Všechny komentáře k článku:Nový notebook od Aceru se pochlubí čtyřjádrovým procesorem
Podstatné věci u ntb...
Po zkušenostech osobních a lidí kolem mě už v první řadě řeším hlavně věc toho jak je ntb proveden mechanicky než abych řešil jestli udělal rekordy v 3D Marku. Konstrukce je důležitější než výkon, který je absolutně dostačující i u stávajících průměrných modelů. A jelikož jde o ntb od Aceru, tak bych na kvalitní konstrukci moc nesázel (třeba ano, třeba by překvapil, ale já Acerům prostě nevěřím..) Ntb NIKDY nemůže nahradit stolní PC. Z jediného důvodu a tou je ergonomičnost. jedině mít ntb na cesty, doma pak připojit klávesnici, myš, externí monitor, pak ano. Ale ntb samotný vždy bude náhražka na cestování (nikoli výkonová, ale ergonimická) za stolní PC jelikož to si sebou těžko vezmu autem do práce...
Taky moc Aceru nevěřím, ale konstrukce si myslím, že bude v pořádku.K tomu 3d Marku znám hodně lidí, kteří na tyto věci hledí, většino je nezájímá ani značka či cena, hlavní je výkon.To se potom nemůžou divit, když po několika propařených hodinách se jim ntb "rozsype" pod rukama.Máš ale pravdu že ntb nikdy nenahradí stolní PC.A když už si chceme zahrát nějakou tu náročnější hru tak určitě stolní.
@ssmoke: naprostý souhlas.. A navíc za cenu dost přes čtyřicet tisíc to už je panečku stolní PíCíčko.. Názory na kvalitu Aceru jsou různé, mně osobně se jejich desing i líbí, ale jde o to, kolik vydrží, jak bude vypadat ze rok, dva.. Nebo jestli jen přižije záruku a pak odejde do věčných lovišť..
@kinmen: S tím bych až tak nesouhlasil. Pro někoho je NTB jediná potřebná věc. Někdo nepotřebuje výkonný počítač nebo obrovský monitor. Znám spoustu lidí ze svého okolí, kteří notebookem nahradili svoje domácí PC a to především z důvodů pracovních nebo studijních. A pořizovat si obojí(jak PC tak notes), když můžete mít srovnatelnou mobilní věcičku a to jak cenově tak výkonnostně je zbytečné...záleží prostě jenom na preferencích lidí.
Upřímně řečeno tohle už skoro není ani notebook, viděl bych to tak maximálně na to, že si ho člověk vezme sebbou třebas na chatu, ale rozhodně nebude na každodenní přenášení, čímž je potom vcelku jedno jak moc odolný notebook je. Jinak Acer se za poslední roky docel zlepšil co se týče kality provedení, takže nějak tragicky bych to ve srovnání s konkurencí ve stejné kategorii ani neviděl ;)