Všechny komentáře k článku:Nová pobočka Czech Computer v Praze 5
Logicka volba
Ja jsem prave z teto lokality, od CZC jsem presel ke konkurenci prave kvuli jejich vzdalene pobocce, mimoprazsti si uvedomuji pouze vzdalenost, ale uz ne enormni hustotu provozu v praze, respektive enormni mnozstvi cestujicich v MHD, cesta do stare pobocky mi trvala MHD i pres hodinu, a dalsi zpet, dale si mimoprazsti neuvedomuji ze prazaci vice utraci, ne proto ze by meli o tolik vice penez, ale proto, ze jsou zvykli ze je na kazdem rohu nehorazne zdimaji, napriklad mame vysokorychlostni internet, i kabelovou televizi ve vyhodnem balicku, ale za 30 tisic rocne, cesta do CZC me stala na jizdenkach 52 korun, o najmu ani nemluve. Znam nekolik lidi co z venkova prisli udelat diru do sveta/do Prahy, po par mesicich se vsichni stehovali zpet na veknov s tim ze v Praze nechali cele sve uspory. Myslite ze prazaci toho maji vic, ale jen vymenou za to ze jim zbyde mnohem mene penez, utraceni >90% vyplaty za standardni prazske zivobyti je pro mladeho cloveka bezne, a do toho samozrejme nepatri cigara ci chlast, ci jiny nadstandard, znam lidi z venkova co se dostanou na pulku tohoto cisla, nelze tedy srovnavat nesrovnatelne, pobocka je v Praze proto, ze prazaci vic utraci, protoze jsou zvykli vzdavat se svych penez ve velkem. Pokud neverite, prijdte sem zit na 3 mesice, a uvidite.
V Praze jsem žil (přežíval) více jak rok, takže o utrácení vím svoje. Ale pokud člověk chce, tak se dá žít naprosto normálně za běžné ceny a nikdo tě neždíme pokud sám nechceš;) Chce to jen hledat výhodnější nabídky. Z mého pohledu se ceny právě díky velké konkurenci dostanou na minimum snáze než v jiných městech. Ale to bysme mohli diskutovat měsíce a měsíce..
Samozřejmě je mi jasné, že na něčem prostě člověk neušetří ani kdyby chtěl (nájem apod.) ale zbytek? Myslím, že to je o něčem jiném.
Ale tohle už sem myslím ani moc nepatří..
Ale jdi ty brepto (omlouvam se za to familierni osloveni, ale jinak to neslo).
30000 za kabelovku a internet? To se pak nedivim, ze tem 90%... Ale jinak je to cele smesne. Kabelovka a internet se v klidu vejde do 600,- za mesic a to nemluvim o tom, ze jsou to rychlosti, ktere si "vesnicani" mohou nechat zdat...
Pokud jde o potraviny, tak ty nejsou drazsi, nez mimo Prahu, oblečení je spíš levnější. Jen ten nájem. Ale s tím už člověk musí žít. Navíc, tady je práce vždycky, mimo P to je výrazně horší.
@destiny: rozesmál jste mě .... už tím oslovením dotyčného i zbytkem. Sice 600.-Kč, ale 650 Kč platím za UPC, ale pokud chcete vidět trvalé připojení "vesničana" (pražský folklor je někdy zábavnější než Brněnský), tak utraťte 1 s času na "http://img822.imageshack.us/i/849203085.png/" Připojení z Ženevy bych musel dát starší, stejně by lidé nevěřili ani rychlosti, ani cenám. Tož tak tu žijeme... ;-) (vemte to jako humor). Ten zbytek nehodnotím, už jste popsal ...
@destiny:
Zjevne zijete na vesnici, 600 za TV a net mesicne? Ani nacerno!
A naucte se cist, nechapu proc vse musim psat x-krat, ano, jde o rychlosti o jake si vesnicani mohou nechat zdat, ale take za sumy o kterych se jim nezdalo, problem je ze levne a pomale pripojeni v praze nesezenete, protoze vam nikdo nechce nabizet sluzbu, ale kasirovat vase prachy.
Ano, ty blaboly o praci, za temi prisli mi znami z vesnice do prahy, jenze cekatelu na praci je tu taky x krat vic, takze vam zamestnavatel rekne - makas 60-64 hodin tydne, nebo tvoje misto dostane nekdo z tech 50-ti jinych co na nej cekaj.
Zjevne jste PRESNE ten vesnican co nema poneti o realite, a misto toho abyste se z meho textu poucil, tak mu odporujete i kdyz nevite o cem mluvite, hodlate tedy podporovat tento mylny mytus.
@Gul_Ducat:
Nevím koho oslovujete, a je mi to jedno. Cena UPC za 100 mbit internet je v Ostravě taková, stránky UPC jsou celostátní. Jen musíte číst všechno. Pak se dozvíte o zbytku a kdo jej může mít.
Neurážím vás, moje práce je mimo tuto republiku. Kdo chce, zjistil si to.
Jste neregistrovaný jedinec, nemůžete ke mně do profilu a já vás přesvědčovat nehodlám.
Pokud ani v Ostravě ani v Ženevě nežijete, nehádejte, stejně jako já nehádám pražské podmínky.
@shapet:
Gul_Ducat by musel ve sve zasti prasknout.
Ac 'vesnican', to slovo se povedlo stejne jako nemcum 'Gastarbeiter'. Vyznam jiny, urazlivost zbytku neprazanu zarazejici. Ac vesnican, poridil jsem si mimo telefon 100 mbit nesymetricky internet,
a kabelovka tam automaticky je, tedy i tu. Cena ted 1190 kc, rocne necelych 15 000 Kc (Prvni rok platba 25 procent, pak individualni smlouva). Kde ? Kousek od Stodulek, coz byla vesnice jako poleno, jeste kdyz tam rodina bydlela. Je mi jedno, kolik to stoji, potrebuji to tak, jak to je.
Ze nestojim na Uradu prave ve fronte ? Bodejt. Lekar tam nestoji. Kliniku mam na te vesnici se 150.000 obyvateli.
Slak aby trefil takova polena, co si nevidi na spicku vlastniho nosu. Mel jste se ucit dokud to slo, nemusel byste bojovat ponizujicim zpusobem o praci a urazek neprazany. Nic vam neudelali a hlavne ne ceny. Znam ty ceny stejne jako kazdy, jinak bych tu nemusel reagovat.Mame v Praze 'krtka',stavela jej pro hlavni mesto cela republika. Zzkuste v Brne nebo Ostrave pronest vase slova a obtizne byste vyvazl. Jste nezdvorily. Velmi.
@Pavel Hans:
Souhlasím,až na to, že Metro pro Prahu stavěla celá republika. To je jako říkat, že dálnici do Brna stavěla celá republika a podobně (mimochodem Brno je snad jedno z nejvíce "podinvestovaných" měst na počet obyvatel).
Republika musí fungovat jako celek, zkusil jsem život v Praze i mimo ní a musím říct, že oboje má svoje plusy a mínusy a je na každém, aby si vybral.
Jinak Praha je spolu s přilehlou částí středních Čech suverénně nejlidnatějším regionem v republice a kdyby se náklady na Metro přepočetly na hlavu, budou pořád nižší než náklady na údržbu silniční sítě ve srovnatelně lidnatém regionu jinde, to jenom pro srovnání měřítek.
@Anonymní uživatel:
JIVy, ale o tom to přece nebylo. Pouze poslední větu dopsal tak, jak zní reakce.
Následky z doby socialistické dálnice ssebou vlečeme všichni. Bez ohledu na to, že jsme v EU a zrovna Horní Slezsko si už teď vytvořilo infrastrukturu i počet obyvatel, který konkurovat může.
Jenomže tohle není přetahovaná. Mladší si to pamatovat nemůžou, já, pokud chci (a nechci) vidím devastaci krajiny na Karvinsku dodnes. Ani Mostecko takovou nemá.
Vybral jsem si tak, jako jsem si vybral. Vídeň rozhodně nemá v úmyslu něco podobného kooperovat s Moravou. Rozumím mu, protože to píše domácí, podmínky zná. Hulvát zůstává hulvátem vždy. Jen doba se mění.
@Gul_Ducat:
Dobrá, budu konkrétnější, když to nejde jinak. Bydlím v Praze, konkrétně Hůrka, ale to není až tak důležité. UPC platím měsíčně 595,- za 10Mbps připojení, základní kabelovku a telefon. Když budu chtít, můžu mít od Centria symetrický 30Mbps za 499 měsíčně k tomu televizi za 119,-. To je moc?
A když to budu hodně přehánět a objednám si plný kotel (symwtrický 60Mbps, všechny kanály se dvěma settopboxy) za 1000 měsíčně a to vážně není těch 30K ročně...
To s těmi čekateli je hloupost, člověk který chce makat si tu práci najde. A ano, jsem sice "vesničan" a v Praze žiju jenom 10 let a vím, že moje představy o hledání práce jsou možná zkreslené tím, že jsem IT admin, takže o práci nouzi nemám, ale vím to i z pohledu jiných. Tchýně se zvedla a přišla do Prahy a práci našla během necelých tří týdnů. Tchán jí hledá dodnes doma a to už je na pracáku skoro rok...
Ty hodiny rozebírat nehodlám.
A pokud jde o tu realitu, je vidět, že každý má prostě tu svojí...
@destiny: Naprostý souhlas - ten člověk je křupan a myslí, že mu to ostatní sežerou..... Všichni známe ceny kabelovek a internetu v městech a na menších destinacích, kde si "poskytovatelé" mastí kapsy na těch nejméně movitých....