Všechny komentáře k článku:Dell Studio XPS dostal nové železo i vzhled

Příšerná cena, příšerná

čekal bych, když je to bez BR disku tak cenu do 25 s dph, a ne 37-45 000 s dph, za tu cenu ohavnost

Možnosti
14 reakcí
poslední 25. 3. 2009 7:59

Když sem koukl na cenu přejel mi mráz po zádech :-D

 

Cena je opravdu vysoká, ale ohavnost?
1. Je to Dell= člověk se nemusí bát o záruku
2. Reprezentativní stroj
3. Propracovaný desigen a spousta know-how...
4. Je to novinka, čili nestandardně vysoká cena není nic neobvyklého u těchto strojů, kolik stál starej XPS na začátku? nebyl problém nakonfigurovat sestavu přes 50tis. Kč, to je prostě Dell.

 

@anguilla: Přesně tak jak říká kolega. Dell je prostě značka a má to své velké výhody. Samozřejmě "normální" člověk by si takový ntb asi kvůli té ceně nepořídil. Ale jsou jistě i tací,kteří jsou schopní za takto reprezentativní ntb ty peníze dát.

 

@Vladimir Pesta: Ano je to tak, Dell je prostě značka a bohužel si za to nechává také náležitě zaplatit a to platí u všech jejich výrobků. Navíc toto je jejich High-end. Na druhou stranu potvrzují svoji kvalitu a to nejen provedenín ale především servisem. Jak už bylo řečeno jako reprezantativní ntb pro managery či jim podobné výborná věc.

 

@Kollda: podle me se to neda srovnat treba s acerem. sice je cena vysoka a vybava je vysoka, tak tam mohli dat i vykonejsi graficke karty. tohle je tak pro managery, kteri se nekoukaji na cenu ale na design a na kvalitu.

 

@einstejn: Delly byly vždycky drahé, platí se zde za značku, za kvalitu a za kvalitní servis. Delly jsou podle mně nejlepší notebooky a kdyby mě nezajímala cena tak jinou značku nekupuju. Jedná se o prezentativní notebooky které zaujmou jak vzhledem tak i výbavou.

 

@valondr: Cena je jen za značku a kvalitu servisu a trochu za kvalitu součástek. Jinak obsah toho notebooku.. no rozhodně neodpovídá ceně.

 

@YMIR: Ono je tu spousta další věcí, které nejsou na první pohled vidět (konstrukční prvky, kvalitní plasty+hliník+kůže, chlazení atd.). Nestačí si přečíst hardwarové parametry a ohánět se subjektivními slogany, že obsah neodpovídá ceně. Notebook není pouze záležitostí hardwaru!

 

@anguilla: přesně tak dell je dell ...nelze srovnávat cenu daného kusu jen na základě vnitřností !!!

 

@Rudzan: ...tak to sice ne..ale rozdíli těch plastů nejsou tak brutální, abych si za to musel připlácet takový nehorázný prachy...a co se týče třeba asusů, tak bych řek, že s odvětránim jsou na tom také velmi dobře a stojí polovinu..někdy ani ne...

 

@jakub.mejstrik: S odvětráním možná, ale zrovna s těma plastama jsou na tom mizerně, vycházím z několika modelů, které jsem měl možnost vyzkoušet, nadupanej Asus sice koupíš za 25Kč, ale po roce plasty vypadají, jak vytažený z popelnice, ošoupaný, vydřený ruce...

 

@anguilla: to si nemyslim...táta má asus už asi 5 let..a ještě na něm neni nic znát..nevrže, neodírá se ani nic podobnýho...

 

@jakub.mejstrik: ono taky trochu záleží jak se k tomu notebooku chovš no...;-)

 

Zkust si někdo otevřít dell.de a podívat se kolik tu stojí. V lepší konfiguraci (než je u nás default) to přijde na 950€. V Británii prý na 700 liber. To je ohavnost!