Všechny komentáře k článku:Dell Studio XPS dostal nové železo i vzhled

XPS je kvalitní notebook

Mám "staré" xps už 14 měsíců a jsem nad míru spokojen. Jsem student, ale rád si připlatím za kvalitu kterou dell nabízí! Ano cena je o něco vyšší než od konkurence, ale je to díky kvalitě zpracování a hlavně záruce NBD. Takže pokud požadujete notebook na každodenní přenášení, dostatek výkonu a hlavně dobrou zárukou, bežte do dellu.

Možnosti
6 reakcí
poslední 12. 2. 2009 13:53

...či lenova. Student většinou není tak bohatý člověk, aby si mohl dovolit Asus ci Acer. Značkový stroj dává jistotu že vydrží po celou dobu studia, dříve zastará morálně, než odejde. Máme tu momentálně tři Asusy, jeden musíme chladit aby nevytuhnul, ventilátor druhého připomíná hluk klimatizační jednotky a třetí má po necelém roce druhý motherboard a třetí baterii... Skvělé, pád v průběhu kompilace vždy potěší. ...jsem za své lenovo rád.

 

@quido.speedy: Tak ona investice do NTB přes 30 tisíc už je mnoho, faktem je že ten stroj vydrží, acery to je kapitola sama pro sebe... Neříkám, že nešly od doby Gemstone ( či jak se ten nový design jmenuje ) nahoru, ale po zkušenostech u svých známých mi acer nesmí domů.
Osobně po budoucím ntb pokukuji po 13,3. nyní mám HP compaq 6510b (14,1 a spokojenost. bohužel nabídka 14,1 není tak rozsáhlá) Měl jsem možnost si hrát s 13,3 XPS ,,minulé generace'' a musím říci, že to byl výkonostně vyvážený stroj. perfektní LCD, pohodlná klávesnice, pevně slícované plasty a mě osobně se designově velice líbil. Srovnám-li to ze svým HPckem, které občas nezastaví větrák ani, když se na něm nepracuje. Je těžší a má klasický design... Snad jen to zpracování je výborné až na plast víka kde má HP vůli.. Jedna z důležitých vlastností mého booku jsou MATNÉ plasty, proto mě štve, že teď všichni výrobci dělají lesklá pozlátka.
vypadá to efektivně,ale po chvíli užívání je to zapatlané nedej bože když book přenášíte... Toto XPS taky vypadá leskle hlavně na místech kam pokládáte zápěstí při psaní? to je trochu špatný vtip.
Ledaže k notebooku pouze v rukavičkách

 

@quido.speedy: Já nevim, co proti těm asusům všichni máte...! Táta má asus už přes pět let a pořád drží krásně..nic se na něm naupravovalo, neodřelo ani nevrže...já mám taky asus a taky jsem s nim naprosto spokojenej...a navíc na asus mám...když jsou dva ntb od asusu a od dellu se stejnou konfigurací akorát dell je o 10k dražší a svádí to na "kvalitu zpracování"..tak s tim ať se dou pcnout..stejně ty ntb jsou všechny z podobného plastu...a nevim jak vy, ale já obvykle ntb nepouštim na zem ani s nim netřískám, abych si musel připlácet 10k za tu jejich údajne "dobrou kvalitu zpracování" ale když má někdo na rozhazování..tak proč ne...ale to už bych koupil něco kolem 80k..a ať na tom i něco rozjedu...

 

@jakub.mejstrik: já když jsem si v létě kupoval NTB, tak se mi hrozně líbil právě Dell XPS, no ale za cenu přes 30 k.. TAk mám nakonec taky Asus 14,1 za polovinu a jsem spokojen.. To budu radši dva roky používat ten asus a pak si klidně koupim novej..

 

@jakub.mejstrik: Nevím, já proti Asusům nic nemám jediné co mi přijde, že to jako notebook vypadá až pakliže to stojí okolo 25 000,- například 12'' palcové Userie ( kůže - opět po dni co jsem tento notebook měl půjčený fantazie.. zpracování pěkné a elegantní. snad jediné co mě štvalo, že výrobce sice dodal 2 baterie, ale ta s nižší kapacitou to táhla tak 2,5 hodiny což je směšné a ta s vyšší kapacitou zase přesahovala,ale jinak parádní booky. Svádí na kvalitu zpracování? To není svádění, ale prostě ten notebook něco vydrží a plasty po roce nevypadají jako u 7 let starého ntb.
Navíc záruka NBD. A ceny Dellu jsou u nás všobecně o něco vyšší. v USA se dá sehnat levněji... ( neříkám, že to využívám, či podporuji)
Prostě Dell má svoje jmnéno na kvalitě a výdrž. také neházím po zemi, ale 100% už se několikrát lehce ťukl o zem či vzal roh dveří ( mhd ) takže kvalita se při denním transportu hodí.

 

@Martin Joa: tak jako když to někdo nevydrží bez počítače ani když jede chvilku v autobuse..tak to ať si koupí něco malýho, kvalitío a výdržnýo no...ale normálnim lidem..co maj ntb doma a třeba 3x týdně ho vezmou někam aby na něm něco dělali..těm uplně stačí 15" středně kvalitní, levnější a s menší výdrží...<<já jsem se asi s 15 lidma shodl, že výdrž baterie nad 2 hod..nebo dobře..nad 3 hod. je už uplně zbytečná..prtože to máš stejně skoro pořád v zásuvce..<<když to nepoužíváš v buse...>> a taky to nosim v brašně na ntb, která je vystužená..takže tam je mi neco jako zavazení o roh uplně jedno..ale to záleží na majiteli no..obvykle když si ten ntb kupuješ sám, tak se k němu chováš mnohem líp, než když ho dostaneš...