desku, musel jsem se take pripominat....a jeste k tomu mi do papiru napsali uplne jinou nez jsem dostal (samozdrejme jsem dostal mnohem horsi)

 

5 dní rozhodně ne...

...Já reklamoval 2 grafické karty - na jednu jsem čekal měsíc a na druhou 3 týdny - reklamační pořád neochotně psalo ž ečekají na servis. Když jsem napsal stížnost, tak během 3 dnů bylo vše vyreklamováno. Je sice pěkné, že když si postěžujete, tak vám vyjdou vstříc ale nechtělo by to posílit/zlepšit reklamační oddělení?

 

@el.cid: Bohuzel musim souhlasit, tem 5ti dnum neverim. Mam na reklamaci externi box na hhd uz 3 tydny a zatim nic. Ano maji na to 30 dni, ale seriozni obchod by se mel snazit reklamaci vyridit mnohem rychleji. Nastesti je to vec, kterou nutne nepotrebuju, ale reklamovat takhle treba zakl. desku, tak to bych jim podekoval.

 

@Draslar: taky se mi nechce verit ze by to bylo 5 dni ,v rijnu to bylo to pry bylo jeste mene,grafickou kartu jsem reklamoval 1.11 a zavolali mi 20.11 takze to 5 dni asi nebude + kdyz jsem ji tam byl reklamovat tak na sklade jich meli asi 5 tech karet.....

 

@TomášDragon: a jeste bych chtel dodat ,ze po vraceni karta ma porad zavadu a musim znova zajit do czc a znova reklamovat

 

@Draslar: Tak sem měl u czc docela dost reklamací. Asi jim kazim tu statistiku. V roce 2005, 2006 a 2007 a + nějaké další... a zatím jsem měl tak 50% rychlé a 50% pomalé vyřízení. Teď už tu moc nenakupuji, jen když sem línej a nebo to maj hned k odběru, bydlím totiž kousek :-D
Někdy se stim couraj a někdy ne... Nejvíc vstříc mi vyšli s deskou, kde jsem je poprosil aby se to vyřešilo co nejrychleji a bylo to kolem osmy dnů... jenže teď tam mám desku už od 10.11 a pořád nic... Kdyby nešlo o nejdůležitější část počítače tak si počkám, jenže bez ní to nejede.... Myslím že důležitý věci jako desky a grafiky by měli vyřizovat co nejrychleji... Můžou zaurgovat i na servisy a výrobce, kde by měli jako velký zákazník nějakou tu protekci... Jen jde o to kdo to zrovna vyřizuje... Sám jsem v oboru a tak vím že někdy prostě něco vyřídit rychle nejde, ale pokud se přitvrdí jde vše :-)... Trošku mě to teď naštvalo, ale co se dá dělat snad se už brzy ozvou

 

@L@W@R: Naprostý souhlas! Nechápu proč to trvá měsíc, když pak stejně dostanu uplně nové zboží...

 

@el.cid: Ještě když si stěžuju na reklamační - třeba tým techniků, nebo tým osbstarávající objednávky je opravdu perfektní - vždy poradí a pomohu - rychle. Prostě z mojich zkušeností je mohu jen chválit a děkovat :-)

 

Je to clovek od cloveka

U me je to v reklamacich podle toho na jakyho padnu zamestnance, nekteri na me koukaji, jako bych byl z jineho sveta a mraci se na me a neochotne prijmou zbozi, ale taky jsou tam zamestnanci kteri radi poradi a vyresi. Treba jsem reklamoval disk asi za 1500 ktery vubec nesel, ten zamestnanec byl prijemny a dal mi na miste novy. Pak jsem tam byl jednou s kathodama za 200 ktery vubec nesvitily a ac byli 4 kusy skladem tak jsem cekal 14 dni na to ze mi stejne daly novy ze skladu. Podle me je to hodne o lidech

 

@Muška: tak jistě zaleži na vychovanosti člověka a na zpusobu vašeho vyjadřováni
Nemužete přijit do obchodu a spustit na prodavače že ten disk je na pi** a že chcete okamžitě novej jinak si zavola šefa.To bych vam i ja co nejdele protahl. Jak vy na mě tak ja na vas.U mě to vždycky vyšlo vstříc a spíše počítám s variantou 1 měsíce. Ono pak když to přijde dřiv tak sem jen mile překvapen

 

REKLAMACE

Na začátku listopadu jsem u Vás reklamoval základní desku s poruchou zvukové karty. Na reklamacích mi řeli, že to pošlou do servisu. Po měsíci mi přišlo vyrozumění, že závada byla detekována ale z ekonomických důvodů vymění mojí rozbitou desku za novou. Přinesl jsem si desku domu a deska byla opravdu vyměněmá (v rohu na kondenzátoru jsem si na staré udělal značku lihovým fixem). Nůj údiv byl ale obrovský prozože deska byla vzadu na panelech zaprášená. To se nemůže u nové desky stát z toho usuzuji, že deska sice vyměměná byla ale né za novou, ale za nějákou jinou(typově stejnou), použitou. Vím, že se to už nevyšetří , ale tohle dokáže doopravdy nas..t. Příště bych prosil pravdivé informace.

 

@mckvak: hrůza, nechápu jak se to mohlo stát, u mě vždy všechny reklamace proběhly v pořádku.

 

Keci keci keci

já mám myš na reklamaci již měsíc ... zavada je v uvozovkách neodstranitelná rptoože odešel laser snímač.... a jakmile czc obdrželi fyzicky mou reklamaci mšli na skladě 5 tech myší a prd mi poslali .... a už na ní čekám měsíc a stále nic :-(

 

@amdnature: Jestli uz ji mas na reklamaci (od te doby co ji dostali) opravdu vice jak 30 dnu, tak muzes odstoupit od smlouvy.

 

@amdnature: Nemyslím že to jsou kecy...v článku se uvádí, že PRUMĚRNÁ doba reklamace je 5 dnů. Ne že KAŽDÁ reklamace je vyřízena do 5 dnů:-) Jinak když máte takový problém, tak to chce volat a volat a znova volat na CZC a chtít co nejdříve řešení.

 

@marty245: Přesně tak, je udána průměrná doba reklamace..:) Jinak pokud vypršelo 30 dní, stěžuj si a pokud nemají zboží skladem, měli by ti vrátit peníze..

 

@DJ.Gumag: Přesně tak. A opravdu to tak chodí. Strejdovi odešla základní deska a protože neměli obdobný typ na výměnu, musel se vyměnit i procesor (Socket 478) a grafika (AGP). Dobropis byl na původní cenu dílů. Trvalo to přes měsíc, ale k naší velké spokojenosti :)

 

@DJ.Gumag: To je sice hezké, ale tohle by si měl Czech hlídat sám, jestli dodržel 30dnů, ne aby si zákazník hlídal tuto dobu a někam volal a prosil o něčí povinnost. Nepíšu to jako narážku na CC, ale spíš jako námět na další zlepšení služeb zákazníkům. Jsem si vědom, že služby CC jsou na dobré úrovni, nicméně neustále je co zlepšovat...

 

@anguilla: Podle obcanskeho zakonika si musis proaktivne kontrolovat stav reklamace ty, CZC nema povinnost ti ani zavolat, to je jejich dobra vule.

 

@jakub.fiser: No vždyť o tom píšu, přesně tuhle "hloupou" reakci jsem čekal. Neznamená, že když to není ze zákona povinnost, tak to nemůže nikdo dělat. Co je cílem každé organizace?....vydělat peníze...Co potřebuje k vydělání peněz?...odbyt...Jak zajistit odbyt?...uspokojit zákazníka, aby se vracel a doporučoval firmu atd. a každé vylepšování zákaznických služeb posouvá firmu k tomuto cíli. Stačí se nad tím zamyslet, než dělat ukvapené závěry.

 

@amdnature: jo keci keci keci kolobezka :-D a do skoly si nechodil? nebo te vyhodili

 

@Danzel_cz: jestlize prodejce nestihne reklamaci do 30 dnu od reklamovani ma zakaznik pravo odstoupit od smlouvy a to i v pripade ze maji na sklade volnej novej kus ale pozor prodejce neni povinen informovat reklamujiciho o tom ze je reklamace hotova to znamena 31 den hura do czc pro money :)

 

@lkazda: Plně souhlasím s Ikazdou.31.den si dojdu pro peníze a je to.Obchodní jednání není svačina u maminky.Nemyslím si,že by Czech Computer byl nějaká
zákeřná firma.Na internetu nakupuju často a Czech Computer patří rozhodně mezi ty solidnější shopy.

 

A ještě jednou

kamoš zde reklamoval grafiku a tež si ji označil a byla mu poslaná obratem z5 i když mu řekli že ji vymění že závada je neodstranitelná ale tak to je všude ve vešch obchodech