Všechny komentáře k článku:Extrémně velký chladič? Zaručené ticho
Uchladí neuchladí
Ano souhlasím s tím že uchladí většinu procesorů "nepřetaktovaných" samozřejmě.tedy vyplatí se pro lidi co maj větší skříň, a chtěj chladit pasivně a nechtějí taktovat, tedy myslím že můj přeročený c2d by to asi neuchladilo a proto radši stále sazím na thermala a aktiv od noctuy, zase se musí nechat že od doby kdy jsem chladič kupoval já a Thermalright Ultra-120 eXtreme mě stál něco málo přes 1100kč, se dost změnilo a opravdu se to nezdá ale tento Cooler vyjde levněji.avšak i za méně peněz se dá sehnat dobrý chladič...
No nevim zdali by se vešel do normalnich miditoweru ... Mám jeden z levnějších, a uz takhle se mi nevejde aktivní chladič zalman na cpu kdyz mam jeste bocni pridavne vetrani :(
@mugsat:
no myslim ze nevesel ak se nepletu (127.28 x 127.28 x 160 mm) tak 16cm na vysku, v bigtoweru mam na druhem pc tento chladic
Scythe SCNJ-CU1000 Ninja Copper Limited Edition
a ten ma vysku neco pres 15,5 a opravdu misto na strany je hafo ale ta vyska jen tak tak, do midu se urcite nevejde
@mugsat: DD , dal jsem ho klukovi do jeho skrine , obyc 450x420x180 a vejde se celkem bez problemu , ja ho mam take v bigtoweru na cpu Intel Core 2 Quad 9550 a pokud nedelam video uchladi mi ho i pri hre. Da se k nemu pripojit aktivni bocni chlazeni (neni zde popsano) a melo by byt soucasti chladice a potom se da taktovat bez problemu , ja zvedam na frekvenci 3.16 GHz .
@einstejn: Teploty mam velmi nizke , ale jak jsem vyse uvedl , v baleni byl pridavny ventilator 12 cm . Tiche reseni , vysoka ucinnost , negativa jsou ve vetsi velikosti .
@mugsat: pokud máš něco jako oem bvedny od eurocasu tak se nedivím, ty maj šířku cca 18cm... kámoš byl rád že tam nacpal accelero S1 na grafiku a tojen díky tomu že sundal plast kterej na tom byl, jinak by skříň nezavřel.... ale jinak, já mám taky middle tower (aspoň to tak cooler master označuje) a ten už je širokej 22cm takže jak kerej výrobce....
@mike.cz.com: jj to mas pravdu jak kterej vyrobce nekdo dela na vysku a nekdo zas na sirku, ale rozhodne vzdy v vysce chladice se musi pricist, neco malo na deske (tloustka desky plus procik) a ulky mezi deskou a case, takze ja to typuju cca 2cm, pokud mate nekdo blizsi cislo tak me opravte...myslim ze skrine sirky 20+ jsou uplne v pohode pro tyto typy chaldicu.
@Onizuka: A co je na nem tak extremne velkeho? Ma stranu velkou jako 120vetrak, to ma vetsina věží. Urcite je vhodnejsi skrine 200mm a sirsi(jeste pocitat s vytlumenim!!!! (uz jsem taky upravoval bocnici pro Scythe SCNJ-1100P Ninja Plus Cooler Rev.B , ale to byla skrin 180 siroka) http://www.czechcomputer.cz/uploadimg/USR.650675/K0901020105012103988006074968380/K0901042203034974611769128547768.jpg
@fidelmc: hh nice uprava XD, nejde o velikost do sirky ale vysku, nejaky p.Novak si ho koupi prijde domu da si tam chladic a ty jo ono to nejde zavrit. No ne proste extremni priklad, ale vetsina lidi je na tom tak ze koupi nanda a nechce uz nic upravovat
@Onizuka: já mam middletower COOLERMASTER ELITE 330 a Athlon 5200+. Koupil sem Scythe Ninju 2 a vejde se mi v poho, jako je docela dost u bočnice, ale ani náhodou se jí nedotýká. Je tam rezerva přes 1cm. A ten jedině doporučuju SCYTHE NINJA 2, je fakt luxusní a teď mam v klidu maximálně 33°. A po takový hodině hraní CoD2 se vejdu do 40°. Nikdy sem se nedostal nad 46° od tý doby co ho mam. Když sem na CPU měl ten přibalenej ,s*áč, tak sem se dostával na 70°
@tomkobr: Bez několika větráčků v case a dobře vymyšlenému průchodu vzduchu, vám žádný pasivní chladič nebude fungovat. Stačí používat mozek..Pasivní chladiče jsou dobré, pokud je osadíte pomaloběžným ventilátorem (cca 600-800 RPM neni slyšet, když si koupíte nějaký slušný). Ale závisí to na hustotě žeber, čim méně tim lépe fungujou s pomalými větráčky. Naopak třeba ThermalRight eXtreme-120 potřebuje vysokorychlostí, kvůli hodně vysoké hustotě žeber.. (ideální je push-pull konfigurace, kdy jeden větrák do chladiče fouká a druhý vysává vzduch na druhé straně..).