Všechny komentáře k článku:Microsoft: poslední šance, jak výhodně zlegalizovat Windows

Cena

ja jsem pro nizsi ceny oem verzi aspon na te urovni jaka byla v lete to jest xp home oem vista hb oem 1500kc i s dph.cena krabicovych windows po 50% snizeni uz je dost prijatelna.

Možnosti
8 reakcí
poslední 16. 11. 2008 18:01

To ale bylo diky nizkemu dolaru, za to Microsoft ani CzC a prodejci nemuzou...

 

@SirIndy: Konečně také jedna smysluplná odpověď. Je vidět, že než něco napíšete, uvažujete o tom, a Vaše příspěvky tak mají hlavu a patu. Jen tak dál, pro normálního uživatele mají Vaše příspěvky přínosný charakter.

 

@SirIndy: no az zas tak ten dolar neposilil, len malo ludi vie aku ma Microsoft cenovu politiku, no a ja to neviem tiez

 

A já bych byl pro snížení ceny na 5,- Kč za OEM verzi a na 10,- Kč za krabicovou. Dokud bude možnost nějakým způsobem provozovat nelegální OS, stejně se najdou uživatelé, kteří by si to za tuto cenu nekoupili - prostě z důvodu, proč platit za něco, co mohu mít zadarmo - nedívajíc se při tom na to, že cena prázdné placky by je vyšla dráže než originální médium. Podívejte, právem každého prodejce je prodávat své produkty za libovolně stanovenou cenu, a je jedno, jestli je to horské kolo, stavební materiál či operační systém.

 

@michaldlouhy: Podívejte se n to takhle: situace s horským kolem může vypadat trochu jinak- prodejce Vás nijak nenutí omezovat jeho použití (OEM verze), nezakazuje Vám ho upravovat, demontovat, provozovat u mnoha uživatelů, předělávat, rozmnožovat. Kdežto MS tohle všechno zakazuje a pokud si např. vlastními silami a prostředky dokážete vyrobit kopii, tak po Vás požaduje platbu...

 

@dr6se2: Mě to připadá vcelku logické. Licencování software je přeci jenom trochu o něčem jiném, než nákup nějaké hmotné věci. Licence znamená právo daný produkt používat za předem jasně stanovených podmínek. Pokud by vám jakýkoliv výrobce dovolil neomezené rozmnožování software, dopadlo by to tak, že by prodal pouze jeden jediný výrobek a všichni ostatní by si tento zkopíroval od toho prvního kupujícího. Nikdo vás také nenutí si licenci pořídit, v dnešní době již alternativy existují. Váš názor považuji za naprosto utopistický.

 

@michaldlouhy: Dobrý den. Já reagoval právě na příspěvek, kdy se diskutující snažil srovnávat sofwtare s kolem. Ten příspěvek byl ironický a reagoval právě na to věčné srovnávání- "to máte jako..." a výseldek je úplně jiný, když se srovnávají dvě odlišné věci, které nejdou srovnávat.

 

@dr6se2: Tak si kup krabicovou verzi a nekecej