Všechny komentáře k článku:„Našláplý“ herní notebook ASUS G71V
Cena
No fakt teda nevim komu se vyplatí kupovat notebook třikrát dražší než normální komp a to ještě s výkonem co se mu bude sotva rovnat (dvě grafiky v SLI v notebooku asi nenajdete), no zase něco pro zazobaný lidi co nevědí co s prachama..
hlavne proc tam nedaji mobilni HD4870 nebo HD4870X2 kdyz uz to prezentujou jako vykonej stroj. Test na PCT jasne prokazal ze SLI 8700 nenni zadna vykona vyhra.
@stratos.: tak od notebooku toho fakt moc čekat nemůžeš, zapneš nějakou hru a baterku máš sotva na půl hodiny :D A pak je tu taky problém s chlazením, tyhle notebooky pak dost topí a to je doste velkej problém (chce to pak nějaký podložky s větrákama atd)
@sonny21: Mno tak za 1) V notebooku dvě grafiky najdete. např model od asusu G70V a např. Alien ntb taky. 2) Grafiku HD 4850 a 4850X2 tam dát nemůžou, protože ATI jaksi zaspala a mobilní verze těchto grafik nevidalo. A v přepočtu tento ntb vyjde na 30000 takze nic extra drahého to neí.
@vitek.vancura: V přepočtu možná ano, ale až k ceně připočítají různé polatky a cla, tak cena lehce přeskočí 40tis hranici :)
@vitek.vancura: Dvě grafiky najdeme ale vždy jednu úspornou a jednu herní, rozhodně spolu nijak nespolupracují..
@sonny21: no tak to teda nevim co na tohle reknou majitele Dell XPS M1730 kde jsou dve grafiky 8700MGT zapojene jako SLI, tedy obe stejne a obe spolu urcite spolupracuji prave ve SLI modu, SLI notebooky prodava pokud vim i Toshiba a zrejme i dalsi firmy
@sonny21: A jak myslís ze pracuje SLI?? To viz ze existuje tzv. Hybrid SLI ale modely co jsem psal mají SLI. Zas nevis o cem pises... Njn body jsou i za nesmyslnej příspěvek.
@sonny21:
Už je to nějakou dobu co jsem narazil na notebook s s AMD FX procesorem a 7800 ve sli ... než něco napíšeš tka si ověř jestli to tak je .. vyhneě se mínuskám .. tady máš jeden na ukázku
http://www.extrahardware.cz/notebook-dell-s-gf-8800m-gtx-sli
@vitek.vancura: ano kamarád má v notu SLI zapojení.... ale nejlepší je to chlazení u notebooků na procesoru 1 heat pipe kerá de pres čipset ke grafickému fanu se divim že ty notebooky "žijou":-D
@stratos.: v noteboocích jsou rozhodně lepší Nvidie (objektivně) ve stolních mají zase vyšší výkony některé ATI
@Komodus: bohuzel nemas moc prehled. Nejvykonejsi mobilni cip soucasnosti je HD4870X2. Prvni vzorky uz maji vyrobci NTB a zacatkem pristiho rok zacne vyroba (bohuzel u nas to asi k sehnani nebude protoze to sou NTB kolem 100 000,- a vice). Ja spise ocekavam masivni narust karet HD4670/HD4830/HD4850/HD4870 do mobilni sfery. Tyhle mobilni verze se vyznacuji mnohem vyssim vykonem nez 9 rada nvidie a take vyssi spolehlivosti vsichni vime o kauze vsechny mobilni cipy serie 8 sou vadne (spatna pajka) apod. Prece jenom firme ktera lze lidem skoro rok ze je vse OK a pak pod tihou dukazu konecne prizna barvu u me neni solidni firma.
@stratos.:
ale ale ale.... jakmile se objevilo více vadných kousků měli lidé možnost reklamovat a dostali do notu novou základní desku.
a současnost je ta že se 4870X2 zatím nevyrábí("masově" tudíž nemůže být nejvýkonější
@stratos.:
vsechny cipy rady 8xxx jsou vadne... lol pekna slatanina... z 50 prodanych notebooku s 8xxx(nejvice zastoupena toshiba) jedna reklamace a na vine byla zakladni deska - nikoli GPU... tve naprosto debilni prispevky na tema mobilni cipy nvidia jsou uz trapne
P.S. nezapomen mi naklikat aspon 11x (-)
@xfire84: takze vsechny ty clanky co posledni mesic byly na netu jak u nas tak v zahranici a venovali se tehle tematice sou lez? :) a tech 200miliobu dolaru co nvidie zatim musela zaplatit vyrobcum NTB byl nakej sponzorskej dar? :) hele ty tu ze sebe opravdu delas bl-becka :)
@stratos.: netvrdim, ze nejake vadne cipy jsou, ale tve lamske tvrzeni, ze vsechny je blbost chudaku
@xfire84: http://pctuning.tyden.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=11383&Itemid=67http://www.computerworld.cz/cw-id/nvidia_vadne_graficke_cipy_ji_staly_196_milionu_dolaruhttp://notebook.cz/clanky/technologie/2008/Vadne-graficky-cipy-nvidia-kde-se-stala-chybahttp://www.extrahardware.cz/do-hlubin-vadnych-geforceJestli ti tohle nestaci jako dukaz ze vsechny cipy vyrabeny skoro rok mely spatne zvolenou pajku tak nevim ale si asi ignorant :)
@atiman1:
presne tak net je toho plny nechapu proc to ta lamka nechce uznat a placa tu bludy dalsi odkazy zde:http://www.ddworld.cz/graficke-karty-gpu/vadne-cipy-nvidia-i-v-budoucnu-skody-az-za-3-miliardy-5.htmlPodle TG Daily má nvidia na svědomí 15 až 75 milionu vadných čipů
http://www.tgdaily.com/content/view/39045/135/Za utajovani teto skutecnosti je Nvidie zalovana jak vlastnimi akcionari tak i Americkym uradem.
@stratos.: at sem tedy napisou lide, jez zde koupily notebook s inkriminovanou grafikou... a uvidi se jak jsou vsechny cipy vadne.... ty tve ubohe urazky si strc nekam stupidni hnupe:) a klikej klikej podvodniku... pripadas si s tim svym svindlovanim zajimavy ubozaku? priznej se, kolik tu mas zalozeno uctu, aby jsi si mohl naklikavat pluska:))
@xfire84: Ty cipy sou vsechny vadne ale nemusi se to projevit vsem a hned. Proto HP a DELL prodlouzily zaruku na 3 roky vsem kdo maji NTB s danou grafikou. Timto neduhem trpi i vsechny detskopove karty ale tam je % umrti mensi protoze tam je naddimenzovane chlazeni, kdezto u NTB je chlazeni konstruovano presne na miru tj u vadnych cipu to muze zpusobit.Cela chyba je ve zvolene pajce kterou je cip pripajeny na PCB. Tato levnejsi pajka zpusobuje to ze kdyz sou rozdily teplot moc velke tak se pajka znehodnoti a cip se poskodi. U NTB prave k velkym rozdilum dochazi nejvice a hlavne u mensich NTB tj 13-14" ktere pouziva DELL nejvice.Cely problem je ale popsan prave v techto odkazech je videt ze si to opet necetl a zase si ukazal to ze nevis o HW scene opravdu nic a si scela neinforovan. Proto sem uz radsi nepis delas ze sebe akorat vo.la
@stratos.: zalez uz si nekam do diry... tve tvrzeni, ze vadne jsou vsechny i desktopove lol.... ty jsi retard... prodavame notasy s nvidia kartami a zatim jedina neodesla... do desktopu davame jedine nvidia karty... u rady 8xxx a 9xxx taktaz ani jedina reklamace... ty tu jen kopirujes to, co se ti hodu k tvemu rudemu ksichtu.... at se vyjadri majitele notasu s nvidii... klikej klikej lemple
@xfire84: zase si dokazal jak si neznalej :) je videt ze IT scenu vubec nesledujes :) proc myslis ze Nvidie je zalovana ze strany vlastnich akcionaru i americkym soudem. S tebou proste nema smysl neco resit :)
@stratos.: ja v IT pouze pracuji... nemam cas ani duvod se chovat jako ty...o te zalobe vim... ale nezajima me to... nedotklo se to me ani mych zakazniku... ani nikoho z uzivatelu nvida produktu, co znam. to, ze jsi d.ebil dokazujes opravdu vkusne... ne kazdy smrdi na netu a kopiruje cizi texty na czechcomputer a klika si za to plusy... mej se ty stoupo
@xfire84: zvlastni ze se to dotklo tak hodne moc zakazniku ze nvidie musela vyclenit 200milinů dolaru na zarucni opravy :) a to neni jeste konecne cislo bude se casem zvysovat :) To ze si se s tim nesetkal neznamena ze ten problem neni :) Ty ses fakt pako
@stratos.: nepopiram, ze nejaky problem je... jen jak pisu... mam dost zakazniku po cechach s kartami nvidia... a s notebooky take a zati zadna reklamace se nekonala... 200milionu dolaru v ramci celeho sveta je smesna castka a neni to v IT nic ojedineleho - kdyby jsi se v IT orientoval, tak by jsi to vedel a nedalal tu z toho poprask i.diote
@xfire84: ty mit nemusis le treba firma ZAT ktera ma NTB od firmy DELL reklamuje kadzy 3 notebook. :) Ten problem tu proste je a financni skody budou veliky casem jak ty cipy budou starsi a vice nachylnejsi na poskozeni.
@stratos.:
tady neco k te zalobe na Nvidii ktera prokazatelne porusila zakon :)
http://www.extrahardware.cz/akcionari-zaluji-nvidii
@stratos.: jdi se uz bodout ty potrate.... a nezapomen si naklikat... ty porusujes mistni pravidla slusnosti s tim trapnym naklikavanim z x uctu a taky se z toho nikdo na zadek neposadi trapaku
@stratos.: poslu... ale tebe do ..... nemam zapotrebi tu nikoho kopirovat, jak mnas ve zvyku ty lamo.... pisu na zaklade svych zkusenosti a nevychazim z nejakych textu... vadne cipy jsou... ale ne v takovem rozsahu jak tu placas ty nesmysle... ty, ze delas v IT? lol a co delas??? smrdis nekde u netu a kopcis recenze? nebo jsi specialista na graficke karty ATI:))) typicky zamindrakovany retard
@stratos.: lol nvidia potvrdila, ze rok vyrabela vadne cipy... jak pro mobilni sferu tak pro desktopy... ty jsi i,diot, ze vazne nemam slov...
@xfire84: proste zvolily spatnou pajku a uz presli na stejnou co pouziva ATi. Oficialni stanivisko si snad na internetu najdes sam ne? :) Proc myslis ze vyrobci NTB prodluzuji zaruku z 2 na 3 roky u modelu kde se tyhle cipy vyskytuji a proc asi Akcionari zaluji nvidii za usle zisky kdyz jejich akcie klesly o 70% a rok to vedeni tajilo. Vsechno mas ale popsany v tech odkazech vyse takze nevim co tu furt resis. Delas ze sebe akorat vola
@stratos.: ze akcie klesly a ze nvidia vyplatila 200mega je jasna vec... ale tvuj spam, ze veskere karty 8xxx odejdou kvuli vyrobni vade je blud tobe podbny... nehodlam se s tebou dal bavit... jsi exot - o tom jsi uz presvedcil mnoho lidi
@xfire84: nikde sem nepsal ze vsechny odejdou jenom sem napsal i odkazal odkazy na to ze vsechny maji vyrobni vadu ktera se nejvice projevuje v NTB kde dochazi k velkym vykyvum tetploty a diky tomu se nekvalitni pajka poskodi a nasledne poskodi samotny cip. Vyrobci NTB reagovali prodlouzenim zaruky z 2 na 3 roky.Detskopovy cipy sou take postizeny ale tam sou na grafikach uplne jiny chladice ktere sou dost predimenzovany.Cely problem proste vtkvi ve spatne zvolene pajce tot vse.Nvidie je zalovana kvuli tomu ze to rok tajila jak vyrobcum NTB tak akcionarům cimz prokazatelne porusila zakon a proto sou na ni uvaleny uz 2 zaloby.
@stratos.: koukam, ze uz sis naklikal chudaku:))) u vsech tvych blabolu 9/11.... jednoduche a jasne...mej se zamindrakovany chcipacku
@xfire84: Vysvětlení slova "retard" :opožďování, zvolňování, zpomalování; zaostávání, opožděný vývoj . zdá se mi to nebo to slovo vystihuje spíš Tvůj styl vyjadřování. Už jenom to že do desktopu dáváte jedině nvidia karty dává před stavu o tom že "tvoje držka je zelená". Prostě tohle nechápu snažíš se tu obhájit něco co sama nvidia přiznala . A taky nevim proč tak urputně stratose obvniňuješ z "mutimínuskování" osobně si myslím , že se tu najde víc lidí kteří mají na Tvé názory a způsob jakým je vyjadřuješ stejný názor jako já a stratos.Máš nějaký opodstatnění k "do desktopu davame jedine nvidia karty... " ?? co je na atinách špatného ? nevají physx ?? to je teda nadělení ! jak někdo může hrát těch několik málo her bez možnosti udělat díru do vlajky ! achjo :(
@stratos.: Hele BILION anglicky neni bilion cesky :-). A prave ASUS ma nejlepe resene chlazeni ze vsech hernich notebooku - jde take o to, ze vetsinu rady uvedl ASUS na trh poydeji s vedomim o tech overheating problemech. U teto rady pocet reklamaci nevybocuje z normalnich hodnot.Na INVEXu jsem je poradne "ochmataval" (na teplotu rozumějte :-) a pouštěl v nich přenosnej EVEREST co mam pujčenej od našeho firemniho system buildera - teploty prekvapive relativne dobre okolo 80 nejvic a tam bylo extremni prostredi - polozeny na takove te plyši + vydejcháno + teplo + smažilo se tam nonstop (Assassin, Alone in the Dark atd.). Zejmena ty vetsi 17' - velmi dobre teploty okolo 75+- ... Ceny 35-65 tisic dle konfigurace. TO SE DÁ :-)
@stratos.: no sak musela řekl sem že snad ne? a nevím proč mi hned nadáváš připadáš si teď více inteligentňeji?
@xfire84: jeslti to nevíš tak každej Ti může dát jenom jeden hlas .. což opravdu vypovídá o tom co si o Tvých tvzení ostatní myslí ty odkazy Ti snad jako důkaz nestačí ?? To bylo určitě jedno velký spiknutí ze strany AMD(ATI) která rozhlásila falešnou zprávu :). A že se to neprojeví u všech notebooků ?? ono jde asi o to že ne každej využívá notebook na činnosti se zvýšenými nároky na grafiku.ACHJO
@PlayerX: asi nevis, ze si kazdy muze zalozit x uctu, pak se jen prihlasit pod jinym a klikat si pluska.
@xfire84: Vim, ale myslim že většina lidí takhle nepřemejšlí a jde jim pouze o to dát najevo co si o příspěvku myslí a ne o to zasypat dotyčného haldou mínusek. Mě osobně by ani nebavilo pořád přeskakovat z profilu na profil, nemluvě o to že czc to určitě alespoň nějak hlídá.
no je to opravdu extrem...dle nějakých odhadů bude nejlevnější verze stát 62 tisíc! což je opravdu hodně...
@honimrek04: Mno nevim ale s tou cenou bych to nepřeháňel... Model G70V který má dvě grafiky v SLI a procesor 2.8 GHz (to je extrém) stojí kolem 50000 korun. Tento model se bude pohybovat kolem 40000-45000. Přes 50000 určitě nepůjde.
@vitek.vancura:
ne??:-D a co článek tady: http://cdr.cz/a/25495
cituji: cena za typicky nabušený model začíná v českých cenících na přibližně 62,5 tisících korun (vč. DPH)
2 grafiky najdes ale za nekřestansky penize aji extreme ale rozhodne exteme na netasu se nemuze rovnat neakymu 2jadru 8500 stolnimu a kdyz se natakti na 3,6Ghz tak proste skoro jakej koliv intel dvoujadro nad 2000 porazi i toho extrema v notasu za 20tisic