Všechny komentáře k článku:Intel Core i7 noční můrou pro overclockery

Novinka

No jo, je to novinka, uvidíme co na to Intel, jaké vysvětlení bude mít pro to, že paměti mohou běžet jen se šťávou 1.65 V. Ale stejně si myslím, že se najde "nějaká" finta, která OC dovolí :-)

Možnosti
3 reakce
poslední 7. 10. 2008 15:22

finta bude jedině v odděleném řízení napětí. Je zoufalé řešení, že napětí CPU a paměťových modulů se řídí společně, nevím jestli se povede úprava na chipsetu X58 nebo na nějakém novém, ale každopádně se to určitě vyřeší.

 

@LIKEABLEBOY: Chtěli si zjednodušit práci a když už mají integrovaný řadič pamětí v procesoru, tak to celé nechali na jednom napětí...
Oddělit ta dvě napětí od sebe nebude jednoduché a IMHO bude vyžadovat buď zásah do konstrukce procesoru (v co moc nevěřím), nebo komplikovanější čipset. Každopádně čipsety se IMHO už naplno vyrábějí, aby je mohli výrobci zabudovat do nových MB tak, aby byly začátkem listopadu ve skladech.

 

@Anonymní uživatel: pokud to nevyresi tak dle meho nazoru ztrati hodne zakazniku. snad i ten procesor bude stat za to