Všechny komentáře k článku:Extrémně velký chladič? Zaručené ticho

OMG

dyť je jedno co je vevnitř za kapalinu.
Jak to funguje:
heatpipe má dva konce ... jeden se zahřívá druhý ne ... kapalina se mění v plyn (to je podmínka, kapalina se musí umět vypařovat) na konci který je zahříván, v tom místě se také zvýší mírně tlak (kvůli teplotě) ... dochází k vyrovnávání tlaků ... plyn cestuje do studené části heatpipe (kde je menší tlak) .... na studených částech heatpipe kapalina kondenzuje a po stěnách stéká dolů opět studená .... a pak pořád dokola.
Asi to není přesné, ale takhle nějak to funguje.

Možnosti