Všechny komentáře k článku:Microsoft uvolnil ke stažení novou beta verzi Internet Exploreru
Google Chrome
Google Chrome je v současné době asi nejrychlejší prohlížeč ale ta rozpínavost Google se mi už pomalu přestavá líbit. Googlu snad teď chybí jen Operační systém...
Operační systém mají taky v plánu. Podle toho co sem někde čet by měl být jejich OS založen na linuxu.
Osobně, si myslím, že je dobře že se tak Google chová. Není asi nikdo jiný kdo by Microsoftu mohl konkurovat ? Je třeba, aby někdo Microsoftu ukázal, žu uživatelé chtějí možnost volby. Mě osobně Google nijak neomezuje, Microsoft však ANO ! Neříkám že chci software zdarma ale Microsoft si za Windows nechá královky platit. Cena Windows je podle mě reálná okolo 1000 korun. Mimochodem, výrobci Hardwaru taky MS platí za certifikování Hardware a ovladačů a td... Pokud Google uvolní operační systém, budu jeden z prvních kdo si ho nainstaluje. Dopad bude jasný a pro nás, uživatele jedině pozitivní. Windows zlevní a zkvalitní ...
Naopak v tom vidím přínos.
@gnukleus:
Máš pravdu v tom že by microsoft musel zlevni a zkvalitni protože teď nemá žádného vážného konkurenta.
Ale další věc je jak se k tomu postaví výrobci hardwaru jelikož v dnešní době jsou na instalačních CD ovladače pro windowsy ale už ne pro linux.
@psindel: Běžný distribuční model, tak jak je u Windows, v Linuxu neexistuje a pokud existuje, tak funguje blbě. Ovladače HW jsou součástí jádra, které je monolitické architektury, je vydáváno velice často a nemá stabilní API/ABI - takže by u Linuxu fungoval velice špatně.Pokud je výrobce rozumný, tak uvolní specifikaci a ovladač je vytvořen s licencí kompatibilní s licencí jádra, takže je posléze začleněn a uživatel se vůbec nemusí o nějaké ovladače zajímat. Jestliže výrobce specifikace neuvolní, nebo uvolní částečně, tak se věci samozřejmě komplikují.Bohužel nejvíce vidět jsou ovladače grafických a zvukových karet. V mainstreamu jsou ovladače velmi průměrné kvality a kvůli uzavřenosti nejsou dodávány s jádrem a musí se ručně instalovat (což ve Windows taky, NVIDIA/ATI nedodávají své ovladače přímo s Windows) a proces instalace je pro Windows kiddie "jiný" (pro ně horší, nebo co neznám, to kritizuji).Na druhou stranu SATA a AHCI je v Linuxu asi na nejsolidnější úrovni a také různé highend hračky, o kterých běžní uživatelé třeba ani neví, většinou také. ACPI je například zcela kompatibilní s normou. Bohužel výrobci dodávají definice pro zkriplenou Microsoftí implementaci, takže pak nefungují ani v Linuxu, protože jim Microsoft umožní to udělat blbě.
@gnukleus: Ano, máš pravdu.. taky bych přešel, ale musel by ten Google OS být stejně stabilní na PC hry jako Windows XP.. :)
@gnukleus: Hm, 1000 Kč za OS? Asi nevidíte, co je zatím práce. Kdybyste se podílel na vývoji, mluvil byste jinak. Tím neříkám, že teď jsou ty ceny správný, ale "vocaď pocaď". Když vydělíte cenu OS hodinami práce s PC během životnosti OS, tak vám vyjde pakatel. Jinak možnost volby uživatelé přeci mají, dokonce obrovskou.
@mervart: Přesně tak, ono vývoj stojí celkem hodne peněz, dále je zajištěna na X let podpora ve formě aktualizaci,...Když si někdo kupuje nový počítač tak za něj zaplatí zhruba 20-30 000 takže OEM windowsy za 3000se v teto castce ztrati a vydrží tam do konce životnosti počítače
@psindel: Anebo taky ještě mnohem déle. Vždyť si vemte, kolik lidí dneska jede ještě na XP a zůstane na nich ještě chvíli. To je třeba 2x životnost (resp doba upgradu) některých komponent PC.
Pokud vím, tak po nainstalování Google Chrome se do pc nainstaluje i jakýsi "brouk" nicméně delší dobu jsem to nesledovala takže mám pravděpodobně zastaraleé informace... Nicméně tenhle "brouk" nelze odstranit, jedině přeinstalem systému... Co je na tom tedy pravdy? zatím používám Firefox a tedy hodlám ho používat ještě nějakou dobu, dokud nebudou vyřešeny všechny problémy s google chrome, popřípadě nějaká mě vyhovující verze IE.. :)
@smeagol.gollum:
červ?? :-D
Ne, google je firma, která je ve finanční krizi a patří mezi nejznámější a troufnu si říct mezi nejkvalitnější bezplatné služby. Ti si jen tak nedovolí vydat něco co je mimo nebo v čem je virus... :-)
@BlackZoneCZ: Ve finanční krizi?? Právě naopak.. Jeden čas byly dokonce mezi top 10 nejbohatšími firmami. Víš kolik lidí používá Google reklamy (Google Ads)? Ta tom právě Google těží obrovský finance..
@Saraph:
Hledejte víc na internetu, Finanční krizi pocítili všechny firmy a Google je jedna z nich :-D
@Saraph: A jelikož první věc, na které firmy dnes šetří je marketing ...Na druhou stranu spíše šetří na televizních a jiných reklamách. Ta webová se dá asi lépe zacílit a výtěžnost tam bude větší.
@Saraph: neplést firmy s nejvyšší cenou značky a finanční bilanci velice zjednodušeně řečeno utrácí víc než vydělává....
"Google Chrome je v současné době asi nejrychlejší prohlížeč.." A kolko casu si teda usetril pouzivanim Chrome? :)
to je pravda, sám jsem to vyzkoušel, ale problém byl se zobrazením skriptů a java aplikací běžících na webovkách. Ale na první verzi je to zajímavý prohlížeš a věřím, že se zdokonalí.
Google udelal spravny krok, ale vsak az pozde, dle meho nazoru.
Operační systém již mají. Je jím kombinace prostředí Android a linuxového jádra. To se dá nainstalovat a používat i na běžném HW. Někde jsem to viděl na netboocích.Co se týče IE8 ... ne, chtěl jsem něco napsat, ale raději nebudu prudit. Jenom doufám, že tentokráte kromě obezliček, kterými se dají eliminovat chyby ve vykreslování, odstranili i nějaké ty chyby ve vykreslování.
Sice jsem ho zkoušel, ale nějak mě nechytnul celkový vzhled a uživatelské prostředí, čili zůstal jsem u Firefoxu a Opery.
@anguilla: Google Chrome je docela rychlý prohlížeč, ale vadí mě u něho málo možností nastavení a vzhled taky zrovna není nejzajímavější.
@valondr: Google už je poslední dobou dost trapný, jak se do všeho rve.. Chrome je ale zatím stále jen beta, nebo už tomu tak není?A Opera je daleko rychlejší :-)