Všechny komentáře k článku:Nový notebook od Aceru se pochlubí čtyřjádrovým procesorem

Vývoj ntb

Stejně mi to nějak nejde do hlavy...
Kam spěje vývoj NTB? Přesně opačnym směrem, než k čemu byl vymyšlenej. Stále větší úhlopříčka, stále výkonnější a žravější HW, stále větší nároky na baterii. Kdo chce být in, "musí" mít na hry notebook. Kdo chce být in, musí mít notebook na multimedia atd, protože je pro něho notebook skladnější a doma k němu připojí pouze externí klávesnici, myš, repro, tiskárnu a popřípadě ještě externí mechaniku nebo disk.
Je to hezké, sám mám ntb na "práci". Zbytekl mi však přijde pouze jako boom dnešní doby. Notebooky šly dolu a přece přijít na lanparty s nařachlym notebookem je přece machrovina :)

Možnosti
3 reakce
poslední 15. 1. 2009 0:46

s tim bych souhlasil jen zčásti, protože vývoj se ubírá nejen tímhle, ale i opačným směrem. Důkazem budiž rozšiřující se nabídka subnotebooků a netbooků. A pochopitelně jde tedy i vývoj nahoru, ke stále ještě přenosným, a přitom ještě stále maximálně výkonným strojům. Takže bych řek, že nabídka se naopak začíná rozšiřovat.

 

rovnako tak ako existuje skupina ludi, ktory potrebuju co najmensie a najmobilnejsie pristroje, existuje aj skupina ludi ktory Notebook vyuzivaju ako nahradu stolneho PC, nemyslim si preto ze tento vyvoj je negativnym, jednoducho zodpoveda len poziadavkam trhu - cize ocividne tieto "giganticke" notebooky niekto kupuje a je o ne zaujem, pretoze ak by nebol, tak by sa nevyrabal...

 

Tak třeba tenhle notebook by nemusel být špatný na firemní prezentace, rýsování v CADu a upravu multimedii a grafiky, ale pouze pro určitou skupinu lidí. A pokud si k tomu budu připojovat externí klávesnici, myš,.... a budu to mít jako stolní PC? To už je lepší za míň peněz HTPC ne? A na hry? Rozhodně stolní PC na lance se mi ty notesy nelíbí. Sám ho mam HP (Athlon X2 1.9Ghz, 2Gb ram, GF8200 sem tam na film a hlavně do školy a spokojenost) a pro dalši skupinu lidi jsou tu notesy tipu asus EEE nebo acer aspire ONE... :) taky na něj mam zálusk... :-D