Všechny komentáře k článku:MSI Wind U120: další netbook od MSI je tady
MIni notebooky
Nejdřív Asus, pak Acer a další a teď MSI. Vypadá to, že ty mini notebooky začínají být docela populární a já to pořád nějak nechápu. Na pořádnou práci mám notebook, na minipovinnosti PDA, proč nějaký mezikrok...
Asi se budu opakovat ale uvedu ti příklad :-) Žiji s přítelkyní, střídavě u mě a u ní. Do práce dojíždím necelou hodinu příměststkou dopravou, potom přes město mhd. Vozit ssebou těžký notebook je v tomto případě docela opruz. Sice to není nějak zvlášť velký problém, ale je s ním horší manipulace, těžší je, ... Takle vemeš krabičku o velikosti A5kového sešítku, v autobusu si pustíš film, seriál, hru, uděláš nějaké dokumenty nebo co javim co potřebuješ, lehce se s tím ve stísněném prostoru busu manipuluje,... Přijedeš k přítelkyni strčíš to do zástrčky, a na internet a podobné zabíječky času ti to vystačí s obrovským přehledem. Dá se na tom i nouzově programovat. A pokud máš doma PC opravdu jen na tyto věci co jsem vyjmenoval, kup si monitor a máš pc na vše a všude sebou :)
@mugsat: přesně, sám do školy jezdím denně přesně hodinu vlakem a zabít v něm čas je někdy celkem problém, vlastním HTC kaiser aka TyTN II, ale to je tak na hraní Java her.. Sehnal jsem si ze zahraničí ibm x31, 12" a 1,6 kg, výdž na baterii cca 4,5hod při surfování. Netbook jsem nechtěl z toho důvodu, že už je to na moje prsty moc malé. Ale pro ty, kterí mají prsty přecejenom menší, tak jsou netbooky optimální a výdrž je krásná. Tahat s sebou 3Kg na zádech je s učením přecejenom nezanedbatelná hodnota. A za tyhle ceny.. kdo by odolal :-)
Asus přijde s EEEčkem, pak najednou Acer, MSI, HP... Neuvěřitelné. Vždyť takový ntb jsou jen na administrativní práci....
@smeagol.gollum: Nepochopíš, dokud si to nekoupíš. Na netbooku dělám prakticky vše, co na starém 15,4" notebooku. Akorát teda nehraju, žádné 3D hry. Co se týče menšího LCD, tak jsem holt zmenšil fonty a použil nějaké úspornější skiny.
@smeagol.gollum: ecko 1000H spusti tituly jako Morrowind naprosto s prehledem... Zabijecky casu jako Diablo Dungeon Siege apd to ani nezminuju... U windu je to stejne tak... Je to totiz jeho slabsi kopie co se vydrze baterky tyce.... (podotykam ve stejne cenove relaci) +-stovku neresim.DVD filmy zvladne, programovat se na tom da, i nejaka ta nouzova 3D modelarina... Navic jsou netbooky svizne rychle lehke a male.... Ve vlaku se vzdy bavim, kdyz nejaky frajer vytahne 17" prenosny notebook a po hodine smutne sklapava a uklada do tasky... pricemz ja si dalsi 3 hodiny v klidecku hraju... a doma si spustim svoje PC nacez jde netbook na nabijecku... Pravidelny vikendovy kolorit.