Všechny komentáře k článku:Extrémně výkonná herní grafika od EVGA je tady
Koruna slabne
a ceny jdou nahoru... vsichni ocekavali zlevnovani a ceny jdou opacnym smerem temer u vseho
@jans5: Ja nevim na jinych strankach jsem zaregistroval docela patrne slevnovani procesoru od intela napr Q9650 sla z 12500kc na 8000kc coz si myslim ze je spis nehorazna sleva
@Jakub Fiedor: To je způsobeno slevami Intelu, ostatní produkty bohužel zdražují. Viz tato diskuze http://www.czechcomputer.cz/disc_doc-P4E5421D73E3D3B9FC12573C5004E914D.html?&ansid=4185 .
@jans5: ted co bylo za krizi s plynem se koruna do konce unora jeste znatelne propadne. takze drazsi elektroniku je dobre si koupit nebo predobjednat uz ted (kazdej dobrej prodejce umoznuje v krame predobjednani minimalne na mesic dopredu).
@jans5: Mělo by se to zlepšit, ale až v příštím pololetí. Vrchol oslabování koruny má přijít na přelomu 1. a 2. čtvrtletí. Njn, tak to vypadá když měna nedokáže ochránit dovoz...
@onadenik: pokud oslabuje koruna, tak je celkem logicke, ze jde cena nahoru, zlevnovat muze jen to co neni bud zavisle na kurzu k dolaru/euru, nebo to co ma zlevnovat diky vyrobci, cos jsou kuprikladu ted vybrane procesory od Intelu
@Shap: to je jasne... jenze v tomto segmentu trhu je temer vse vyrazne ovlivneno kurzem CZK/USD... ohlasene slevy u vybraneho zbozi se tim zmrazi a budou minimalni... kdo nakoupil pred koncem roku, ten usetril... neverim tomu, ze se tato situace zmeni behem mesice... mozna v lete.
@onadenik: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=57932 no tak se koukni na graf, jeste vcera byla cena prez 13 tisic, a dnes je pod 9 tisici :) sleva pres 4 tisice me jako "minimalni" opravdu neprijde
@Shap: to je akce intelu.... doprodavaji platformu sc. 775 a pripravuji si na trhu prostor pro novou platformu.... podivej se obecne na ceny pameti, disku, OEM software, graficke karty, zakladni desky, monitory a uvidis, ze cena jde nahoru. slevy u intelu byly ohlaseny jiz drive, a to pro sc.775... to je jen male procento trhu, nemyslis? napr moje e 8500 slo o cca 300kc nahoru behem poslednich 2 dnu... (slevy se netykaji vsech cpu intelu;)
@onadenik: no ale to je diky oslabujici korune ;) co ti natom prijde divneho ? mas to tu napsano us nekolikrat od ruznych uzivatelu
@onadenik: natvrdlej si zrejme ty , kdys odpovidas na neco co us sem psal drive "vybrane procesory od Intelu" a ty nato odpovis "(slevy se netykaji vsech cpu intelu;)" no aspon ze nanecem se schodnem :)
@onadenik: mimoto o zadnej doprodej 775 se nejedna, nebo tobe snad prijde uvedeni novejch CPU na 775 jako doprodej platformy ? na trh se jeste dostane serie S, tedy 4 jadra s TDP 65W a pak nejlevnejsi 4 jadro Q7500 co ma stat pod 150$
@Shap: OMG , je rozdil zda za snizeni ceny muze vyrobce , nebo kurz koruny !!. Zamyslis se trošku , ceny spadly u Intel processoru protože je zlevnil sam intel !! , s kurzem to nema vubec co delat. Kdyby soucasne s tou slevou silne koruna oslabila tak to ani nepoznas , protoze to co by se slevnilo vyrobcem , by podrazilo kvuli oslabene korune. Podivej se na cokoli jineho na trhu , vsecko drahne kvuli oslabujici korune a ma oslabovat az do cervence/srpna , čili ted sice zvlenily diky Intelu , ale v zapeti to zase podrahne i processory od INtelu , kvuli tomu ze se zvedne kurz (oslabne koruna)
@T4urQs: PHENON 2 nam klesaji uz na peknou cenu a kdyz to tak vemem nejlepsi desky pro PHENON 2 tj 790GX stojej az 3x mene nez desky X58 takze kupovat dnes i7 kdyz tu mame PHENON 2 je hloupost
@crysiscrysis: to je riziko, letos se slevama pěkně vy.....i chtěl jsem nhějakou dobrou grafiku, ale ceny rostou tak na to kašlu, počkám nebo koupím nějakou z 2 rfuky v záruce.
GTX295
Pěkná karta, ale nechápu tu propagaci od každého výrobce?:D taky když už ji tu tak uvádíte mohla by být už na skladě...
@DBR9: take mi smysl teto propagace unika:) po kolikate to tu je? po treti? mi jiz mam na sklade prvnich deset karet o zotacu... asus karty prijdou 27.1.09... gigabyte vidim az 15.2. 2009... to jsou terminy z velkoskladu jednoho z nejvetsich dodavatelu HW pro eu...
Nvidia podplaci?
Proč každé 2 dny newska o GTX295?. Přitom karty ani nejsou skladem, jaký to má smysl?. Připadá mi to jako by se na CZC angažovala Nvidia a snažila se propagovat svoje výrobky.proč zde nenapíšete že INTEL/AMD ohlásili slevy svých procesorů nebo jiné zajímavé aktuality kterých je Internet v posledních týdnech plný. Nebo že prodeje grafických karet nvidie klesly o 50% a firmy jako PALIT, MSI, ASUS ruší objednávky a celkově jde o 1 500 000 čipů, které Nvidii leží skladem.
@pohrebak.: Jo a neboj, častost novinek o nVidia není tím, že by se tak firma líbila redaktorovi Ševčíkovi...
@pohrebak.: copak jane belko, brecis u admina, at to maze? mas strach, ze te tu vsichni prokouknou? pohrebak=stratos... (loser jan belka)
@pohrebak.: V podstatě je to tak, že CzC a nVidia spolupracují, není tomu tak dávno, co se na zdejších stránkách v novinkách ukázala zpráva, že CzC a nVidia mají společné stránky. Pravda, asi se moc neujaly, ale o něčem to svědčí. Každopádně z toho plyou lepší podmínky pro zákazníky nVidie u CzC.
@Vaculík Libor: ja mel teda zatim vzidcky kartu od Nvidie ale jak sli ceny dolu u ati tak sel sem do ati a koupil sem 4850 za 3700,- od powercoloru stim upravenym chlazenim a ten vykon u nviidie v ty dobe stal tak 4500,- nvidie zaspala dobu ;)
@physx: ať tak či tak Ati je výhdnější a k původnímu problému uplácení Nvidii tak na 120%uplácí výrobce her a to mě mrzí víc ..... mám HD4830 :-)
@Cissa: je pravda, ze ati ma lepsi pomer cena\vykon. nVidia se snazi ted ji dohnat s nejvykonejsi kartou. prijde mi to trochu divne ji zrovna ted v dobe finacni krize uvadet na trh. o prejmenovani cipu nemluve.
@einstejn:
Clovece, to ze je krize neznamena, ze se nebude prodavat vubec. Preci na rok nezavrou fabriku. Navic uz to vyvinuli, tak to musi prodat, aby byl peniz na dalsi vyvoj. A neposledne .. nebyl by ten chip po krizi uz trocha starej ??
Nvidia by se mela predevsim zamyslet nad svoji cenovou politikou, kdyz ji ATI evidentne valcuje pomerem cena/vykon.
@Cissa: Poopravil bych te. Nevím,zda NVidia podplaci vyrobce her,ale kazdopadne ti muzu rict,ze NVidia nabizi hernim producentum svuj optimalizacni tym. Ti usetri navrharu a progrmatorum hry spoustu casu a vydaju. Naoplatku je optimalizacni engine pod zastitou zelenocerne vlajky. Vetsina her pak ma v intru jejich logo. Viz Unreal serie... Jen podotknu,je fanATIk...
@pohrebak.:
Koho chleba jis, toho pisen zpivej.
Neni to vubec nepochopitelne. CZC a nVidia spolupracuji, pred casem byl o tom i clanek.
@pohrebak.: Tohleto je internetový obchod, moulo. OBCHOD. I kdyby si tu nVidia nebo kdokoliv jiný platil reklamní články, nic špatného na tom není.
@pohrebak.: Nejsou skladem? A čemu se jako divíš? Ono není ve zvyku aby grafické karty za 15tisíc byly skladem, vždy se čeká na to až si někdo objedná! A za druhé jsou skladem vždy ty grafiky které jdou nejčastěji na odbyt, jenže tohoto si stejně může člověk uvědomit pouze v případě že s tím pracuje...
Neobjektivní
Nadpis stejně typický jako NVIDIA Graphics PLUS, GTX295 je nejvýkonější, ale extrémně, to by platilo jenom v porovnání s X1950 a níž.
Hmm
no jako mam 9600 gt ale kdyz se koukam na karty od aty tohohle vykonu tak koukam ze jsou docela levnejsi tak asi bych sel do aty me je to docela jedno co mam za grafiku hlavne at je dost vykonna !!! a ze bych musel mit od Nvidie a od Aty to vubec ne !!! beztak v tom neni zadnej brutalni rozdil !!!
Vykon
No uplne s tebou suhlasim zase az taka vykonna gpu to neni v porovnani s 4870x2 nama o nic navrh
@Tuniak: podle me ma navrch jen v tom physx,,...protoze například ve Mirrors edge jsou na tom po zapnuti fyziky lepe Nvidia karty...Take su fanda ATI, uz jen kvuli te cene.
@COle: zalezi taky na cem se testuje, v nejakych hrach vitezi tahle v jinych jina. je to pekna karta ale pro me osobne vysoke penize. k te karte by to chtelo jeste dokoupit velky monitor aby ten prozitek byl maximalni
@COle: Jenže teď se ceny trochu změnily a GTX 295 je cenově srovnatelná s 4870 X2. Takže když jsou teď výkonově karty tak neastejno, tak se rozhoduje už jen podle značky.
@kahuna: ,nejvelvensji HD4870X2 sem nasel na ceskym netu za 10 600,- s DPH a GTX295 za 22 800,- takze cena je jasne na strane ATI :)