Všechny komentáře k článku:Nejlevnější zrcadlovka všech dob – pouze u CzechComputer

Nejsem tak bohatej...

... díval jsem se na tenhle foták a říkám si že to tak strašný nebude, ale raději si připlatím. takžde jdu do Olympus E-520 dz kit což absolutní paráda pro náročné poloprofesionály

Možnosti
40 reakcí
poslední 14. 12. 2008 21:58

Dobrá volba,ale je už o něco dražší. Já jsem zastáncem digitálních fotaoaparátů,protože pro mě jako amatéra je jsou velmi jednoduché co se týče obsluhy.

 

@Thomasino: Co se týče obsluby musim ti to vyvrátit. I digitální zrcadlovky se ovládají jednoduše.

 

@Longmaster: Digitalni zrcadlovky jsou naprosto v pohode. I kdyz si tam das automat, tak ty fotky jsou o hodne lepsi nez z kompaktu. Bohuzel jsou zrcadlovky vetsi. Chce to mit oboji...

 

@pjenkys: Sice tam je automaticky rezim, ale pokud uzivatel nevi co je to Clona, cas zaverky atd. tak se s DSLR bude spise trapit, nezi si uzivat kvalitnich fotek. Ja si myslim, ze pro cloveka ktereho fotografovani bavi, ale nechce se tim az prilis zabyvat je idealni EVF Ultrazoom, napr. Canon SX10 IS, Lumix FZ28, Sony H9...

 

@flanky: No samozřejmě. Já jsem jen chtěl říct, že nemusíš mít vysokou školu, abys s tim uměl zacházet. Pro ty, co si nechtěj užívat těžkej foťák, vyměňování objektivů atd. bych samozřejmě taky doporučil něco jako Canon Powershot G10.

 

@pjenkys: Ze zkusenosti ve svem okoli muzu rict, ze si hodne lidi koupi zrcadlovku s tim, ze budou mit o mnoho lepsi fotky. Vetsinou to konci tak, ze radeji foti s kompaktem a zrcadlovky prodavaji.Automaticky rezim je vyuziti zrcadlovky na 60%.

 

@flanky: Ale proč mi dáváš mínusy? Si snad uplně mimo? Vždyť já netvrdím, že babičky maj jít do CZC a nakoupit zrcadlovky!!! Přečti si ten příspěvek jěstě jednou!

 

@pjenkys: Ja ti minusy nedavam!!! Ja nereaguji primo na tvuj prispevek, ale jen rozdavam svoji myslenku vysse!!!

 

@flanky: Az ted jsem ti dal prvni minus v tomto diskuznim stromu!!!

 

@flanky: OK, tak já se ti omlouvám, ale připadalo mi to tak. Každopádně všem, co nám dali mínusy, bych chtěl říct, ať sem napíšou lepší názor, když jsou tak chytří!

 

@pjenkys: Jé já se bavím :-D automat a zrcadlo to jaksi nejde dohromady, podle toho co píšeš, tak si každej koupí zrcadlo aby fotil na automatu :-D lol to jsem se pobavil. Jako automat Ti poslouží jakýkoli levný foťák, kompakt či ultrazoom, ikdyž u ultrazoomu už máš spoustu manuálních režimů. Každopádně podle toho co tvrdíš, tak každej kdo si koupí zrcadlo, začne produkovat samý vynikajicí fotky??? to je blbost, velká část, závisí především na fotografovi, jaksi dokáže pohrát právě s manuálním nastavením, doostřením, světlem atd...

 

@gn.jirka: Ty se bavíš? No já po tom tvém příspěvku taky. Už jednou jsem řekl, že jsem chtěl jen potvrdit, že fotit se zrcadlovkou není žádná věda. No jistě, jako automat ti poslouží jakýkoli levný foťák, ale jestli si myslíš, že když dám automat na nějakym mjůčku od Olympusu a ty fotky budou stejné jako když dám automat na Canonu Eos 450D, tak se pleteš. Kvalitní foťák je pro focení základ, takže zrcadlovka s fotkama pomůže, protože je mnohem tolerantnější. Dokáže fotit v odlišných podmínkách, kde kompakt i ultrazoom by měly nevyvážené barvy, šum a neostrost obrazu. Když je někdo poleno, tak mu to nepomůže, ale těm, co aspoň nějak fotí ano. A jestli ty jsi tak dobrý fotograf, že máš zrcadlovku a vše fotíš manuálem, tak to klobouk dolů a pošli mi nějakou fotku, ať vím, jak fotí profík.

 

@pjenkys: Jj jak už jsem psal;-) však já netvrdím, že focení zrcadlem je nějaká věda, já reaguju na Tvůj příspěvek, který si napsal a tak jak si ho napsal ;-). Samozřejmě nebude, ale o tom nebyla řeč, byla řeč všeobecně o automatickým režimu (tak když už bav se na daný téma). Navíc tady k této úvaze jak píšeš, opravdu nepotřebuješ vysokou školu, protože by bylo divný proč 1den kompakt stojí 3000 Kč a 2hý 10 000 Kč, kdyby byli všechny stejný tak proč dávat o 7m tisíc víc za stejný vlastnosti nemyslíš?
"Dokáže fotit v odlišných podmínkách, kde kompakt i ultrazoom by měly nevyvážené barvy, šum a neostrost obrazu." Kompakt - ultra - zrcadlo - jiná technologie, jiný objektivy, jiný vlastnost, jiný výhody\nevýhody, prostě všechno má své pro a proti.
Zrcadlovku nemám, v nejbližší době si ji nechci pořizovat a profík nejsem ;-)....

 

@gn.jirka: No tak když nejsi profík, tak nechápu, proč říkáš, že zrcadlovka je od toho, aby se s ní fotilo manuálně? To dokáže jen velmi málo lidí a ti většinou nemají foťáky za 8000Kč. Já od začátku jen obhajuju názor, že se zrcadlovkou může fotit každý, ne jen profesionál a nebo technoid. A celou dobu o tom i píšu...

 

@flanky: Kdo chce fotit na automat, tak ať si pořídí kompakt a ne zrcadlovku. To není namyšlený postoj, ale prostě fakt. Je to pak zbytečné zklamání a zrcadlo má význam opravdu pouze když se tomu chci věnovat a alespoň trochu vím co je to vůbec clona, expoziční čas..

 

@marty245: Jak jsem psal vysse znam nekolik lidi co maji naditejsi penezenky a nechali se zlakat na Zrcadlo, pozdeji z toho byli dost nestastni. Zrcadlovka jim bude lezi doma nebo ji prodavaji.
A pokud se zrcadlovkou fotite parkrat do roka, tak to taky moc smysl nema, zbytecna investice.Me jsou CZC body u ******, ale podle toho jak se tady ohodnocuji prispevky, tak si dokazu udelat dost dobrou predstavu, jak zakaznici CZC rozumi zrcadlovkam a foceni celkove.

 

@flanky: já si tu zrcadlovku budu pořizovat už jen z důvodů ztráty předchozího fotáku a z mého extrémního natěšení pro fotografování... takže leže doma rozhodně nebude...jen k těm bodům, kdyby dáváli plusový tak jim to taky dá + 3 body tak nevim co řešej ty lidi

 

@marty245: Tenhle nazor jsem uz slysel mnohokrat a nevim, kdo na takovy blabol prisel prvni. Proc bych mel vse nastavovat manualne kdyz mam odzkousene ze automatika pro urcite podminky funguje bezvadne?Hlavni nevyhoda zrcadlovek je jejich vaha a rozmery a pro zacatecnika je chvilku orisek hloubka ostrosti kterou s kompaktem (neberu UZ na dlouhem ohnisku nebo LX3 nebo Sigmu DP1 s vybornou svetelnosti a velikosti cipu jak zrcadlovka) nemusel temer resit a proto ma fotky neostre pri spatnem nastaveni nebo chybnem zaostreni.Vyhoda zrcadlovky a pokrocilych kompaktu jako G10, nebo LX3 je ze i pri nepriznivych podminkach muzu dostat dobre fotky nebo jinak kreativne se projevit.
Jinak ma podle me zrcadlovka uz z principu i v automatickem rezimu vetsi predpoklad pro lepsi fotky (technicky ne napadem ). Vetsi cip => mensi sum, vyssi ISO, rychlejsi ostreni nez klasicke na kontrast, vyssi DR, moznost pouziti jak univerzalnich superzoomovych tak pevnych skel atd.A posledni nevyhoda je cena. Telo zrcadlovky je skoro to nejlevnejsi v celem systemu, kvalitni objektiv s dobrou svetelnosti je k nezaplaceni
jak vlastnostmi tak financne :)

 

@Teotihuacan77: Díky Ti! Tohle jsem celou dobu tvrdil. Bohužel jsem to nezformuloval tak přesně, takže to někteří nepochytili.

 

@flanky: Všechno to je ze začátku o tom přečíst pár článků, vzít to do ruky a hrát si s tím a koukat co to dělá :) Zrcadlovka se velmi brzy odvděčí tím, co kompakt prostě a jednoduše neumí a nezvládá...

 

Neplťte tu lidi. Pár profesionálních fotografů znám a Olympusem by si nikdo z nich ani nepodepřel kratší nohu od stolu ... D40 na dnešní dobu není žádný zázrak a jeho jedinou devizou skutečně je jen nízká cena, takže snese srovnání s tím Olympusem, což ale nestaví E-520 do pozice profesionálního přístroje. Doporučuji dát si je vedle sebe do porovnání na DPreview ...

 

@MOJMIRVOLF: Můj názor je, že pokud má někdo kvalitní fotoaparát a umí s ním zacházet udělá pěknou fotku. Kdo fotí mobilem kvalitní fotku neudělá i když bude těžkej profík a bude se stavět na hlavu. Jenom se mi líbí ten názor, že když si koupím zrcadlovku, nikdo jiný s jiným aparátem než mám já fotku neudělá. Prostě typicky česká reakce!

 

@jvones: asi tak i kdyby měl foták 1000megapixelů tak ten kdo s tim neumí udělá leda tak h**no

 

@jvones: Je to tak stím souhlasím, reagoval jsem jen příspěvek, jednoho uživatele a to jsem i napsal a výsledek? Nedokáže reagovat rozumně či objasnit si svůj názor, ale argumentuje koninama a nepřizná chybu (další krásná česká vlastnoc). Mobil je ideál na focení věcí ze školy, sešity atd. Při slušném rozlišení, to jde nadherně přečíst a není problem, každopdáně pro normální focení zatím bohužel.
"že pokud má někdo kvalitní fotoaparát a umí s ním zacházet udělá pěknou fotku." jak píšeš, tak tohle jsem dotyčné osobě taky říkal a začla argumentovat tak jak začala, jen se na mě vyřádila jeho mínusoá banda, ale nechává mě to celkem chladným. Co se týče zrcadel, kompaktů\ultra zoomů atd. člověk si musí ujasnit co od fotoaparátu očekává. Nejsem foto expert a nikdy nebudu, beru focení jako zajimavý doplněk nějaké akce, dovolené či něčeho podobného...

 

@MOJMIRVOLF: věc názoru, já bych třeba nešel nikdy do nikonu. nechci rozpoutávat nějakej flame, ale jedině olympus nebo canon. měl jsem od olympuse sp-560 což je ultrazoom a fotky to dělalo krásný, takže e-520 si podepřu třeba i pěknou scenerii ale jak sem psal nic proti nikonu..

 

@KuceraKarel: Aby nedošlo k omylu: netvrdím že Olympusem nejde udělat pěknou fotku. Jen se jedná o foťáky pro běžné uživatele a je potřeba k nim tak přistupovat. Spoustu funkcí, kterými disponují Olympusy nebo Fuji třeba Nikon nebo Canon v zrcadlovkách nemá a možná ani mít nebude. Nikony jsou třeba taky o polovinu těžší než ostatní značky zrcadlovek.
Zas na druhou stranu jsou to jediné foťáky, které používá např. NASA. a model D2XS byl použit k dokumentaci vnějšku ISS bez jakéhokoliv "domečku" což taky o něčem svědčí (http://www.nikon.com/about/news/2008/0711_nasa_01.htm)

 

@KuceraKarel: Mel bych pripominku k Olympusu SP-560 delal jsem s nim par fotek pro znamyho na jedny akci, a musim rict ze tenhle fotak trpi dosty silnym sumem a vyraznou vinetaci. Ale mozna to byl spatny kus, nebo zapraseny sklo (majitel se o fotak nestaral).
Hlavni problem Olympusu vsak vidim v jeho kartach. xD karty jsou nejhorsi bazmek, jsou drahy, maji pomaly zapis a pouzivaji se jenom ve fotacich Olympus. Takze ke kartam xD jenom xD.

 

@flanky: Jo šum tam celkem byl ale taky výhoda že když byli parádní podmínky tak se dalo využít perfektní ISO 50 který je výborný. a třeba ta E-520 jak sem jí zmiňoval podporuje mimo xD i compact flash I a II

 

@KuceraKarel: Olympus E520 neni spatnej bohuzel formatu 4/3 ktery razi spolu s panasonikem moc nefandim. Zatim je pouzitelnej tak do ISO 400, dobra i 800 ale dal bych radeji nesel. Ale zase aspon dle recenzi ma dobre setove objektivy a za cenu 16500 se da sehnat i sada s dvema zakladnima obj., brasnou a nahradni baterkou + nejake ty bonusy jako je delsi zaruka atd.
Ale co mi nejvic vadi na olympusu je cena prislusentsvi a lepsich objektivu. To same je u Sony.Pokud nechcete dale rozsirovat a staci vam zakladni sklicka tak Olympus je paradni kup jinak bych radeji volil Canon, Nikon nebo Pentax.
Na Canon sezenete vyborna skla za hubicku, bohuzel kvalita u setovych znacne kolisa a celkove ty levne jsou moc plastove . Nikon D40 a D60 mi prijde trosku ocesany a D80 a D90 uz jsou na tu kvalitu tela moc drahe ale paradne se drzi v ruce. Pokud bych mel vybirat pro zacatecnika tak radeji nez D40 nebo D60 bych bral Canon 450D nebo Pentaxe K200D . Pentax bohuzel nema Live view coz se muze pro zacatecnika prechazejiciho z kompaktu hodit, ale zase jejich objektivy jsou ze setovych jedny z nejlepsich a daji se sehnat bazarova sklicka se super vlastnostma jen je treba ostrit manualne. Canon 450D je zase trosku drazsi. Je to holt dilema

 

@KuceraKarel: "...ale jedině olympus nebo canon." Můžeš vysvětlit proč? Blíž k sobě má Nikon s Canonem - už jenom kvůli formátu. Navíc Nikon šumí méně než Olympus a vezmu-li v potaz poslední řady Nikonu, tak jejich snímače strčí do kapsy hravě i Canon, protože na nich lze naprosto v pohodě používat ISO 3200. A myslíš-li si, že mám Nikon a proto ho obhajuju, musím tě předem upozornit, že mám Canon.
A ještě jedna velmi důležitá věc - skla. Nabídka pro Nikon a Olympus - co myslíš, kdo je na tom lépe?

 

@KuceraKarel: HEHEHEHE!!! Člověk, co měl ultrazuuum od Olympusu a bude radit, jaké si má kdo koupit zrcadlovky, to mě vždycky pobaví:))

 

@svibi: Olympus = OMYLPokus

 

@svibi: kdo se směje naposled ten se směje nejlíp. takže klid. ani nevíš kolik sem držel fotáků v ruce a už se směješ? jak tragické. zmiňoval jsem zde pouze olympus který jsem vlastnil.a pro všechny. pokud je pro vás důležitá značka fotoapátu tak vás nechápu, mě je to vcelku jedno. protože nezáleží ani tak moc na stroji jako na člověku který ho drží a umí dělat krásné fotografie... Takže at je to nikon nebo olypus, zručnej člověk udělá na obouch výborné fotky když ví jak na to...

 

@KuceraKarel: No ale o tom, kdo co a jak fotí se tu nikdo nebaví. Klasický argument:))- tedy koupím si ***** protože fotím dobře a i tím shitem nafotím dobré fotky?:)) Ale jistě, proč ne, každého věc...

 

@KuceraKarel: Urcite hodne zalezi na cloveku, ale pokud ma zkratka jeden fotak lepsi parametry a druhej horsi, tak nad tim nema cenu diskutovat - treba s obema udelam hodne fotek stejne dobre, ale pokud to vezmu obecne - tj. na vsechny pripady (vsechno, co si usmyslim, ze budu fotit), tak proste ten prvni ma navrch a oba stejne nejsou, i kdybych se postavil na hlavu :) Mno a neni to uplne o znackach, jako treba o konkretnich typech, nicmene uz ze samotny znacky se vetsinou da hodne usoudit.

 

jojo asi sem trochu ujel tak když napíšu náročné amatéry už semnou někdo souhlasit bude?

 

@KuceraKarel: Ne. 1. je to Olympus, tedy nic moc obecně a za 2. je to v podstatě lowend, tedy ano amatéry možná, náročné už asi ne...

 

@svibi: lowend jo? hahaha

 

@KuceraKarel: Pokud se koukneš po DSLR, tak je tohle rozhodně low-end.Je to takový kompakt ve větším těle. Vyplatí se si připlatit a koupit třeba D90.

 

@ballantines84: Nečetl jsem všechno ale když si koupíš postarší 350D jak mam já tak tě to stát tolik nebude!:-D