Všechny komentáře k článku:Lenovo N500: obstojný výkon, solidní cena

Procesor

Když si tu sestavu tak prohlížím,tak se mi tedy zdá,že ten procesor musí výkon hodně srážet. Mobilní grafika samozřejmě také není žádná hitparáda,ale ten procesor se mi tam zdá o hodně horší než zbytek sestavy.

 

@Vladimir Pesta: Procesor neni rozhodně zastaralý. Sice to neni Core2Duo, ale pořád je to dvou jádro a při frekvenci 2,1GHz to bude mít i slušný výkon. Myslím že ta tu cenu to jde. Samozřejmě že se něco platí i za značku Lenova.

 

@tonyx3: No, to je sice hezké, ale stojí to za nižší výkon a větší spotřebu? Myslím, že tam klidně mohli dát levnější c2d ... ale jinak ten notebook nevypadá špatně a ntbky IBM (potažmo Lenovo) jsou značně oblíbené hlavně v profesionální sféře kvůli výbornému servisu a spolehlivosti.

 

@lefamz: Tedy nevím,kam chodíte na takové hlouposti o nevýkonnosti tohoto procesoru a už také ohledně spotřeby. Tento procesor je výkonnější než T5800 aspoň podle Benchmarku a ohledně té spotřeby je to podle mě také hloupost.Hlavně nenarážejte na to,že je to stará architektura,to zas není. K tomuto notebooku je to optimální procesor.

 

@svataK: Nevim co od notebooku za 16 000 ocekavate, ale moje ocekavani predcilo meze.Svou cenou nema rovneho soupere, kvalitni zpracovani nema kde kdo.

 

@Vladimir Pesta: asi tak dnes je konkurence a NB sezenes v akci skoro porad za super ceny okolo 10-12000kc a only china firma aspon myslim mno nevim ale nema u me moc sanci...

 

Zase není skladem

Proč se tu vždycky uvádí články o novinkách který nejsou nikdy skladem ?
Sem tu snad nikdy nezahlínul notebook kterej by byl rovnou skladem. To fakt nechápu, proč to teda nabízíte.

 

@Daviof: Prostě je to informace o novince, tato rubrika přeci není reklama na vlastní zboží. To se dá pochopit, ne? Co třeba vytvořit rubriku "Novinky v sortimentu"?

 

@Daviof: Protože od toho je to novinka a chcou upozornit lidi že nabízí nový produkt

 

@psindel: je to takova upoutavka s recenzi na novy produkt, ktery je zajimavy treba cenou ci vykonem.... je to i takova reklama aby to slo na odbyt

 

@einstejn: Kdyz uz neco predvadej, tak by to ma byt skladem.

 

@T4urQs: jestli se ti ten notebook tak moc líbí, tak si k němu vytvoř hlídacího psa.
Jinak si nemyslím, že by czc musel mít produkty z této sekce automaticky na skladě

 

@T4urQs: a jak tak koukám, skladem není, ale nasmlouván je a do dvou dnů ti ho na sklad přivezou... včera tomu třeba tak nebylo, nevím, nekoukal jsem na skladové informace, dneska každopádně už jo.

 

Předražený low - end

Zastaraly chipset, zastaraly procesor, nadsazená cena,... PDC rozhodně není výhra, ale je zase úsporný docela...

 

@mugsat: Zas tak stary ten procesor neni. Je to 65nm Core2Duo s mensi L2 s FSB. Mnohem lepsi nez jednojadrovy Celeron :) A vetsina uzivatelu nepozna rozdil mezi timhle a plnohodnotnym Core2Duo.A cena je podobna jako napr. HP 6730s.

 

@zivan: No při převodu videa, kompilaci programů, práci se sql, nebo práci v programech na úpravu grafiky ( i fotek... nechytejte me za slovo ze to neni graficky stroj ), které běží většina výpočtů na cpu ( starší photoshopy, gimpy... ) to jistě poznáte. Navíc onen nešťastně žravý chipset... :(

 

@mugsat: Práci se SQL? A to jak velkou databázi si tam chceš dát, aby to procák poznal? Celý Oracle?

 

@Mastodont: Nevím zdali jsi mě pochopil... Laptop většinou nefiguruje jako síťový server, myslím například při vývoji nebo provozování některých CRM systémů... Musí na lokále být v některých případech.

 

@mugsat: Přesně tak, i kdyby mělo jít o obslužný stroj na provádění záloh apod, tak budou databázové operace celkem trvat... (za databázi nepovažuji nějakou 10 MB databázičku fóra pro pět lidí) ...

 

@lefamz: Myslim, že kdo si kupuje Lenovo, tak mu nejde v první řadě o poměr výkon/cena, ale o kvalitu zpracování a bytelnost, kterou jsou notebooky Lenovo pověstné. Vyšší cena je pak celkem pochopitelná. Komu se tenhle noťas zdá drahý, tak ať si koupí nějaký Acer, který je vyroben z nejlevnějších plastů. Kdo chce mobilní server, nebo pracovní stanici, tak od toho tu jsou taky jiné modely. Tenhle model bych nazval "Konzervativní bussines model" - kvalitní zpracování, nenápadný design a dostatečný výkon. Nevim, co víc po něm chtít.

 

@Majkl/HNS/: Myslím, že svou cenou si určitě najde kupce.
Nemůžu hodnotit kvalitu zpracování, ale tento výrobce se hlavně proslavil kvalitou, můžeme tedy očekávat kvalitu za nízkou cenu??

 

@Majkl/HNS/: JO JO souhlas. Tak si za stejnou cenu kup HighEnd od Aceru :-DDD.

 

@lefamz: pro takove prace bych si rozhodne nekupoval nejlevnejsi radu lenova. DB server umi dat poradne zabrat i stolnimu vykonnemu pc natoz tim zapraskat chudacka notyska a jeste tu nejlevnejsi N radu...

 

Dobrý ntb

osobně se mi tento ntb líbí, dobře vybavený za rozunmou cenu, je to Lenovo, takže s kvalitním provedením by neměl být problém

 

@Whistler: Není to thinkpad, takže mu chybí spousta lenovo vychytávek, ale myslím že si svoje kupce najde.

 

@Sow@_red: Uzivatele hlavne oceni nízkou cenu/zpracovani.
Tento vyrobce se proslavil hlavne kvalitou, coz je dnes dulezite.

 

@T4urQs: Pravda, bohužel se také proslavil svým mono designem, který nikoho nenadchne.. Kvalita to ano, ovšem mnoho lidí zvolí nb jiné značky už kvůli vzhledu.. Škoda, že tímto směrem firma Lenovo neinvestuje více peněž..

 

NTB

Za cca 17000,- bych čekal možná trochu víc, ale u Lenova se taky platí za značku, což zase odpovídá kvalitnímu provedení.

 

@DBR9: Odkaz je na nejdrazsi model s dedikovanou grafikou. Starsi model s integrovanou a se 160GB HDD stoji pod 15 000.

 

@zivan: Toho jsem si vědom, prostě starý dualcore, 2GBram, NV9300, 250GB HDD je podle mě za 17000,- málo, ale to je jenom můj názor...

 

@DBR9: Tohle neni stary Core Duo, ale orezany Core 2 Duo.http://processorfinder.intel.com/Details.aspx?sSpec=SLB3P

 

@zivan: A tvrdím snad něco jiného? Napsal jsem Dual Core...65 nm

 

@DBR9: neplatis ani tak za znacku, ale spise za kvalitni mechanicke zpracovani.

 

@horakbretislav: Tenhle ntb není z řady thinkpad, nevyskytuje se na něm většina lenovo vychytávek, takže jeho zpracování bude srovnatelné s klasickými ntb na trhu.

 

NTB

idem si kupit novy NTB a ked som uvidela tuto ponuku a celkove parametre,tak sa priznam,vela som nerozmyslala.Myslim,ze je to kvalita za rozumn cenu.Uvidim ako sa mi uplatni v praxi...Tak drzte palce:-)

 

@majda01111: na normalni pouzivani je to vybornej notebook. za ty penize je fakt super. ta vydrz 4 hodiny take ujde. hodne znama firma pro notebooky s vysokou kvalitou

 

LENOVO x ACER

Ale srovnávat Lenovo a Acer. :(

 

Vista

Kdyby u toho nebyl OS, jmenovitě Vista [já vím, zase bla bla bla proti Vistě], nebo kdyby tam byli XP, který by na tom běhali líp, tak je to určitě hodně zajímavej notebook za zajímavou cenu.

 

@greenfrost: V nabídce jsou i verze s Vista bussines u kterých je možnost downgradu, takže v tomhle bych problém neviděl.