Všechny komentáře k článku:Nová platforma od AMD již v našem obchodě
Podpora DDR3 pamětí
Škoda že zde ještě není podpora novějších pamětí DDP3, které se nechají líp taktovat a mají nižší spotřebu než DDR2.
@valondr: no skoda jak pro koho, taktovani ani DDR2 ani DDR3 nikterak valne vysledky neprinasi, je to v radu jednotek % a to u taktovaciho maxima, kdesto cenovej rozdil tam je vpodstate 100% a casto i vetsi
@stratos.: Oni nevyčkávají, oni musí přepracovat celou patici, aby AMD čipsety podporovaly DDR3, kvůli integrovanému paměťovému řadiči v procesoru. Takže oni vůbec "nevyčkávají" ale mají s tím plné ruce práce aby uvedli Socket AM3, který je podporovat bude.
@valondr: Platforma AMD má řadič DDR integrovaný v procesoru, tudíš základní deska neovlivní jaký typ pamětí na AMD je používán(teda samozřejmě musí mít na to vhodné sloty, myslím že to budou AM3 nebo tak nějak desky), podpora musí být nejdříve v procesoru...
@Sow@_red: cena ddr3 je zatím stále hodně vysoká a pro běžného uživatele nemá smysl, nicméně jak porostou nároky bude i jich třeba a cena půjde dolů
@zemanjan@volny.cz: Tak zase když by byl větší odběr DDR3 tak si myslím že i cena by šla dolů, a dle mého AMD je jedno jestli cena DDR3 je třeba takováhle jako je teď a nebo jestli se zlevní. jim to je jedno dle mého.
@xvirusx: neboj zachvili zacnou ceny DDR3 padat dolu, protože zas nadeje čas ktery DDR2 se přestanou vyrabet a nastoupí DDR3 bude to jeste chvili trvat ale ne tak dlouho jak by se zdalo
@Artas69: Docela mě překvapilo, že to nepodporuje ty DDR3 což u nových desek a kort od týhle firmy je nevídaný. Uvidíme třeba příští bude už DDR3
@rehhi: AMD vždy bylo s podporou pamětí o krok pozadu , vždy počkali až do poslední chvíle než přešly na nové paměti
Biostar TA790GX
Jako obvykle doplním další produkt z připravované nabídky CZC :)
Biostar TA790GX A2+ ...1980,- kč s dph.
@Vladimir Harkonen: Me by spise zajimalo, kolik bude stat od Gigabyte, o tu mam vazny zajem, Biostaru neverim a DFI je moc drahe...
@SirIndy: Taky jsem moc nemusel Biostar. Ale souhrou náhod jsem byl nucen zvolit Biostar do jedné sestavy a už běží přes rok(druhá zatím přes půl roku).. Ze začátku jsem měl obavy, ale kvalita zpracování desky, přidané příslušenství společně s cenou, u mě změnily pohled na biostar. Podle mě děla opravdu kvalitní desky. Nemůže se rovnat deskám asus či gigabyte. Ale je to velmi dobrá volba za rozumné peníze. Podle mě je to rozhodně lepší volba než třeba msi se, kterýma mam špatné zkušenosti..
@Sow@_red: Biostar je i v mem PC a maximalni spokojenost. V dobe kdy jsem ji kupoval, mela dost veci lepsi nez konkurence (v me cenove hladine) a bios je opravdu promakly. Nechapu kde se porad berou ty povidacky o tom jak je Biostar spatny. "Teckove" rady jsou navic vzdy vyborny pomer cena/vykon.
@NicNebude: Souhlasím za cenu člověk dostane opravdu kvalitní produkt. Nehledě na to, že si drží i nějáké rekordy v oc - http://www.biostar.com.tw/app/en-us/event/tpoweri45rp/index.htm , http://www.biostar-usa.com/app/en-us/news/news.php?id=32 Podle mě je to jedná z opravdu kvalitních firem a osobně ji řádím po bok asus, gigabyte(po přečtení toho, že má rekordy) Jediná nevýhoda biostaru je v tom, že je to poměrně málo známa firma a odtud jsou ty povídačky o špatném Biostaru.
Opravte si chybu
Opravte si chybu v článku, máte tam dvakrát jižní můsek označen jako "S8750" přičemž jde o "SB750".
@gulde:
Řekl bych, že tohle je od CZC docela trapná chyba, měla by se v IT světě více orientovat.
HD3300, která je implentována v chipsetu 790GX je obdoba HD3450, která rozhodně není určená pro hraní her, ale spíše pro práci. Jde o to, že se dá tak nádherně využít potenciál Hybrid CF, to znamená, že ve 2D, kdy není potřeba výkonu grafiky, je zaplá pouze integrovaná, což je výborné pro úsporu našich penízek a šetří se zdroj.
@Adam Řezníček: S vetsinou musim souhlasit, ae aby fungovalo hybrid CF musite mit grafiku HD3450 nebo HD3470. Takze prece jen to neni zrovna optimalni na narocny hry typu Crysis, ae nicmene na prolitnuti se v IL2 Sturmovik nebo zahrani WoW/Lineage 2 ci neceho podobne nenarocnyho to v pohode staci:)
@Shadow.Specter: ale docela rad bych videl testy, kde je hd3300 + 2x hd2400xt. A taky zlepseni oproti hd3200. Akorat me to nevyjde o moc levneji nez hd3850 nebo gf95(6)00. Takze nevim, jestli je to tak supr....
@pjenkys: OH... Tak to se opravdu omlouvám, jestli je tomu opravdu tak. Myslel jsem, že Hybrid CF spustíš na všech modelech "HD", a že už inženýři z AMD/ATI ovladače tak optimalizovali. Pokud tomu tak není, je to obrovská nevýhoda.
@Adam Řezníček: bohuzel Hybrid cf podporuje jen grafiky ze serii HD2400 a HD3400 :(. Dalsi minus je, ze tahle technologie bezi jen pod Windows Vista:( Kdyby podporovali vsechny grafiky z HD serie, tak bych do desky s touhle technologii urcite sel k tomu bych si dal HD4850 a stacilo by mi to na vetsinu her na max detaily s dobrym rozliseni a ve 2D bych mel malou spotrebu. (odkaz je jen na hybrid CF na chipsetu amd 780, ae technologie ani podporavane karty se nezmenily [url]http://ati.amd.com/technology/hybridgraphics/45689-A-ATI-Hybrid-Gfx-Brochure.pdf[/url]
@gulde: Dobrý den,děkuji za upozornění a omlouvám se za chybu, jedná se o špatnou identifikaci znaku B z obrázku. Ihned jakmile to bude možné, bude chyba opravena.Přeji hezký den
@Martin Tichovský: I kdyby byl ten znak na obrázku kdovíjak nesrozumitelně napsanej, člověku přece musí dojít že jižní můstek je SB a ne S8 xD xD
@mtmccox:
Souhlas, to že jste z firmy, která se zabývá HW atp. by měl být důkaz přehlednosti o IT, což moc nevidím.
Jinak neberte ni osobně, taky přeju hezký den :) xD
@shrek566:
Můžu se zeptat, jaký máš důvod?
Osobně kdyby nezáleželo na penězích, tak AMD790GX rozhodně koupím + nějaké to 4jádro. Jinak ohledně peněz je to naprosto zbytečná věc.