Všechny komentáře k článku:Nastal den D – Vydání série ATI Radeon HD 4600 a 4500
Velice zajímavé
vydání 4600 a 4500 se ati pokusí získat opravdový lowend, cena 69$ a takový výkon by byla super koupě, jen za kolik se u nás bude cena pohybovat, pokud se to vejde do 1300,- není o čem váhat...
@honimrek04:
Podle me se u nas budou prodavat kolem 1500.
Jinak tyto karty budou idealni do kancelarskych pocitacu kde neni potreba nijak vysoky vykon
@psindel: Jo dobrej typ ATI nejní příliš drahá značka a zrovna tyto no tak s dph 1800,- víc snad ne.
@honimrek04: nechme se překvapit a počkejme co se z toho vyklube, pokud budou skutečně do 1300 až 1500 při tom výkonu, tak určitě mají naději na úspěch
@honimrek04: U levných karet má i nyní bez 4xxx Radeonů ATI navrch. 3650 nemá konkurenci - spotřeba/cena/výkon/podpora videa+zvuku, neexistuje jiná volba okolo 1500 (9500 je za tu cenu s DDR2). Samozřejmě že nesmí být jediným kritériem výkon při hraní, protože tohle nejsou herní karty, stačí přihodit pět stovek a 3850 je někde jinde, že.
@Fenris: ono dle testů je HD4670 vyrovnanym souperem i pro HD3850 a to s polovicni spotrebou. Hlavne v novych hrach sou vykony dost vyrovnane. Tj idealni karta pro obcasneho hrace co chce tichou a uspornou grafiku.
@stratos.: Přiznám se, že jsem zatím neviděl u těchhle nových Radeonů pořádný test, tedy opravdu věrohodnou záležitost, tak je zatím nechci škatulkovat. S tou spotřebou je to jistý, ta bude lepší, spíš by mě potom zajímalo, jak to bude s výkonem. Trochu mě u slabších variant děsí DDR2 na 128bit sběrnici, to nemůže sekat dobrotu.
@Fenris: mas pravdu v testech se na HD3850 dotahovala verze s DDR3 ramkama. Ono 128bit sbernice neni limitem protoze je to uplne nove jadro kde je lepsi algoritmus pro kompresi. proto taky HD4870 pri 8xMSSA predhani vykonem i GTX280 ktera ma mnohem vyssi propustnost a vice RAM. Vsechno je to o tom ze ATI ma proste uplne nove jadra ktere sou dost vylepsena oproti predchozi generaci.
@Fenris: čuzz, vim že to sem nepatří, ale mam dotaz.. jak u mojí Sapphire ATI HD 3650 256MB Pcie zprovoznim zvuk? je ta zvukovka lepší než integrovanej 5,1 realtek? pude to nějak zapojit na repra Genius se třema 3,5" Jackama? (odpovída mužete i na TOBiAS02@seznam.cz, pokud někdo víte..)co se týče low-endů HD 4650/4670, docela si ATI nVIDII dává.. to se mi líbí, ATI fandim a doufám, že udělaj grafiku dvakrát výkonnou jako GTX 280 za stejnou cenu a začnou kralovat trhu s grafikama, aniž by byly drahý ja nVIDIA..
@TOBiAS02: jedine pres HDMI kabel a na ten asi Geniuse nezapojis. Jinak kvalita zvuku je totozna ATI na sve karty dava cip od realteku pokud se nepletu.
@stratos.: tak nic takovýho nemam, jediný, co mam, tak ej ten modro zeleno červený kabel se synchema na jedný a 9tipinovym konektorem na druhý straně.. jde mi o to, že u týdle karty mi (pokud je to tim) blbnou jistý zvuky, hlavně dabing je potichu, v Juiced 2 i motor občas vynechává.. kdyby tadle pomohla, ale když ji nemam jak zapojit, tak ej to jedno..
@stratos.: Bohuzel to nezapojis. Ten zvuk je vyvod spolecne s videem na HDMI, takze ten zvuk ti bude fachat jen na TV nebo LCD s s HDMI vstupem.
@honimrek04: Nejsem zas tak velký zastánce ATI mám na ní svůj názor z minulosti od známích ale musím uznat že vypadá dobře, a možná že i ta cena/ kvalita se vyplatí.
Marketingové porovnávání
tomuhle se nedá než smát.. neberu teď značky. neberu teď ani cenu...ale to že se zde porovnává "starší" grafika se žhavou novinkou na trhu.. je jasný která vyhraje.. něco co tu bude dýl a je "zastaralý" nebo něco co právě opustilo rýsovací prkno??? líp se bojuje proti dýl známému než proti zatím nevydanému
jinak jasná výhoda AMD/ATI je viditelná
@kikloop: porovnavaj grafiky ve stejne cenove hladine co je na tom divneho? to Ze nvidie uz 2 roky prejmenovava sve cipy na vyssi cisla je jejich problem za to ATi nemuze :)Jinak tyhle nove grafiky od ATi sou velice zajimave hlavne spotrebou tj karta nepotrebuje pridavne napajeni a bezna spotreba se pohybuje kolem 20-40W coz je idelani vec do HTPC. Tyhle nove grafiky sou celkem dost ocekavany hlavne mezi OEM vyrobci pocitacu prave diky sve nizke cene a spotrebe a vykonu na ktery konkurence nestaci.
@Komodus: 9800GT stoji 4x tolik co HD2600 :) koukam dalsi nvid-di-ot co ani nevi kolik karty stojej a jaky modely sou mireny proti sobe :) Opet ste nezklamali :)
@stratos.:
stejne jako sr-ati-ňáci nezklamali taky srovnáváte nesrovnatelné....
a cena...u Nvidie holt platis za kvalitu
@Komodus: Nemyslím si, že ATI má méně kvalitní výrobu než nVidia nebo naopak. Pokud se podíváš na výrobní proces, tak je popředu ATI. Takže tohle placení za "kvalitu" mi připadá jako kupování toho trpaslíka za 600,- z reklamy na Vodafone :). Ale jak je vidět, tak mnoha lidem to nevadí a mně už vůbec ne :)...
@Komodus: U nVidie jsi platil za kvalitu dřív.Teď zbytečně připlátíš za (možná) vadný čip.Tak bych docela pomlčel.
@MichalV65: presne tak takovej DELL a HP muzou vypravet ty jejich starosti s vadnejma cipama bych mit nchtel uz na to padlo 200 milionů dolaru a stale to neni konecne cislo. A ten zoufaly posledi pocin v podobe upravenych biosu kdyz se otacky vetrackl nastavi na max hodnotu s vaseho NTB se stava maly vrtulnik :)
@stratos.:
http://www.extrahardware.cz/radeon-hd-4870-x2-vs-geforce-gtx-260-sli?page=0%2C8
SLI "zpomaluje ty dvě karty a přesto o nic moc neozastáva...:-) 4870X2 dvě GPU jsou samozřejmě rychlejší než ty 260 ve sli
ale za ty stejné ceny radši jednu Nvidiu beztak tyvýkony dnes moc nevyužijete...
kamos programator ma atinu 2900 a bez prolemu mu staci ale tedkom si koupil nakou Nvidiu a neda na ně dopustit díky jejímu fyzikálnímu potencialu....
neřikam že ATI sou sračky a Nvidie sou nejlepší
beru zpět ty sratiňáky:-)
ale to samé je u CPUček většina lidí radši Intel než AMD a to hlavně kvůli OC
nejsme malý tak se nehádejme
@Komodus: krapet mimo ne ?, 2600 je us prez rok stara karta a srovnavat s ni kartu starou mesic se proste neda, navic rozdil cen je dosti velikej cca 1tisic ku 3-4 tisicum
@Komodus: Přemýšlej prosím, jak chceš srovnávat 9800GT a hodnš starou a slabou a hlavně směšně levnou HD 2600? Píšeš nesmysly.
@mtmccox: AŽ na to slovo "slabou" souhlasím. Já mám HD2600XT pasivní od doby, co vyšla a zahraju si s ní zatím všechny hry, které jsem zkoušel (1280x1024 samozřejmě u nejnovějších FPS na nízké detaily).
@MichalV65: nvidie prave uz niz jit nemuze jejich 2x vetsi cipy nez u ATI prece jenom stojej vice, uz ted se spekupuje ze GTX280 se prodava za vyrobni cenu. Neni divu ze Nvidie uz za poslendi kvartal byla financne ve ztrate pres 200milionů dolarů.
@stratos.: no ona ATI jit pravdepodobne dolu taky moc nemuze, protoze potrebuje zisky, stejne jako se suska ze nVidie prodava GT200 za vyrobni ceny tak se suska ze AMD-ATI zacina prodavat tovarny a divize na urcite oblasti vyvoje a to z duvodu aby mela na samotnej provoz AMD-ATI, proste soucasna hekticka doba kdy ceny klesaj a dolarova kryze byla docela velka a dlouho nesvedci zadnymu z konkutrentu
@euromen: Máš pravdu, ale 9500GT není zas tak zastaralá grafika. nVidia určitě ihned zareaguje zlevněním, jako to udělala v případě HD4850/70...
@slabad: 9500 je defacto 8600 vyrobená místo na 65 na 55 nm. má jen nový videoprocesor, tskžr plně dekoduje HD, coz predchozi genere neumela
@apsprojekt: jen at zlevnuji at mi mame z ceho vybirat. 4600 vypada pekne, jenom aby byly i pekne teploty a velka moznost v pretaktovani
@einstejn: Vypadá to pěkně jen proto, že dělaj graf s výkonem 1.0 až 1.3 a pak se zdá že je o 100% výkonější, ale výkon je jen pouze 1.1 třeba u HD 4650 ve Vantage oproti nVidii. Crysis se zdá že je výkon dvojnásobný, ale je to necelé 1.3 oproti 1.0, což je fakt směšný to takhle zobrazovat. Fandim ATI i nVidie (nejsemnestranej, fandim oboum a koupim vždy to výhodnější), ale tyhle testy jsou fakt jen matení těch co neumí číst a koukaj na obrázky jako jsou nejspíš všichni tady a mnoho dalších.... Toť muj názor!
@FlashCV: U té 4670 je to už lepší, ale i tak ten graf nezačíná na nule a zdá se to o dost lepší a je to jen jednou tolik, což je dobrý i tak ;)
@euromen: S něčím porovnávat musí :D A co na tom, přeci nejsme takový blázni, abychom kupovali žhavé zboží, ne?
Test na computer base
http://www.computerbase.de/artikel/hardware/grafikkarten/2008/test_ati_radeon_hd_4670/ Vynikající karta!
@AggramarAvenger:
koukam nemci opet nezklamali.
Bez AA je HD4670 vykonem mezi 9600GS a 9600GT
po zapnuti AA je vykonem na stejne urovni co 8800GTS to je teda vykon na kartu pod 2 tisice korun s DPH ATi bravo!!
@stratos.: tjn, tahle karta (i celá série) se ATI velice povedla a zajímalo by mě, jestli na to nVidia odpoví nějakou "novou" kartou, nebo jen snížením cen.
@cacanovotny:
Řekl bych že pokud se ATI něco nepokazí tak nVidia se na trůn asi dlouho nepodívá.4870X2 je prostě výkonná mašina.
Vydáním série 4600 a 4500 ATI jen potvrdila že si už ten úspěch zaslouží.
A zatím co nVidia vyráběla ze starých G80 tak ATI udělala moderní čip RV770.
@MichalV65: teď jde o to jestli se na tom dokáže ATi "zahojit" protože pochybuju, že by v nVidii už neměli něco alespoň z poloviny hotové...takhle velký moloch třeba udělá horší serii ale nedělá jich několik za sebou...uvidíme. z mého pohledu uživatele jen ať nVidia přijde s něčím lepším, pak zase ATi atd. já budu jen rád...
@xJirikx: nova roadmapa uvolnena od Nvidie ukazuje ze zadny novy cip nas neceka minimalne do Q2 2009. Vyjde pouze upravena GTX280 tj pridaj shadery a nic vic. Podle me to na novou radu HD5870 na 40Nm stacit nebude :). Takze to vypada na 3 roky se stejnou architekturou tohle orpavdu nepamatuju na poli grafik. Asi totalne zaspali s vyvojem jinak si to nedokazu predstavit.
@stratos.: no já si pořád říkám, že přece nejsou takový blbci, když dokázali udělat G80 a že to bylo před dvěma lety sakra povedený jádro, tak snad vědi, že musí aspoň ob dva roky vytlačit novej nápad...
@stratos.: Uvidíme, jak se to vyvrbí, mladá by chtěla grafiku, integrovaná 6150 jí už nestačí... Santa si letos pořídí antistatickej bágl na dárky :)