Všechny komentáře k článku:Far Cry 2 si nejlépe zahrajete na grafikách GeForce

Zavadejici nazev clanku.

Ano FAR CRY 2 momentalne beha pod DX10 lepe na Geforce ale pod DX9 se stejnou kvalitou obrazu to beha zase lepe na ATi kartach.A ruku na srdce kolik lidi tu hru hraje pod DX9 a kolik pod DX10 zvlast kdyz obrazova kvalita je totozna.GRAF zde: http://www.extrahardware.cz/files/images/clanky/2008/10rijen/farcry2/graphs/dx9_1920aa.pngHD4870X2 jasne vitezi a je prvni v testu.Je videt ze ovladace u ATI jeste nejsou uplne optimilizovane a zatim je vyladen vykon pouze u HD4870X2. Ja treba na HD4870 OC edici hraju pod WIN XP SP3 tj DX9 na 1920x1200 vse ultra high a bez sebemenich problemu hra se ani necukne.Takze priste bych upozornil i na druhou stranu mince co vy na to v czechu :)Jinak to ze vysel DX10.1 patch na STALKER CLEAR SKY kde zase exceluji ATI karty a HD4870 zde dava na budku i GTX280 to uz se na czechu pan autor clanku nezmini :)Priste trosku nestranosti na nejnavstevovanejsim ceskem e-shopu.Pripada mi to jako by si to nvidie u czechu primo koupila :)

Možnosti
34 reakcí
poslední 23. 1. 2009 10:59

jen mala opravicka, rozdil mezi DX9 a DX10 je, a to dost velkej, na DX9 mekke stiny ve FR2 nikdy neuvidis, kdesto v DX10 ano, a to pokoukanicko je pak uplne jine, teda pokud se cloveku postesti ze mu to funguje a da se to hrat

 

@Shap: koukal sem na screeny a sice sou tam mekke stiny ale zase dost ostra trva v dalce vsimni si toho na tech screenech na EXTRAHW vypada to dost nerealisticky. a v DX9 mi zase pripadnou hezci stromy hlavne listy sou takovy lepsi.Pritom mekke stiny funguji na HD2900XT i pod DX9 jak rikam cela hra mi pride dost divna a asi to bude chctit patch. Tobe ty vysledky nepripadaji divne kde 9800GTX+ podava skoro stejne vysledka jak GTX260 a HD4850 je nekde rychlejsi nez HD4870?

 

@stratos.: ja mam prave veskere alfy na DX9 ostre, kdesto DX10 krasne maznute podle pohybu a s mekkejma stinama kter jsou na DX9 jen takove mazanice i na ostrem slunci, a ted kdys sem koukl na EH tak to maj taky tak, DX9 totis neumi maznout alfu pri pohybu a nikdy umet nebude

 

@stratos.: No vono FC2 je celý divný :D, mě ani moc nebaví protože vojáci se respawnují strašně rychle, na dálku střílí jak odstřelovači, vidí tě ať si kde si, (obtížnost: normal) chtělo by to vylepšit AI a Stealth akce jako v Crysis je tu naprosto nemožná. Je to spíše takovej Chuck Norris v džungli =)

 

@buh_vi: nojo z Crysis si clovek navyknul na neviditelnost a kempovani a tady zadnej nano oblecek co umi zneviditelnovat neni :)))))

 

@Shap: Nj, v Crysis když si byl schovaný ve křoví tak si mohl odsnipeřit více lidí a v Far Cry střelíš nepřítele že křoví a začnou po tobě střílet i ty co jsou kilometr daleko.

 

@Shap: nedávno jsem někde viděl screenshoty z Crysis (ano, musim čučet na screeny protože dx10 nemám :-P) při různých nastaveních (ať už DX nebo very high a podobně) a žádného extrémního rozdílu jsem si nevšiml... minimálně ne mezi dx9 a 10... možná že detajly zanikly, ale subjektivně mi to připadalo téměř shodné...

 

text z clanku je potvrzeny mnoha recenzemi... co sem proboha zase tahas stalkera? ty jsi vazne pako:)) na blazinci maji asi momentalne plno vid - ale neboj casem ti tam najdou celu:)) ze 4870X2 je prvni a dalsi zbytecne tve kecy... far cry2 si na dx10 s ultra high detaily v pohode clovek zahraje na 9800GTX+ za cenu kolem 5K... a vykon je jen o par snimku nizsi nez mnohem drazsi 4870... ale hlavne 9800GTX+ a dalsi GeForce jsou bez problemu s ovladaci lamko

 

@xfire84: jediný pako seš tu ty.

 

@zabka123: prosim te vrat se do tridy nez to zkonci prestavka:))

 

@xfire84: jediný pako seš tu ty.

 

@atiman7: a cim mi muj nazor vyvratis? timto? nafackuj si

 

@xfire84: No tak děcka, si rozbijte huby a nespamujte tu :D

 

@xfire84: už jenom proto, že 9xxx jede na čipech z 8xxx bych se jim silně vyvaroval....jinak.... zatím nevím o hře která by byla postavená primárně pro dx10 a pokud se nepletu, první se mají objevit až 2009... co tu poříd všichni mají s desítkama? dy´t to co je v těch hrách dnes jsou jen dx10 efekty, a ty vám vizuální kvalitu nezvýší nijak poznatelně.....

 

@mike.cz.com: Proč? Řada 8xxx byla velice povedená, a řada 9xxx taky. 9600GT mají velikou prodávanost pro ty co potřebují výkon za méně peněz a 9800GTX+ zase poráží svojí konkurenci HD4850 téměř všude (Vím že ceny už jsou rozdílné, ale před nějakou dobou byli ceny obou karet ~4K). DX10 je znát, stíny jsou jiné a přináší sebou i trochu vyšší FPS ve hrách. Navíc GeForce podporuje PhysX a Cuda, která se může zdát někomu zbytečná, ale já ji např využiji.

 

@buh_vi: vcem vyuzijes PSyhx a CUDU? :)

 

@stratos.: Na poradnej PSyhx clovek potrebuje aspon SLI nebo 3-way SLI aby PSyhx pocitala 1 cela grafika nejlip :D Nic o tom nevim, jen sem o tom slysel. Takze stratos muzes me jen tak lehce postrcit v cem a jak moc je to lepsi?
A CUDA vyuzije jen profesional, o tom se nemusime bavit.

 

@_sova_: presne tak PSyhx v hratelnych fps neudrzi ani jedna GTX280 ktera stoji 10tis. Takze k cemu to je?. Jeste kdyz neni zadna hra AAA typu ktera by PSyhx Pouzivala na 100% vse vsech smerech.

 

@stratos.: Na počítání PhysX ti bohatě Stačí nějaký low-end jako 9500GT, který dnes koupíš za pár korun.

 

@buh_vi: 9500GT je tak slaba ze neutahe nic. Jinak v ktere te AAA hre se dnes PSyhX pouziva na 100%? :) Nak sem nezaregistroval ze bys odpovedel

 

@stratos.: 9500GT zvládne Fyziku počítat ve hře v pohodě, možná 9600GT by byla lepší. Jinak na tu druhou část příspěvku: Já jsem snad řikal že nějaká hra používá PhysX na 100%, nepamatuji si a ani nevidím že bych to tu psal? Ale když to chceš tak na 100% physX využívá např. Warmonger, ale to je spíš hra jenom Nvidie :), dále pak je addon do UT3 a další hry co dříve podporovali Ageia PhysX, by Nvidia PhysX měli podporovat také.

 

@buh_vi: na webu nvidie psali že pro plnou podporu a využití physx je třeba mít kartu 9800x a výše a teď tady píšete že stačí 9500 která výkonem zaostává a dedikace jedné karty pro physx je věc budoucnosti zatím ne, tedy nvidia zatím o ničem takovém v současnosti nemluví/ tak podporuje physx i 8xxx?

 

@buh_vi: stíny a trochu vyšší fps. viděl jsi někdy to, co poslal do světa za obrázky spolu s dx10 microsoft? kdybych nevěděl že to je render tak bych řekl že to je real-life.... dx10 které máš te´d jsou jak sem psal jinde tak maximálně ty efekty nebo nějaké úpravy, ale stále to není plnohodnotné dx10....

 

@mike.cz.com: no každopádně k realitě má dx10 a i dx11 ještě daleko ne, pořád ty hry vypadaj jak omalovánky, sice by se to mohlo rychle změnit, ale hádám že vzhledem k celosvětovému finančnímu kontextu poslední dobou půjde i do výzkumu nových technologíí méně peněz

 

@mg426: dokud je konkurence tak budou chtít stáhnout zákazníky na svou stranu a to jinak než vývojem nepůjde.... jinak reallife by to mohlo vypadat leda že by se masově rozšířily karty typu larabee a hry vyvíjené speciálně pro ně nebo přímo renderované pomocí raytracingu... a to by dnešní grafiky mohly jít do šrotu....

 

Ty mě nepřestaneš překvapovat, furt tu masturbuješ u toho že každou hru hraješ na DX10 a pokud to de tak i na DX10.1 a jen co tu Nvidia boduje v DX10 tak píšeš jak to někdo může hrát na DX10 a další bludy. Pokud nejsi ůlpně slepej tak poznáš že DX10 má měkké stíny a scéna pak vypadá mnohem realističněji. Docela by mě zajímalo kdyby Ati vydala zanedlouho ovladače, s kterýma by třeba vítězila HD4870X2 - to bysme slyšeli něco typu že DX9 sux, DX10 rulezzz ne?

 

@buh_vi: hitosrie se opakuje... at je ATI jaka je... tak vyjde nova hra a ATI nema ovladace... majitelum ATIn nezbyva nez cekat na patche a hotfixy a majitele GeForce jiz maji dohrano:)

 

@xfire84: No v některých hrách měla Ati ovladače gud a zadupala Nvidiu do země už při vydání a někdy jí to zase trvá a hra někdy neběží jak má.

 

no klikej uhriku... aspon 12x (-) a sobe pluska... tak se snaz ubozaku

 

@xfire84: Promiň, ale opravdu musím ti po přečtení tvích příspěvků, že tu nemáš co dělat nebo tvá inteligence je tak nízká, že tomu opravdu nerozumíš, zbitečně jse tu ztrapňuješ a ponižuješ ... (spamuješ) je mi líto...

 

@Lenochod: Souhlasím s tebou, i když ti pravopis zrovna nejde

 

@buh_vi: Tak za pravopis jse omlouvám, ale tady jde o ten princip jeho názorů. A děkuji ti za tvou podporu.

 

Desetkrát LOL, Stratosi, ty kujóne, to musíš spamovat fórum už i pod jinýma nickama, alespoň tam dej do toho textu nějaký spojky navíc, ať to není tak blbý :)))

 

Zase ty tvoje blafy? :D Pokud vim tak si po prichodu novych karet od ATI napadal nVidii, ze je k trapna, protoze nema ani directX 10.1, coz je podle tebe vytecny krok ATIny. A ted najednou ti prijde ze i DirectX 9 staci a DX10 jsou k nicemu? Mozna se prober a stoj si za svym nazorem. Teda je pravda ze ty si stojis za jedinym nazorem: ATI je nejlepsi :D