Všechny komentáře k článku:Extrémně výkonná herní grafika od EVGA je tady
Martan
No nevim vykon ujde ale na ATI to neema treba i tu radu 4850 i kdybys ji nataktoval tak si myslim ze je pod carou,me se moc Asus nelibejí ja jsem pproste fanda na ATI.
No nevim, na pctuningu delali test s GTX295 je zhruba stejne vykona jako ATI 4870 X2, v nekterych hrach mela navrch jedna v dalsich zase jina,
Takze pochybuju ze 4850 muze konkurovat.Ja obobne nejsem zastancem ani zelenych ani rudych ale je dobre ze jsou na trhu tito 2 hraci protoze je konkurencni boj nuti vydavat nove kvalitnejsi karty za co nejmene penez protoze na tom vydela koncovy zakaznik
@psindel: Nejsem taky zastánce jedný nebo druhý firmy, hledím na parametry, ne firmu.Ale nevím, kde jsi vzal, že jsou zhruba stejně výkoný. V 80% testu byla GTX295 výkonější. Odhadem typuju, že celkově to je o nějakých 8-12%. Byly tam i hry, kdy měla Ati problém kvůli ovladačům, že rozdíl v fps byl i 100%. Bylo pouze pár her, kdy 4870 X2 mělo navrch.
@tomaszustak: OBR nameril s CATALYST 8.12 v 2560x1600 ze je HD4870X2 o 1% rychlejsi nez GTX295. CB nameril v 1680x1050 a 2560x1600 s CATALYST 9.1beta ze je HD4870X2 o 5-7% rychlejsi nez GTX295.
@stratos.:
A to je ještě max. při 8x AA v 4x a bez je GTX lepší. Ale s 8X AA to taky není v každe hře.
Na tomshardware je krasný test 4870x2 CF vs 295 Q SLI vs 280 Tri SLI.
http://www.tomshardware.com/reviews/geforce-gtx-295,2123-3.html
http://www.tomshardware.com/reviews/geforce-gtx-295,2123-4.html
http://www.tomshardware.com/reviews/geforce-gtx-295,2123-5.html
http://www.tomshardware.com/reviews/geforce-gtx-295,2123-6.html
http://www.tomshardware.com/reviews/geforce-gtx-295,2123-7.html
ale jedno se nechat musí a tady vede ATI na celé čáře
http://www.tomshardware.com/reviews/geforce-gtx-295,2123-9.html
:D
@Shap: O zadnem nefunkcnim vyhlazovani nic nevim. Jestli myslis ANISO BUG ktery se projevuje jenom v CRYSIS WARHEAD a to jeste pod DX10 :). V zadne jine hre BUG neni a presto sou nekde az 50% narusty takze priste neplacej blbosti kdyz o tom jak je videt vis kulovy. CATALYST 9.1 WHQL uz BUG mit nebudou a ocekava se od nich velke zlepseni napric celym spektrem her.
@Shap: a jeste doplnim ze u her postavenych na Unreal3 enginu vyhlazovani na grafikach ATI nefunguje dobre dodnes, nastavit se musi primo v ovladacich a i tak funguje jen AF4x a jen v nekterych hrach, vyhlazovani tam proste nejede a to v zadnych ovladacich, a mam to sam otestovane na me bejvale 4870X2 ;)
@Shap:
Zase sis neprectl ani diskuzi :)Vadna je 8.561.3 (9.1 beta). O 8.561.8 (8.12 hotfix) sprava PCGH nehovori nicMirek Jahoda:
"Aha, tak v tom je teda trochu zmatek, protože ovladač k Dragon platformě se jmenuje "Updated Catalyst 8.12 Driver" a má označení 8.561.3...."Takze vadny je pouze Ovladac 8.561.3 CATALYST 9.1beta ktery se nikdy nedostal na verejnost a mel ho na testovani pouze COMPUTERBASE.Dale v posledni Recenzi na PCT Obr o zadnych problemech s AA v UT3 nepise.AF4x neznam
Vsude se testuje se zapnutym 16x HQ ANISEM. a to jak u ATI tak u Nvidie a nidko si na problemy s ANISEM nestezuje ani OBR ani JAHODA.
@stratos.: nefunguje to ani s jednim, nebo si myslis ze sem si nestahl postupne vsechno co bylo od ATI k mani ? jesi to tobe funguje, tak ses asi prvni na celem svete :)
@stratos.: at hledim jak hledim, tak ve vetsine recenzi co sem shledl za posledni mesic je v testech s AA u her postavenych na U3 enginu u grafik ATI prazdno nebo recenzentem dopsano ze ty a ty grafiky nepodporuji a neumoznuji zapnuti AA, takze o jake vsechny recenzenty se jedna ?
@Shap:
UNreal TOurnament 3
http://pctuning.tyden.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=12492&Itemid=44&limit=1&limitstart=25AA zapnute :)
@stratos.: no to ze je zapnute neznamena ze funguje, ja to mel taky vsude zapnute a presto AA nebezelo ;)
@stratos.: Jedina hra kde to zatim nejde je BIOSHOCK a to jeste pod DX10. Pod DX9 to funguje bez problemů. Takze jestli nefunkcni AA pod UT3 enginama beres jenom za jendu hru a to jeste jenom pod DX10 ses celkem blazen :). Nehlde na to ze BIOSHOCK DX9 vs DX10 nepoznas, jedine co ma DX10 verze je o neco lepsi voda, tj kdyz prochazis vodou sou za tebou vlnky coz je teda nehoraznej rozdil kterej pri hrani ani nepostrehnes :)
@stratos.: V BIA a Bioshocku nefunguje ATi AA kompletně, v UT3 a ME nefunguje 8xAA při 2560x1600 a v Dead Space taky nefunguje 8xAA, každopádně nejde o nic závažného...
@stratos.: Ty jsi lofas fakt. Nauč se číst. Mluvil o hrách postavených na U3 enginu a ne o hře U3 samotné.
@eddiesikora: tak napis ktere hry s tim maji problem a doloz to :) doufam ze jich bude aspon 5-10 aby to byl tak obri problem ktery kazdemu vadi jak tu nekdo tvrdi :)
@stratos.: V BIA a Bioshocku nefunguje ATi AA kompletně, v UT3 a ME nefunguje 8xAA při 2560x1600 a v Dead Space taky nefunguje 8xAA...
@Shap: to jsi nevedel, ze uhrikovi funguje vzdy vsechno na 100%:))) belko, nezapomen klikat jak smyslu zbaveny
@onadenik:
Nikde nevidím že by Stratos. psal že jemu to chodí.
psal že nikdo z recenzentů si nestěžuje.
@Lukáš Kuchař: Zase se hádáte?:D pokud vím tak jenom v některých hrách nefunguje na ATi kartách rozlišení 2560x1600 s 8xAA, takže za nic závažného bych to nepovažoval...