Všechny komentáře k článku:Intel Core i7 noční můrou pro overclockery

Rozdíl výkonu DDR3 u X58?

Je tu pár příspěvků, kde se píše o malém rozdílu výkonu pamětí DDR3 ku DDR2.
Stejně tak o nepodstatnosti DDRM3 na vyšších taktech.
Mají sice pravdu, ale platí jen pro čipsety pro socket 775 (X38,X48, P35 a další), kde není paměť řadič v procesoru, jako u CORE i7. Core i7 má integrovaný paměťový řadič - technologie "QuickPath Interconnect" (stejně jako AMD už pár let) a k tomu tříkanálový, propustnost jednoho obousměrně je 25.6GB/sec a highend modely mají až dva řadiče.DDR2 má teoretickou propustnost obousměrně max. polovinu (DDR3 dosahují na staré platformě podobných výsledků, jako DDR2) a berte to tak, že řadič v Nehalemu je tříkanálový, takže ještě něco navrch.Takže očekávání nárůstu výkonu DDR3 pamětí jsou vysoká, na webech se pak mluví o impresivních číslech, ale tajnosnubně.

Možnosti