Všechny komentáře k článku:Fotoalba umírají, nahradí je digitální fotorámečky
Využití možné...
Hodně lidí zde v diskuzi tyto digi-rámečky spíše haní, ale já bych se k tomu zase tak radikálně nestavěl. Netvrdím že bych ho chtěl mít doma místo fotoalba, ale např. pro rodiče či prarodiče domů nebo do práce do kanceláře je to výborná věc. Lidé středního či staršího věku si na rodinu přeci jen potrpí trochu více než mladí a tak určitě přivítají takovou možnost prohlížení fotek z dovolených či fotek svých dětí a vnoučat.
Ano, ale přece jenom je pro staršího člověka snadnější sáhnout po klasickém fotoalbu, než zápasit s digitálním fotorámečkem.
Já nevím, vadí mi, že to je pouze jednoúčelové zařízení a na nic jiného se nedá použít. Pokud by však umělo pracovat i jako e-book, či by se dal připojit VGA konektorem jako monitor, nebo by dokázal udržet statický snímek na jedno nabití po dobu několika dnů, či týdnů (použití jako obraz) Už by o tom člověk pomaličku začal uvažovat. Ale to by nesměla být cena vysoká. Prostě a jednoduše, dle mého názoru digitální fotorámečky nemají na trhu šanci. A pokud ano, tak ne v takové podobě v jaké je známe dnes.
@Yoshimithsu: Jako ozdoba do bytu ano, ale stejně budou lidi pořád využívat klasickou fotku do fotoalba. Nemluvě o lidech, kteří se focením zabývají. Klasická fotka tu bude ještě dlouho a zatím ji nic nedovede tak dobře nahradit.
@psot: No já osobně ne, ale mám jednoho známého, který se focením zabývá, rád si hraje s fotkama a na klasickou fotku ze zrcadlovky by nedal dopustit.
@faryna: fotka je fotka, halvně u těch rámečku mě už zaráží ta výdrž... 6 hodin? Co to má potom za význam?
Prarodiče si raději vyberou velký klasický zarámovaný obrázek než toto. Zrovna pro tuto kategorii lidí je to titěrné a nepraktické (baterie).
@TANTALOS: To není zase tak úplně pravda, k Vánocům dostali oboje prarodiče fotorámeček a naprosto je to nadchlo, je do sítě, a je puštěnej nepřetržitě, je to prostě dekorace do bytu. Já bych ho domu nechtěla, taky si raději listuju v albu s opravdovýma fotkama, ale na stůl do kanceláře si ho rozhodně pořídím.
Já jsem nad praktickým využitím těchto fotorámečků trochu přemýšlel. A nakonec jediná rozumná možnost se mi jeví jako rychlý mobilní zobrazovač právě pořízených fotek (návrat z dovolené). Jednoduše má to baterii, je to mobilní a display je větší, než na fotoaparátu a je to rychle připraveno k použití- vyjmu kartu z foto a vložím do rámečku. Ikdyž tomu velmi konkuruje připojení fotoaparátu "kdekoli" na TV.
Ale aby se to požívalo, jako dekorace na stůl mi to přijde dost zbytečné především, kvůli spotřebe energie. Po nějaké krátké době musí být levnější klasické foto na papíře třeba i pěkným rámečkem (dřevěným, kkovovým, skleněným,...)