Všechny komentáře k článku:Lenovo představuje IdeaPad U8
Hezký, ale...
Je to moc hezká věcička po vzhledové i výkonostní stránce, bohužel ty 2GB... i mobily mají dneska několikanásobně víc.
tak snad budou delat i verze s vetsimi kapacitami, kdyby to bylo za rozumnou cenu hned bych to bral
@einstejn: doufej že jo, si počkám na další informace, ale vypadá suprově....snad až na ty rozměry(pro mně až moc velké)
@vašo: velké to ani není, pro pohodlné ovládání je důležité aby se ti všechno nenacpalo do malinké "placičky"
Jako vypadá parádně ale rozhodně bych ho řadil do kategorie PDA a nějakých penosných miniPC apod....s iPhonem se moc srovnávat nedá a ani podle mě s HTC. Podle mě bude jeho hlavní mínus vzhled a rozměry...takovej malej comp a telefon v jednom no...
Je možnost rozšíření na 8GB, čímž netvrdím, že to je moc, ale je to dostačující. Rozhodující bude cena IdeaPadu, ale řekl bych, že Lenovo bude chtít prodávat, takže cena bude rozumná. No, doufejme...
@Kenny_CZ: Se zajímavou cenou bych moc nepočítal, na CZC se prodává podobné zařízení od ASUSu ( http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=51024 )a to je s cenou na necelých 15.000Kč. Pokud to srovnám s PDA, tak je to výkonější, ale daleko dražší a větší a s notebookem je to opět dražší, ikdyž menší, ale ne pořád dostatečně malé, aby z toho mohlo být osobní zařízení.
podle mě to je příliš velké - do kapsy se to nevleze. Pokud se mi něco nevleze do kapsy, tak ať už stojí zato se s tím tahat, takže radši koupím nějáky nb, čí eeepc. Na občasné brouzdání po netu mi uplně stačí moje n95, ktera se vleze do kapsy.
@Sow@_red: Je to přesně tak, je to malá, ale do kapsy se to nevleze. Takže spíš batoh, ale notebook to nenahradí- především to nemá klávesnici a slabší výkon. Nejblíže je to nové kategorii netbooků a pokud by se to mezi ně zařadilo i cenově, tak je to jejich trochu jiná alternativa, především z hlediska konstrukce.
Sice základní paměť je 2GB lze ji zvýšit až na 6GB kartou SD,sice by to chtělo více než jen 6Gb,ale lepší než jen 2gb i když je to základ.Ale neva, snad natom zapracují a udělají i větší kapacity.Jinak mně se taky líbí,pěkná věc.
@michal tomastik: v dnešní době by neměl být problém udělat interní pamět přístroje 8/16/32 GB a SD karty mi přijdou lehce zastaralé, čekal bych spíše SDHC