Grafické karty s čipem GeForce 9800 GT nejsou na trhu ničím výjimečným, ale přeci jenom dokážou nové produkty od společnosti inno3D nabídnout něco víc. V případě této novinky se jedná o dvě nová chlazení, která jsou dostupná u grafických karet i-Chill GeForce 9800 GT.
V oblasti grafických karet není společnost inno3D žádným nováčkem, ale také se o ní nijak často nezmiňujeme. Nové produkty od této společnosti nesou názvy i-Chill 9800GT Hurricane a i-Chill 9800GT Twin Turbo. Tyto grafické karty jsou výjimečné právě v chladících jednotkách, které nabízí vysoký výkon pro chlazení grafického procesoru. Oba produkty by měly nabízet shodně frekvenci grafického jádra o hodnotě 700 MHz, s 512MB pamětí GDDR3 a frekvencí 2000 MHz. Dalšími uváděnými hodnotami je 112 Stream procesorů a frekvence 1500 MHz pro shadery.
Nové grafické karty i-Chill GeForce 9800 GT
První grafická karta je chlazena systémem Zerotherm Hurricane se čtyřmi heatpipe a jedním aktivním chladičem s rychlostí od 1500 do 3300 ot/m. Udávaný hluk je od 19 do 40 dBA, takže při nejnižších otáčkách je chladič velmi tichý. Druhá grafická karta nabízí chladicí systém Twin Turbo, který využívá také čtyři heatpipe, ale dva 80mm aktivní chladiče. Otáčky větráčků by se měly pohybovat v rozmezí od 1200 do 2000 ot/m s hlukem přibližně od 20 do 35 dBA. Oba dva chladiče lze samostatně zakoupit i v našem obchodě, ale díky tomu, že budou montovány přímo na grafickou kartu, by měla být výsledná cena nižší, než kdybyste si dokupovali chladič zvlášť. Nové grafické karty nabízejí relativně vysoký výkon s podporou nové technologie CUDA a PhysX, jejichž ovladače společnost nVIDIA již vydala. Cena, za kterou by se měly nové grafické karty prodávat, je prozatím neznámá.
____________________________________________________________
Zdroj: fudzilla.com
Vypada to zajimave
Vypadá to zajímavě. Uvidíme podle ceny ;-)
První sériově montované Accelero?
Opravte mne pokud se pletu, ale není tohle první výrobce který z výroby osazuje Accelero? Žeby se Zalmanu blýskalo na horší časy :-D
Hluk
Vím sice,že těch 40db je udáváno jako ta vyšší hranice,ale stejně je to trochu moc,nemyslíte?
Plast
Podle mého názoru jsou všecny ty plasty na chladičích jenom pro škodu. Různé zalamování průchozího vzduchu od ventilátoru pouze zvyšuje hlučnost celého c…