Všechny komentáře k článku:Intel uvedl nový procesor, díky kterému budeme surfovat po internetu i v televizi

TV vs PC

Jestli jsem to dobře pochopila, tak by se jednalo o to, že bych měla zapnutou televizi a na ní bych si mohla surfovat po netu?... No nevím, já spíš mám zaplý PC, na něm mám puštěnou televizi a surfuju po netu... Podle mě (jestli jsem to tedy dobře pochopila) je to docela zbytečnost... TV karta je pořád levnější a rozšířenější, nehledě na to, že už ani TV karty se kupovat nemusí, a koupí se jen USBčkový přijímač a člověk může TV sledovat na notebooku...

Možnosti
11 reakcí
poslední 15. 1. 2009 9:50

Ono je ale potřeba se na tuto problematiku kouknout s nadhledem a ne jen dle vlastních preferencí. Určitě je zde spousta dalších segmentů, co třeba lidé, kteří si s počítačem zrovna nerozumí, ale internet by vřele uvítali, například starší občané atd.

 

@anguilla: Přesně tak, jiní mají jiné potřeby. Třeba pro takový hotel - dokonalé. TV na každém pokoji, tak proč tam cpát PC a administrovat jej. A další uplatnění by se taky našlo, myslím, že je to moc šikovný výrobek.

 

Zas tolik se neorientuju v TV kartách nebo USB přijímačích ale řekl bych že kvalita TV obrazu je ještě stále lepší na TV. A jak píše anguilla tak určitě je to dobré řešení pro ty co si nechtějí pořizovat a starat se o PC a přitom by zájem o internet měli...

 

Ano pokud mám na PC puštěnou TV jen jako doplněk, tak s vámi souhlasím. Ale pokud se koukám hlavně na TV, někde v pohodlí obýváku a na velké TV a skočí mi tam reklamy a já bych chtěl například vědět co mi dávaj na ostatních kanálech a nechci pracně listovat 10 minut na teletextu, tak je tohle skvělá možnost.

 

@zumik: nějak si nedokážu předtavit jak s ovladačem od televize lovím něco na netu :D ale pro seniory možná užitečná věc

 

@Whistler: to urcite nejak vymysli, treba velkou klavesnici pro seniory. napad je to docela zajimavy

 

@einstejn: Nejlepší je že docela dost novinek se tu řeší jako že jsou pro seniory. Já myslím že si málo který děda nebo babička pořídí TV s internetem, prostě to k životu nikdy nepotřebovali tak se bez toho obejdou. Ale pro mladou generaci je to super věc, už jen pro to podívání se bude dávat večer za filmy. I když listování v papírovým programu má taky něco do sebe ale aspoň se ušetří stromy na ten papír ;)

 

@Vojtěch Veleba: O jiných novinkách moc nevím, ale tohle je pro seniory opravdu jak dělané. Jsem si stoprocentně jistej, že můj děda by si to klidně koupil, samozřejmě pokud by to bylo za rozumenj peníz. Pc nemaj a nepotřebujou ho a u TV seděj celej den, tak proč to nekoupit :).

 

@Whistler: No, pokud si nedokážež představit to jak s ovladačem něco hledáš na internetu tak jak by toto mohla bejt užitečná věc pro seniory stačilo mi když jsem učil svou bábí s mobilem a natož s tímto no nevím... Ale možná pravda oni něktří senioři sedí neustále doma a furt přepínaj programy toť příklad můj děda zavedlo se mu DIGI a pane je v sedmém neby... :D

 

@zumik: No je to o tom co kdo doma preferuje, pokud víc koukám na televizi tak Internet v tv využiju víc. Já spíše teda sedím u PC a proto je tv karta lepší volbou ;)

 

Podle tohoto článku a videa nejde přesně zjistit jak to bude fungovat, ale vážně pochybuju že přes to šlo "normálně" serfovat po netu. Podle mě to bude spíš něco jako novej hodně vylepšenej teletext. Kde si budete na spodní lišt (viz video) nastavovat různé informace co se zobrazí např. počasí, burzovní lístek nebo třeba odjezdy autobusů ale asi těžko se s tim připojíte na nějaké fórum kde pokecáte s kamarádama.
A proto já jse rozhodně pro PC.
Ohledně využití na hotelech podle mě zas neni takovej problém spustit na PC nějaký program který omezí možnosti uživatele, třeba jen na surfování na netu nebo koukání na filmy atp...