Všechny komentáře k článku:Nejlevnější zrcadlovka všech dob – pouze u CzechComputer

Palec nahoru

CZC je opět v něčem nejlepší :-)
Jen tak dál - palec nahoru.

 

@Milan Krejčík: Jo, vypadá to velmi dobře, ale tvrzení "pouze u CzC" je reklamní lež - stačí si proběhnout jyxo. Já tam vidím i cenu 7622.

 

@Mastodont: uz pred mesicem jsem ji zahledl v jednom nejmenovanem letaku nejmenovane firmy za tuhle samou cenu

 

@Mastodont: to je pravdepodobne nejaka akce nikonu, za tuhle cenu(i levneji) ji maji skoro vsude - vim to, protoze ji kupuji(pravdepodobne dnes) a tak jsem prochazel celkem dost shopu, czc ji ma v nabidce za tuto cenu az dnes, jine obchody jiz mesic a dele

 

@Milan Krejčík: spis palec dolu, za tuhle i nizsi cenu us je v nekterych obchodech vice nezli 14 dni, zde ani neni skladem a nepisou ani otom jesi k tomu je nebo neni pametovkaja D40 se zakladakem a 4GB kartou zakoupil us cca pred tydnem jinde a za 7790,- s dani i postovnym, takze zdejsi cena nijak svetoborna neni :)

 

@Shap: a navic muj favorit je stejne porad D60 sice je o trosku drazsi ale uz je v sade i s VR objektivama

 

@osprey: no D40 sem koupil jako darek k vanocum pritelkyni, ja sam mam 450D od Canonu

 

@Shap: tak ted jsi zkazil moment prekvapeni, uz bude vedet co ji Jezisek prinese :]

 

@osprey: nezkazil ona na internetu moc neni, a na CZC us vubec ne :)

 

@Shap: Ty ySi tEdA NeYaKeY MeGaCoOlY TyPeK A CuMiS YaK Mi tO YdE Po wAsEm, Co? :(

 

@Milan Krejčík: cena 7990 je len odpovedou na ceny ktore nastavila konkurencia, v czc by sa mohli ale pochlapit tym, ze su uplne najlacnejsi, a nie pisat hned clanok ked patria k tym najlacnejsim, no v czc su asi sviatky, sa daju ceny zrovnat s tymi najnizsimi, to casto nebyva.

 

@Frinejm: tak tak , jinde se da sehnat o ty tři-čtyři kila levněji, akorat tak nejak raději podpořím kvalitní e-shop a jeho další rozvoj.

 

@Frinejm: V CZC už pár let nakupuju, a tak mě docela mrzí, že u solidního prodejce vidím nesolidní titulky typu "Nejlevnější zrcadlovka všech dob – pouze u CzechComputer". Nemáte to zapotřebí, nedělejte to.

 

Lehký společník

Když jsem ho měl v ruce, tak si nedokážu představit, že bych ho tahal opravdu všude s sebou, zas takový drobek to není. Jinak je to příjemná a kvalitní zrcadlovka.

 

@anguilla: souhlasim, pro zacatecnika a ne velkyho fotografickyho fandu je to myslim dobrej fotak

 

EN recenze

http://www.dpreview.com/reviews/nikond40/

 

Kdo ví

V podstatě je supr, že se czc snaží eliminovat cenu na minimum. Akorát si říkám jestli je to správná volba. Starší model, pixelů také není moc. Aby to nebylo vystřílení starých skladových zásob. Jojo přece jen, by to chtělo nějakou lepší cenovou bombu. Přece po té finanční krizi si na vánoce nemohu dovolit dárek za 8000 (přece mám jen normální plat). czc ještě níž a jsem váš :)

 

@eNoobien: Nebo by ho mohli davat zadarmo, co?Kdyz nemas penize, tak proste koupis neco levnejsiho. Treba DVD media jsou za par kacek :)

 

@zivan: Ať si udělá Dirkon, ten je de facto zadara a fotí :-)

 

@Mastodont: Dobrej efekt.. jj už jsem zkoušel před pár lety... dik za radu

 

@eNoobien: Zajímalo by mě, kolik lidí, co maj foťák s rozlišením víc než dejme tomu třeba 3MPx si z toho vůbec nechá dělat fotky a kolik si nechává dělat fotky ve velikosti, kde to rozlišení využijou. Pravda, rozlišení se dá využít i pro výřezy, ale ty dělá zas jen malá část lidí. Ostatní si kupujou to rozlišení naprosto zbytečně. Ale můžou se tím vytahovat a bejt cool :-)

 

@stepan.hasek: Tak jelikož je pár let prodávám a sám fotim, tak věř tomu, že teda 3 mpx poznáš a to sakra. Povídá se , že 3,15 nebo nějak tak by mělo být neroznatelné okem. Omyl je to vidět a sakra, hlkavně kvůli kvalitě foťáku. Když si to nafotíš na nějaký 3megový zrcadlovce. Možná bych diskutoval. ALe co je fajn tak kolem 4,5 Mpx je to ok. Ale výřezy v detailu dělá spousta lidí. Až by tě překvapilo kolik. Jen příklad ... dělá to skoro každej táta svýho dítěte. Téměř každý kro rád fotí přžírodu. Nevim je to sporný. Ale je pravda, že ten titulek czc je docela sranda. ale na domácí foto.. proč by ne.. zdarec. přeju dobrý focení.

 

@eNoobien: 3MPx neni zrovna optimalni... mam Canon Poershot S60. Ten ma 5MPx a jakmile delam vyrez, tak je to vcudu...Pokud je nekdo fotograf typu: Zmacknout 100x spoust, vyndat kartu a poslat do fotolabu, tak bych problem nevidel, ale jakmile nekdo upravuje, tak nastava peknej problem...

 

@eNoobien: ale že taky existuje Nikon D40X, který opravuje některé chyby čtyřicítky, o tom už ani zmínka, co ???? ;-) (směřováno ne na Vás, ale na CZC)

 

@eNoobien: Hm, jestli foťáky posuzuješ jen podle pixelů, tak nechápu, proč vůbec uvažuješ o zrcadlovce :-/ Skoro mi to připomíná ono vietnamské heslo kvality - "víc proužků, víc adidas"... Naopak často méně bývá více,...

 

Honíte si triko a kecáte ;)

Ty vyše bulvární nadpisy už jsou směšný "pouze u CzechComputer".
D40 s 18-55 navíc s 4GB kartou mají za tyhle peníze a mnohdy levnějí v každém druhém foto obchodě, v tescu a kdo ví kde ještě.
Navíc D40 byl omyl Nikonu, který to teď horkotěžko vyprodává.

 

@1955: Tak to by mě teda zajímalo v čem byl tenhle foťák takovej OMYL..??

 

@KYROUSEK: pravde podobne to ze se jedna o 'nejslabsi' soucasnou zrcadlovku od Nikonu, vsichni ocekavali nastupce D50 a misto toho prislo neco s 'orezanymi funkcemi' ale samozrejme zalezi z jakeho podledu se na to clovek kouka... clovek prechazejici z kompaktu na D40 bude nadsen clovek vlastnici lepsi zrcadlovku na ni nevidi nic lepsiho (snad jen velikost)

 

@osprey: Kdyby to měl být plnohodnotný foťák s funkcemi nejvyšších tříd, tak by asi nestál tolik, kolik stojí. Podle mě je dobře, že dokáží nabídnout levnou zrcadlovku pro lidi, kteří si to s ní chtějí zkusit, aniž by je ta cena zruinovala.

 

@osprey: Tenhle foťák se ani nechlubí funkcemi profesionálních a poloprofesionálních zrcadlovek...je sice pravda,že tento článek je trošku reklamní a nadnesený, ale model d40/d40x(stejny model jen čip s deseti miliony pixelů) je opravdu plně dostačující a precizně dotažený do konce...je to vstupní model do světa DSLR, který opravdu splňuje očekávání skupiny lidí pro kterou je určený..to jest začínající amatérští fotografové, které focení baví, ale nemají možnost mít drahé vybavení...
Abych jen nechválil tak uvedu, že k tento setový základní objektiv neni žádný zázrak, a později se možná vyplatí investovat do něčeho lepšího...ale to neznamená že s ním nejdou udělat pěkné fotky,ještě jedna vada je,že tento foťák v tělu nemá motorek na autofocus,takže pokud nechcete ostřit jen manualne musíte vybírat jen objektivy s motorkem v sobě...ovšem tento kitový objektiv ho samozjřejmě má....
Mám pocit jako kdyby jste si foťák nekupovali kvůli focení, ale jen kvůli tomu že je to přece profesionální zrcadlovka tak jsem s ní automaticky výborný fotograf...hezký den a rozhodně se nenechte odradit od koupi tohoto modelu...

 

@KrystofOp: podivejte se na ceny objektivu i bazarove a musite uznat ze je rozumnejsi koupit nikon D60 ,ktery nema omezeni jen na urcity objektivy jako D40 :)

 

@krovak.cze: Odkdy D60 má v sobě motorek ????

 

@krovak.cze: D60 je lepsi nez D40 o pocty Mpix, ISO mu zacina na 100 a ma automaticke cisteni od prachu, dalsi vyhoda D60 ze se prodava v setu se dvouma VR objektivama 15-55 a 55-200 za hodne peknou cenu, jinak jsou naprosto stejne

 

@1955: uz jste reklamoval treba v ***** ??sice czc ma trochu vyssi ceny ale reklamace a dalsi veci jsou dobre, napr. bonus klub,....

 

@einstejn: Jo souhlasím reklamace jsou tu super. Řeší je bez problému a rychle.

 

@einstejn: To souhlasím, několik reklamací u CZC bylo vždy vyřízeno k mé spokojenosti a většinou celkem rychle. Ceny se najdou i nižší, ale většinou spíš dražší a není vše jen o ceně, je to i o spolehlivosti prodejce.

 

@1955: tiez mi to tu niekedy pripada akokeby som otvoril nejaky bulvar

 

@1955: Přesně tak, radši si připlatím a koupím si něco kvalitnějšího..

 

@Burg86: to neznamená, že je to špatnej foťák

 

Nejsem tak bohatej...

... díval jsem se na tenhle foták a říkám si že to tak strašný nebude, ale raději si připlatím. takžde jdu do Olympus E-520 dz kit což absolutní paráda pro náročné poloprofesionály

 

@KuceraKarel: Dobrá volba,ale je už o něco dražší. Já jsem zastáncem digitálních fotaoaparátů,protože pro mě jako amatéra je jsou velmi jednoduché co se týče obsluhy.

 

@Thomasino: Co se týče obsluby musim ti to vyvrátit. I digitální zrcadlovky se ovládají jednoduše.

 

@Longmaster: Digitalni zrcadlovky jsou naprosto v pohode. I kdyz si tam das automat, tak ty fotky jsou o hodne lepsi nez z kompaktu. Bohuzel jsou zrcadlovky vetsi. Chce to mit oboji...

 

@pjenkys: Sice tam je automaticky rezim, ale pokud uzivatel nevi co je to Clona, cas zaverky atd. tak se s DSLR bude spise trapit, nezi si uzivat kvalitnich fotek. Ja si myslim, ze pro cloveka ktereho fotografovani bavi, ale nechce se tim az prilis zabyvat je idealni EVF Ultrazoom, napr. Canon SX10 IS, Lumix FZ28, Sony H9...

 

@flanky: No samozřejmě. Já jsem jen chtěl říct, že nemusíš mít vysokou školu, abys s tim uměl zacházet. Pro ty, co si nechtěj užívat těžkej foťák, vyměňování objektivů atd. bych samozřejmě taky doporučil něco jako Canon Powershot G10.

 

@pjenkys: Ze zkusenosti ve svem okoli muzu rict, ze si hodne lidi koupi zrcadlovku s tim, ze budou mit o mnoho lepsi fotky. Vetsinou to konci tak, ze radeji foti s kompaktem a zrcadlovky prodavaji.Automaticky rezim je vyuziti zrcadlovky na 60%.

 

@flanky: Ale proč mi dáváš mínusy? Si snad uplně mimo? Vždyť já netvrdím, že babičky maj jít do CZC a nakoupit zrcadlovky!!! Přečti si ten příspěvek jěstě jednou!

 

@pjenkys: Ja ti minusy nedavam!!! Ja nereaguji primo na tvuj prispevek, ale jen rozdavam svoji myslenku vysse!!!

 

@flanky: Az ted jsem ti dal prvni minus v tomto diskuznim stromu!!!

 

@flanky: OK, tak já se ti omlouvám, ale připadalo mi to tak. Každopádně všem, co nám dali mínusy, bych chtěl říct, ať sem napíšou lepší názor, když jsou tak chytří!