Všechny komentáře k článku:Indilinx a Mosaid odhalují plány pro novou generaci SSD
Rychlost
Co jsme četl ohledně rychlost-Barefoot už využijí téměř celou přenosovou kapacitu, kterou nabízí rozhraní SATA 2, tedy 300 MB/s a nabídnou kapacitu až do 512 GB tak je to vážně bomba. Jsem zvědavej jak tohle bude pokračovat.
Mno ale všechno jsou zatím novinky, které budou na trhu až za dlouho, na samotný SATA3 si počkáme ještě dlouho, a hlavně doufám že budou dělat také levnější pomalejší disky čistě na data, tak kolem 0,5TB. Pak by měl každý data fakt bezpečně uložený ;-)
@kersoft: Mě osobně by stačila kapacita i kolem těch 48-64GB. Do noťasu akorát na ty potřebné věci, hlavně aby to bylo rychlý, a pokud možno mělo výdrž. Velká data klidně budu řešit externě (třeba WD MyBookem 1TB). Upřímě, kdo s sebou potřebuje tahat k padlému racku nebo na jednání 400GB filmů a mp3...
@martin.fischer: Co ho použít jako systémový disk? Já osobně ssebou vozím dost často NB a HDD 5400ot. 40GB mě dost brzdí, bohužel ho mám dost plnej filmů a MP3. 128GB SSD by bylo lepší, nechce se mi tahat další zařízení jen proto, že se mi pár věcí nevešlo na disk.