Všechny komentáře k článku:Motorola představuje nový mobilní telefon AURA
Něco nového
V dnes přesyceném trhu, je pozitivní vidět, že se někdo snaží vymyslet něco nového, impozantního, zvláštního... Moc si nedovedu představit práci s kulatým displejem, ale určitě to budou mít pánové z motoroly ošéfované. Ovšem očekávám že pánové cenu u tohoto kousku jistě povznesou do jinych sfer než které jsou běžné. Je to jako všude, za zvláštnost a ojedinělost se bude platit. Nejsem si jist kompatibilitou applikací, ale tento telefon bych stejně viděl spíše v rukách(kabelce) nějaké ženy.
@mugsat: Jo jiste je to zajimave, ale asi to bude spis pro hornich 25.. :) prece jen to neni uplne obycejne... ale dost neprakticke mi prijde to otevirani, otocenim... ale to hadam se u takovehohle pristroje resit nebude, bude to spis ozdoba a modni doplnek nez "telefon" :)
@mugsat:
spis bude zajimava funkcnost osobne motorola puvodni oko moc nevychytala a dost casto se rozbijel system otvirani, a jelikoz jsem byl jednim kterejm se to rozbilo tak bych si uz asi oko neporidil, rozhodne je lepsi Vcko, ktere ma motorola naprosto impozantni a za tu dobu co mam mpx220 se s tim jen krom SW nic nestalo...
pokud mate par penez navic volil bych vzdy motorolu, pokud mate min penez samsung bude ta spravna volba, ale preci jen nekdo fandi i nokii :)
Pekny kousek
tak se mi tahle motorola fakt libi... celkove mi prijde motorola jako vyrobce, ktery dokaze sklubit zajimavy, neotrely a funkcni deisgn do jednoho defacto od dob prvni ziletky. Do je duvod, proc si nekoupim nokii, sice ma lepsi funkce a menu, ale design nokii je nudny, dafacto vychazejici z jednoho konceptu a minimem odvahy prijit s necim novym.
@Vejmitsch: je to zajimavy ale pro normalniho uzivatele bych ho nebral. spise pro nejaky lidi, kteri chteji mit stylovy telefon a nic vic.
*****
Oficiální stránky produktu neuvádí žádné údaje o dostupnosti slotu pro paměťové karty, takže předpokládáme, že u telefonu žádný není, ovšem interní paměť nabídne kapacitu 2 GB.No jestli je tohle pravda tak to u mě hodně klesly.. k čemu je mi nepřeberné množství různých formátů, když si na telefon nahraju sotva pár filmů nebo pár hodin muziky?
@sonny21: Tak ono tento mobil asi nebude směřován jako zábavný mobil pro teenagery, ale souhlasím s tebou, nikterak by jim to neublížilo přidat tam slot.
@mugsat: Přesně tak spíš to bude jen modní telefon na volání a možná tak na poslouchání Mp3, protože díky tomu kruhovému displayi asi moc aplikací na tom nepůjde.
@Něma: Spis si myslim, ze kdyz uz delaj mobil za 40000 tak by je treba 8GB pamet v telefonu nezabila... Tech par dolaru o co by to bylo drazsi by se na vysledny cene ani neprojevilo... Slot bych tam nedaval, mohlo by to pokazit konstrukci, kterou tak vychvalujou...
Nevšední
zase jeden modní výstřelek, nevypadá až zas tak špatně ale ... kruhový displej se mě osobně moc nezamlouvá. Já osobně bych ho nebral ...
...
Nic proti, ale mě se vůůůůbec nelíbí :-) No, nedákažu si pomoct, ale připomíná mi tu kolekci od Nokie- 7370(?)...Ale já jsem spíše na ty N a E serie od Nokie.
@Anonymní uživatel: Od Nokie? Koncept tohoto modelu (otáčecí) vychází z Motoroly V70, která se prodávala před cca 5 roky.
@dr6se2: Kdybys uměl číst, tak bys mě nechytal za slovo- napsal sem, že mi to PŘIPOMÍNÁ tu kolekci od Nokie- konkrétně model 7370 (mé ho z rodiny sestra)
@Anonymní uživatel: Dobře nic nanamítám proti tomu, že Vám to Nokii připomíná. Já osobně moc podobnosti mezi Nokií 7370 a touto Motorolou nevidím. A tato Motorola opravdu vychází ze svého předchůdce V70. Pokud jste chtěl naznačit, že Motorola kopírovala a AURA má podobnou konstrukci jako N7370, tak já musím podoknout, že Motorola s tímto otáčením přišla dříve.
Pro ženy
elegantní ale určitě ne manažerskej :-)
@Anonymní uživatel:
ale i v kapsach taky se zapnutou vibraci
friends: rachel "ty telefonujes rozkrokem?!"
@Anonymní uživatel: no to urcite..ale kdyby radeji koupili nejaky poradny mobil oc vydrzi dlouho a ma vse jako nokia N95 nebo nova N96
@PETRZILA: Nikoli manažerský, ale stylový, to je prostě klasika od Motoroly a jde jí to dobře. Motorola byla vždy inovátorem v oblasti konstrukce telefonů, vymyslela i "véčko" ač tento koncept není úplně nový, je zase o kousek inovátorský. Jsem rád, že se Motorola snaží vschopit z finančních problémů.
@valondr: je pěkný pro mladé slečny ale i to je přece skupina zákazníků na kterou je potřeba pamatovat.
@Waros: jj, taky jako chlap si neumim predstavit, ze bych mel takovy mobil.ale u holky by se me libil..a myslim, ze aj nekteri panove by si ho koupili..
@Topiks: Tak to já jako chlap bych ho bral, ikdyž mě trošku zaskočila cena necelých 40.000Kč. Design je pěkný, materiály prvotřídní, výbava slušná, ale cena velmi vysoká. Ovšem o to víc bude telefon exluzivní.
Fuj
je pekne hnusnej..me osobne se vubec nelibi...(tak me za to neuminusujte :D )
Design
Design velice zajimavy, sice nedam dopustit na veckovy koncept v3r a tudiz bych si neco takoveho neporidil, ale vypada opravdu hezky.
Jen by me zajimalo, jak se na kruhovym displayi kouka na videa :)
@PAN_DAN: To by mě taky zajímalo:D ten kruhový displey je opravdu zajímavý, ale myslím, že se neuchytí hlavně teda u nás mužského pohlaví. Mobil elegantní, ale pro většinu uživatelů nepoužitelný..
@DJ.Gumag: A víš co holek Motorolu už mělo a už by ji nikdy nechtěly? Neříkám, že to bude i u tohohle, ale M, co se mi dostaly do ruky byly pomalé a rozvrzané. Třeba to napraví. Design mají M vždycky pěkný.
@sindyy: Nevím jestli je elegantní ale myslím si spíše kuriozitní moderní ano ale ten displej a no nevím nejní to mobil pro mě a určitě bych po něm nesáh...
Dejavu
Myslim, ze neco podobneho uz tu bylo. Sice ne presne v tomhle provedeni s timhle hw, vybavou, displejem, ale neco ...hodne podobneho, dnes uz zastaraleho tu mam takovy dojem bylo. ah, mamt o, tak jedno z toho bylo V70 a pak jeste neco ..
Novi mobil
Jak se rika stareho psa novim kouskum nenaucis a jelikoz se mobilni telefoni znacky siemens prestali delat tak mam podle teto recenze duvod vyzkouset novi mobilni telefon :-)
Skvost pro frikulíny
Vy to tu vsichni sice pekne resite, ale hlavne takovyhle mobily jsou delany jen pro ty, co se chteji odlisovat a davat najevo, ze na to maji a nechteji tuctovky. A pritom nehledej na funkce co to umí, co ne a kolik to ma pameti atd. Tohle je proste nadhernej telefon s prumernou vybavou za 40 papírů, co by si z Vás moc lidí podle me neporidilo, ani kdyby to stalo o polovinu min. Osobne nehledim na funkce a take jsem hledalna trhu mobil, co by se odlisoval a nemel ho kazdy (+ nejmensi) s ohledem na prijatelnou cenu, takze vitam zavan takoveto originality, i kdyz bych za 40 papirujen tak asi nedal :)
@tOplOaDer: Je to zajímavá umělecká studie a tím to asi tak končí. Podle fotek soudě, je to z hlediska ergonomie naprostý zmetek. Každopádně si i tenhle "skvost" najde svého kupce. Pokud někdo cítí potřebu vymezovat se vůči svému okolí pomocí předražených nefunkčních hraček, budiž mu přáno ...
@MOJMIRVOLF: a proc by to bylo nefunkční??? Samozřejmě ze ergonomie a styl je vykoupen kompromisy v ovládání, ale říct nefunkční je slabé. A kdyby to nestálo tolik, kolik to stojí (podle Vás předražené), tak to ma polovina pubertaku na diskotekach a uz by to neplnilo ucel, pro kterej to podle myho bylo vyrobeny.
@MOJMIRVOLF: No, že by ergonomie byla u mobila nějak zvlášť důležitá... Volat se z toho nechá, klávesy jsou celkem fajn a vypadá hezky, tak nemám tušení, proč by to měl být zmetek.
@mervart: řekl bych že ten mechanismus otevírání může brzy odejít a funkce budou celkemk ničemu, pro mě nepoužitelné =)
AURA
Pokud se o telefon opravdu zajímate doporucuji si precist clanek na mobilmanii:
http://www.mobilmania.cz/Titulni-strana/Motorola-AURA-precizni-sperk-s-kruhovym-displejem/sc-21-a-1120593/default.aspxpripadne shlednout nejake video na youtube:
http://www.youtube.com/watch?v=_6b8p1AzG84