Všechny komentáře k článku:HP EliteBook 6930p nabídne výdrž baterií až 24 hodin

Vydrž

to ten ntb má malej zabudovanej atomovej reaktor ne??:-D
24hod je opravdu mrtě..

 

@honimrek04: No je to dost, hlavně aby to byla pravda. Samozřejmě těchto hodnot bude určitě dosaženo jen v laboratorních podmínkách. Baterie se již nebudou uvádět dle počtu článku. Novou měrnou jednotkou bude jeden bursík (atomová značka BK). Čím víc bursíků, tím větší výdrž :)

 

@honimrek04: No tak 24h samozrejme nevydrzi to mozna tak kdyby na tom jel jen sporic a to jeste kdovi jestli ale i tak je to zajimavej kousek :o))

 

@+Nikitk@+: 24h nevydrží ani při nečinnosti s vyplým displejem. Tomu nevěřím. Já mám 9 článkovou baterku 7200 mAh a výdrž je slušná, max. cca 4 h.

 

@honimrek04: notebook sem si nikdy nechtěl pořizovat z důvodu výdrže baterie - 4 hodiny (pokud nemám v odsahu zásuvku) je pro mě opravdu málo. 24 hodin to už se dá pomalu přemýšlet o pořízení, ale určitě by tyhle baterie mělo mít více notebooků

 

@honimrek04: Je jasný že to bude jako u všech noťasů, výrobce napíše výdrž 3 hodiny, ale po roce jde po hodině sledování filmu baterka do kytek. Taková moje zkušenost s Toshibou - která má podle mě celkově dobrý komponenty.

 

@louwie: baterie má svoji životnost, to je snad jasný...

 

@louwie: no, baterie velkých kapacit odcházejí rychle, ale většinou se dají koupit náhradní

 

@mtmccox: Nezalezi na absolutni kapacite, Lithiove baterie (Li-ION, Li-POL) ztraceji za rok urcite procento kapacity v zavislosti na teplote pri ktere jsou skladovany a na nabiti, pri kterem jsou skladovany. Stejne procento ztrati baterie s mensi i s vetsi puvodni kapacitou, pokud jsou skladovany za shodnych podminek. Je to fyzikalni vlastnost. Nejmene ztraci pri 40% nabiti a teplote cca 0°C, nejvice pri vyssich teplotach (40°C) a 100% nabiti, to je potom cca 40% kapacity za rok. Pri pokojove teplote ~ 25°C a 40% nabiti je to pak cca 4% kapacity rocne, pri 100% nabiti potom 20% rocne. Tyto ztraty jsou nevratne v tom smyslu, ze formatovanim baterie kapacitu neobnovite. Takze po dvou letech pouzivani notebooku jste na nejakych 30% puvodni kapacity baterie. :) Zaruka na baterie je tusim jeden rok, podminky vymeny globalne neznam, ale napriklad u Dellu mi byla vymenena v zaruce, protoze notebook vydrzel prilis malo, po roce pouzivani (pokles kapacity byl vetsi nez zde uvedena cisla).

 

@honimrek04: mozna...http://en.wikipedia.org/wiki/ZPM:)

 

@jf: lol, tak to integruj do notebooků a máme celoživotní baterku zajištěnou

 

@KuceraKarel: tak kdyby pri plnem vytizeni baterka vydrzela aspon "10" hodin tak by to asi stacilo. jinak to vypada pekne ale nechme se prekvapit co bude pravda.

 

@einstejn: Souhlasím. Ještě se mi nestalo, že bych potřeboval běžet na baterky víc jak 5 hodin.

 

@KuceraKarel: Jo, no tak nejní to špatnej nápad, ale nikdá nevíš raděj překousnu slabou baterku neš vymejšlet takovéto kurizitky :)

 

@honimrek04: Čas ukáže kolik doopravdu vydrží, špatné by to nebylo i kdyby vydržel třeba 20 hodin.

 

Výbava - porty

Co mě opravdu mrzí je, že nemá v dnešní době místo D-SUBu DVI, lépe HDMI konektor, notebook se počítá jako hodně mobilní, ale občas by se hodilo připojit i větší monitor-TV, a po Dsubu je to dnes již zpáteční...

 

@martin.fischer: ty graficke vystupy jsou u zackovych ntb tradicne tragicke, na tohle nadavavim uz par let, kdyz uz ne male prakticke HDMI tak alespon DVI. Ne ale oni tam cpou porad vga, abych si tam nemohl pripojit dustojne 24 uhlopricku a vys. Je to Opravdu na hlavu, nekdy mam pocit ze maji nakoupeno ty vga porty na 10 let dopredu tak se snazi tu hromadu spotrebovat.

 

@pchudak: Souhlasím, podle mě v tomhle ohledu přemýšlí kopytem...

 

@martin.fischer: No,něco na tom bude,ale myslim,ze člověk,který si tohle koupí,potřebuje hlavně výdrž a mobilitu. A ne pripojovat další monitory potažmo TV. K tomu si koupi jiny produkt,třeba s mensi vydrzi,a napojí jej do elektrické sítě,ktera musi být poblíž,protože ji potřebují i ony monitory a TV....

 

@JakubCigán: no jo, ale proč by takový manažer který si koupí něco takovýho měl pořizovat ještě druhý NTB s malou výdrží ale DVI nebo HDMI portem?? A ty by určitě využil /prezentace atd..) řešit to nějakýma redukcema taky není nějak praktický řešení..

 

@martin.fischer: a co redukce?

 

@martin.fischer: Kdyby se tenhle notebook připojil k dockovací stanici, která má DVI výstup, fungovalo by to? (šel by z toho digitál?)
Taky potřebuju HDMI nebo DVI.

 

@Jan Kadeřábek: Za nedlouho nafasuju tento notasek od firmy tak vam pak muzu napsat neake ty zkusenosti. Upozornuju vsak, ze je velka kopa variaci HW
http://h18000.www1.hp.com/products/quickspecs/13061_na/13061_na.HTML

 

Vydrž

hm tak to uz je poradna vydrz , to bych bral :)

 

12 článků??

Nejsou už normálně používaný Li Ion/Pol baterky?? 12 článků by dávalo 44.4V (3.7*12)tolik totižli onky maj ma článek. Počet článků se udával ještě za dob NiCd a NiMh baterek co dávaj 1.2/1.5V. Kdyby radši napsali kolik to má voltíků a kolik Ah aby si člověk moh udělat představu o výdrži. U jednoho típka sem viděl napájenou LiPol baterku 11Ah tušim 3*4..ony dou totiž pájet jak sériově(zvedání voltáže) tak paralelně(zvyšování kapacity a max. proudový zátěže)

 

@Trewor: Nevím, z čeho jsi vycházel, ale je to blbost. Já mám třeba 9-článkovou Li-Ion baterii, která má rating 11,1 V, 7200 mAh...

 

@mervart: Je i neni to blbost. Prekvapeni pro vas asi bude, ze se ty clanky zapojuji jak seriove tak paralelne. Takze vase 9ti clankova baterie je konfigurovana jako 3S3P (3*3.7V = 11.1V). Navic je to samosebou nominalni napeti - LiPol clanky se pohybuji idealne od 3.0 do 4.2V, coz vetsinou tedy znamena od 9.0 do 12.6V. 12ti clanek by pak byl bud 3S4P nebo 4S3P - tedy bud 11.1V s vyssi kapacitou nebo 14.8V s nizsi kapacitou.

 

Parádní výdrž=vysoká cena

Výdrž 24 hodin je parádní.Jen cena bude asi vysoká.Mimo mé možnosti.Ach jo, proč věci, které jsou tak skvělé,jsou tak drahé.Můj finanční limit na notebook o 10000Kč tohle asi neskousne.Celý život se pohybuju v low-endu...

 

@reunion: z toho si nic nedělej,pač těch 24 je a to nic proti hp science fiction :o) takovej blábolů už tu bylo,já nepotřebuju 24 hodin,deset bohatě stačí,ale těch deset chci i po roce používání,ne bejt na dvou třetinách nebo dokonce na půlce.

 

3 Hodiny

No nevim, kde chce HP tech 24 hodin najit :) Ja mam tenle ntbook doma s klasickou 6 clankovou baterkou a vydrzi to tak maximalne 3 hodky s wifi, kdyz se vypne, mozna ze se k 5 hodinam dostane s uplne stazenym displejem a pokud nebudu delat nic narocneho.Dost pochybuju, ze dalsi 12 clankova baterka a SSDecko dosahnout 24 hodin, mozna v hybernaci :D Ale tech 10h by to byt mohlo. Na druhou stranu, 12 clankova baterka bude vazit skoro to sami jako ntb coz uz ztraci kouzlo mobility :DJinak je to super kousek, ale ty casi jsou nesmysl :)

 

Hard Drive Caddy pro HP Upgrade Bay

Dobry den,
Rad bych se zeptal jestli je neaka moznost u vas zakoupit adapter ktery umozni dat misto DVD mechaniky dalsi HDD.
http://newmodeus.com/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=216
Bohuzel jsem nenasel nikoho na Ceskem trhu, kdo by mel tohle nebo podobne produkty v nabidce a byl bych rad, kdyby tuto diru zaplnil muj oblibeny prodejce :)

 

@r3450n: Dobrý den,
v nabídce jej přímo nemáme, zkuste kontaktovat naše obchodní oddělení na emailu obchod@czc.cz, zda jej dokážeme sehnat.