Všechny komentáře k článku:Gigabyte odhaluje základní desku pro Intel Core i7

Novinka

Tato novinka je celkem super nato že se jedná nejspíš o verzi X58-extreme. 6slotů pro moduly DDR3 se stává u X58 standardem ale těch šest slotů pro grafické karty je podle mne celkem zbytečných. No řekněte sami, kdo zapojil vůbec dohromady 4graf.karty?? Já bych nechtěl ani SLI, firmy (hlavně nVidia po neúspěchu) by měli vyrábět raději pořádně výkonné karty aby stačila pouze jedna či max.2 v SLI nebo Cross-fire. Trochu mě překvapila max.frekvence jádra která se pohybuje pouze kolem 3,2GHz, ale myslím že až příští rok Intel přejde na 32nm tech.výroby zase výkon trochu posune směrem výše. Nejedná se celkem o žádnou revoluci ale mohlo by to slušně navýšit konkurenci mezi Intel a AMD a na tom by vydělali opět zákazníci-nižšími cenami. Bude ale znát pokrok především díky int.paměťovému řadiči v procesoru...

Možnosti
13 reakcí
poslední 29. 8. 2008 20:32

souhlas s tim, co píšeš.. Určitě bude stát a to počkat si, jak na to odpoví AMD..

 

@kinmen: no AMD bude mít co dělat:-D

 

@Adam.nuclear: alespoň se kluci od AMD nebudounudit

 

@zemanjan@volny.cz: deska vypada pekne ale ty sloty na graficke karty jsou blizko u sebe dle obrazku. kdyby nekdo chtel testovat karty, ktere zabiraji dva sloty, tak je tam neda.ale sloty na pameti by se dali vyuzit pekne, musely by klesnout ceny ddr3 a vykon byt vyssi

 

@einstejn: na pohled je to pekny ze :-)...hlavne sem zvedav jaky budou ceny a jak to zahybe s cenama dnesnich c2d :-)...hlavne s 4 jadrama..a ddr3 by pro me ucely stacily uz i ted :-)..jen ta cena...

 

Asi tak..Tohle je docela pro ty hekry a revoluční pařmeny:D:D.Co osadijou desku 4 grafikými kartamy a dají tam hodně giga ramek, ale klidně i pro nás.Ale celkově je hodně našláplá.Uvidíme jak natom bude cena,ale na začátek od Gigabytu je hodně pěknej kousek.

 

Podle mě SLI a Crossfire bude brzy minulostí. Na internetu si můžete přečíst o tzv "HYDRA engine", který je takový manager grafických karet.
Funguje to na jiném principu než SLI a CF a je to mnohem efektivnější. HYDRA si scénu rozloží podle svého "uvážení" a jednotlivý operace nechá spočítat všechny grafické karty. Tedy teoreticky může být výkon všech karet 100%. A ne jak je tomu u SLI i CF, že se ztrácí výkon.Jsem zvědav na tuto technologii, jelikož SLI a CF nemají v tomhle konkurenci, ale jsou v přímém ohrožení.

 

@tomaszustak: Pokud bude hydra efektivnější tak sláva, zajímala by mě ale možnost kombinace karet od růžných výrobců (nVidia + ATi)

 

@mtmccox: To je snad vtip, ne? ATI a nVidia se nikdy nespojí a už vůbec ne proto aby jedna společnost přišla o peníze z důvodu že si zákazník dokoupí tu druhou(třetí, čtvrtou...) od konkurence.

 

@ComManMis: no v tomto duchu si asi opravdu zakaznik konkurencni kartu nekoupi, ale us brzo zrejme prijde doba kdy si lidi k ATI budou kupovat nejake levnejsi nVidie z rad 8/9 kvuli PhysX

 

@Shap: Ta doba uz prisla vzhledem k tomu ze physX podporuje Nvidia karty jako akceleratory fyziky i kdyz hlavni karta je od ATI :o) Takze nevidim problem mit v PC obe karty :o) ale je fakt ze by to chtelo jeste promakat :o)

 

@tomaszustak: Podle mě je HYDRA engine klasickým příkladem "vapourware" (Glaze 3D a BitBoys - vzpomíná si někdo?) Nevšimnul jsem si, že by prezentovali cokoliv krom pár hezkých obrázků a grafů. Přesvědčit se nechám v momentě, kdy se v tom budou moct povrtat nezávislí recenzenti. A toho se, docela bych si na to vsadil, nedočkám.

 

@Winter82: Na tohle mam stejnej názor, ono kdyby to bylo tak snadný, tak by to nVidia nebo ATi už měli..