Všechny komentáře k článku:Far Cry 2 si nejlépe zahrajete na grafikách GeForce

Špatný test

Promiňte ale určovat výkon podle testů v jedné jedinné hře mi přijde jako blbost. Pokud je její engine primárně vyvíjen a optimalizován právě pro GeForce tak bude mít zaručeně lepší výsledky. Ale zda jsou GeForce opravdu rychlejší musí potvrdit více testů různých her a nejrůznějších benchmarků

Možnosti
31 reakcí
poslední 22. 11. 2008 21:45

Možná sis nevšimnul nadpisu článku Far Cry 2 si nejlépe zahrajete na grafikách GeForce,nikde tu nikdo netvrdí že géčka jsou ve všem nejrychlejší.

 

@Jan Španiel: Pokud se ale koukam dobre tak z nejakeho duvodu X2jka je pomalejsi nez 1 hd4870, takze do tejdne to bude jinak...

 

@Jan Španiel: Hmmmmmmm ten chlapec ma pravdu ..... :-)

 

Tak to máte pravdu, ale někdo kdo ví že bude hrát jenom Far Cry je to dobrý test, ale nikoho takového neznám :D

 

@ssmoke: no nevím zda-li si někdo kupuje počítač či grafickou kartu kvůli jedné hře, to bych se vážně divil

 

@sonny21: Tak Extra Hardware je zelenej a intelovskej. Pro ty neexistuje ATi a AMD. Jinak z hlediska běžnýho hráče nemá nVidia co nabídnout, ATi má navrch ve všem, SLi neni jedna karta (těch 2x260GTX) a cenově též.

 

@sonny21: něco na tom určitě je, že hry nejlépe fungují na HW, na kterém byly vivinuty, nicméně já nekupuji GK jen kvůli jedné hře, ale spoustě různých činností a navíc přihlížím i k její ceně, co se ovladačů týká, klidně si počkám na novější, protože jsou hry u mě spíše vedlejší činností

 

@sonny21: to by se asi vazne nevyplatilo jen kvuli jedny hre... :) misto staveni pc na jednu hru bych se zameril radeji na to ho postavit na vic her a to i trosku s ohledem do budoucna :)

 

@ssmoke: Já myslím že to je dobrý test, EHW už má karty do GTX280 a HD4870X2 otestované, tak jen přidali test jedné hry, nevím co je na tom špatného. Jinak že by to byla hra optimalizovaná pro GeForce, nepřijde vám to jako blbost když do ní Ubisoft dal DX10.1? Nvidia prostě poslední dobou dělá povedené ovladače a snad všechny hry na DX10 s nimi jdou lépe než na starých.

 

@buh_vi: DX10.1 je tam daný proto že i Nvidia podporuje některé jeho funkce a kdyby to neudělali takto, ale jen pro NV, tak by přišli o nějakou část prodejů, jelikož karty ATI jsou nyní prodávanější...

 

@cacanovotny: Souhlasím se sonnym, dělat test grafických karet kvůli jedné hře a takhle preferovat nvidii mi příjde docela zbytečné.. I když čísla to jsou zajímavá. Doufám, že ati nepříjde s ničim podobným jen kvůli reklamě

 

@DJ.Gumag: Navíc nikde se nepíše o tom na jaký verzi ovladačů to bylo(aspon sem si nevšim) ale ATI teď vydala hotfix na ovladače přímo na FC2 takže si myslím že nějaký problém nebude

 

@cipinek: tady je naprosto jasné, jak funguje reklama, geforce prostě zaplatila aby hra byla upravena pouze pro ni, ati na to doplatila, ale zkušení uživatelé moc dobře vědí jaká karta má jaký výkon.....

 

@budisova: Spíš je větší sranda tahle diskuze :-) Když se mrkneš na přínosné :-)
Ti kdo říkají že je to blbost jsou těžce v červených, ti co chválí nVidiu jsou plně zelení :D :D

 

@Under: je jasné co davají mínusko, že jsou od geforce :))))

 

@budisova: a divis se? vis o tomto kulovy a hnedka nadavas, ze si to nvidia zaplatila... si o tom nejdrive neco precti, nez zacnes na ne hazet spinu ty chytroline! na tiscali je o tom moc pekny clanek... btw uz jenom podle nazvu EXTRA hardware, bych rekl, ze se ati a amd zabyvat nebude (mam Athlon a GeForce)

 

@Brave: 1. clanku muze byt X a mohou to byt plky
2. ja radeji hodnotim veci z me zkusenosti a ne ze skusenosti po nejakem clanku!

 

ten kdo začal tu diskuzi o tom že ati je strašně lepší a kdoví co všechno!!!jděte někam, ati je prodávanější jen proto že je levnější:češi jsou držgrešle. každej kdo chce hodně výkonej stroj do boudoucna tak sáhne po intelu a geforce. Jelikož přes 50 procent her jede špatně na atinách, každej koho jsem se ptal kdo se zabejvá tímto stoletým sporem mi řekl to samý, že geforce jsou SPOLEHLIVĚJŠÍ!!!, proto mám takový názor, radši si připlatim za lepší a spolehlivější kartu než abych každej rok kupoval novou protože, mi moje ATI nedostačuje. Nazdar

 

@mcmouse: Ukaz mi tech 50% her, clovek nemuze soudit nic co nezkusil, ja mel gf a ted mam ati (este bez podpory dx10), ani s jednou kartou sem nemel zadny problem, ale ohledne tech investic do budoucnosti, je to spis naopak...

 

@mcmouse: Mám přesně opačnou zkušenost. Bratr si koupil GeForce 7600GT a já Radeon X1800GTO. V době pořízení ty karty byly téměř shodné, ATi měla navrh 5-10% Dnes, téměř po 2 letech s novými ovladači je ten náskok kolem 40%. Bratr si moc nových her nezahraje, zatímco mě po slušném přetaktování Atinky (s Accererem S1) jede Crysis na 1280x1024 (komplet medium) na hratelných 20-25fps.
Spolehlivost obou karet 100%

 

@KennyB: Jelikož nadpis článku hovoří pouze a jenom o tom že si hru zahrajete nejlépe na géčku,nikdo neříká nic pro ani proti Radeonum ani proti géčkum,muj názor je ten že se nejedná o reklamu ale holý fakt že to tak prostě je,to je jako když se napíše že je tráva zelená,pochybuji že někdo bude trhat hlavu zahradníkum za přehnanou reklamu.Nejsem zastáncem ani jedné ze značek,preferuji to co je v dané době na trhu nejpřijatelnější jak cenou tak tím co to umí.Myslím že se snad shodneme že někde je lepší ATI někde NVIDIA,cena je irelevantní protože stejně si koupí každý to-naco má a co se mu líbí...jeden NVIDII jiný ATI,jestly někdo má pruměrně 80FPS a někdo 75FPS je myslím celkem jedno a že ten či onen dal +/- Xkč taky..když někdo tvrdí A je lepší než B ..OK a co?+5FPS ti level nazahraje..to pořád budeš muset sám:D předem omluva pakliže jsem se někoho dotknul

 

@mcmouse: já to vidím právě naopak... mě moje x1900 xt zvládá dost věcí i na 1920x1200 a co ne, tak to 1280x1024.. to už je v grafickém měřítku karta babička.. takže jestli mluvíš o stroji do budoucna.... neznám nikoho kdo te´d má GF7xxx, a to vyšlo cca stejně? nevim nevim, ale do budoucna nvidia s podporou starších technologií... víš... nvidia ti dává kartu co teď jede naprosto špičkově všude... tedy ve chvíli nákupu... chci vidět, jak na tom bude po pár letech.... já zatím vidím všude jen výměny GF za nové...

 

@mike.cz.com: UF..tedy,asi jsi mě dostal,pakliže si zahraješ třeba Crysu v 1920x1200,třeba střední detajly..klobouk dolu...seš asi OC king,nevím jak to myslíš,podpora statších technologií??to jako že ATI zadarmo bude dělat ovladače tak aby i starší verze karet zaznamenaly zlepšení,na ukor prodeje těch nových?a to jako ZADARMO??to by byly sami proti sobě,to by spíš pak měly prodávat nové ovladače a ne GK,dost kecu..výkon GK je dán hlavně a přešdevším archytekturou a frekvencí čipu + RAM popřípadě SH a šířkou zběrnice,jasně že nový ovladače řekněme výkon trochu optimalizují ale nejde to do nekonečna i svou ATInu budeš muset jednou vymněnit,stejně jako Nvidiáci svá géčka,páč ani ATI ani NVIDIA rozhodně nepotřebují!!!aby sis novější hry zahrál na starších kartách,to by rychle zavřely krám,je to prostej bussines..chceš hrát??kup si kartu..a věř mi že majitelé NVIDIE i ATI sledují hlavně prodej svých karet a to kolik jim to sype,na nějaký výjoj ovladaču pro starší karty uplně kašlou,z toho jim nic do klína nespadne a kde pak vezme ATI peníze na vývoj nových čipú aby utřela Nvidii??z ohlasu majitelu starších karet??uplně stejně je tomu u NVIDIE,vývoj musí jít dopředu a na to musej bejt především prachy

 

@Jan Španiel: Far Cry 2 jsem ještě netestoval.... jestli sis nevšiml "a co ne na to rozlišení, tak 1280x1024..." plus na OC bych se mohl vzhledem k tomu že to de facto nemá žádný význam.. a ano, jak psal ten pod náma tak ati drivery optimalizuje ceklově... vysvětli mi proč by ta samá karta dávala v té samé hře v rozmezí dvou let jiné výsledky, tedy teď řádově o 10 až 20 procent vyšší? jo, jednou koupím novou kartu ale doteď mě k tomu nic nedonutilo protože ta stařičká babička nezastarala tak rychle (výkonem) jako ty dvě co jsi mezitím měl ty.... jinak ještě k těm driverům.... někdy... v srpnu? se objevily drivery které optimalizovaly Crossfire... jako příklad bylo uvedeno propojení při dvou karet x1300 zvýšení výkonu až o 30% s těmito ovladači.... proč by to tam asi psali? plus jsem na to taky kdesi vygůglil že to někde testovali a světe div se ten výkon faky byl vyšší.... takže jestli se ti na tom, že ATI optimalizuje drivery celkově pro všechny řady i starých karet, tak si piš že tomu tak je. ano, karty a jejich architektura zastarává ale jde to kompenzovat drivery, tedy aspoň v případě ati...

 

@mike.cz.com: ATI vseobecne ladi vykonn vsech svych karet casem proto si ji lide kupuji kdyz pocitaji s tim ze dalsi grafiku koupi treba az za 2 roky.
Nvidie tohle nedela ta se vzdy soustredi jenom na nejnovejsi radu a to zamerne aby donutila lidi si koupit novy produkt :) Treba po roce na trhu byla X1950XT uz 40% pred konkurencni 7900GTX a nestacila na ni ani dvoucipova 7950GX2

 

@stratos.: přesně tohle jsem tím chtěl říct, jde vidět že mě tamten kolega nepochopil.....

 

@mcmouse: Nejsem držgrešle a mam Intel a ATI(nebyla zrovna levna :)

 

špatný test to není, ale velmi rychle ztratí vypovídací hodnotu kterou má dnes, neb až první další ovladače ukáží, co která karta dokáže. Vždycky mi přijde divné testovat na betách a hotfixech a bez prvního patche hry :) Pro mě je FC2 záležitost až vánočních svátků, tak pak se ukáže jak to doopravdy je

 

@apsprojekt: 2:stratos
Pokud je to tak jak říkáš,což se mi zdá nepochiptelné z ekonomického hlediska i technického(ladit myslíš ovladačema?)potom se nedivím že situace na trhu s GK je taková jaká je.

 

@Jan Španiel: nj proto tedka lidi kupuji spise ATI je to logicke ne kazdej ma na to aby neustale menil grafiky kvuli tomu ze je mizerna podpora driveru.

 

Kdo má dobrou grafickou kartu tak by vzivote tyto veci neresil tyhle lidi nechapu proc to furt reite!!! :(