Všechny komentáře k článku:Ochraňte svá data s produktem od Addonics

Obnova

Šifrování je z 1 strany výborná záležitost, ale řekl bych, že to téměř vylučuje v případě havárie disku se k datům ještě jakkoliv dostat. Což v době, kdy mám pocit, že výstupní kontrolu dělá koncový uživatel není asi ten správný směr.Ano zálohování - kolikrát to tu už bylo - user: ja na to zapomněl a mám tam účetnictví a fotky ze svatby...Závěr: dobrá věc, ale používat s rozmyslem!

Možnosti
6 reakcí
poslední 19. 9. 2008 8:38

Přesně to mě napadlo- havárie disku a ztráta dat- asi by byl lepší box pro dva disky, kde by se data prostě zdvojily a zmenšila se tak pravděpodobnost ztráty dat.

 

@dr6se2: nebo mít 2 pc nebo 2 hard disky a jeden pc nebo hard disk odpojovot a jeden používat na serfování po netu to je nejbezpečnější způsob ochrany dat

 

@Miloslav­Karásek-X: Mít 2 PC, jedno "bezpečné" a jedno "nebezpečné" - jo, tohle je způsob, který se používá. Podmínkou ale je, že mezi nimi nikdy nesmím přenášet žádná data elektronicky, a "bezpečné" PC nesmí být nijak propojeno s ostatním světem (nejde jen o připojení k internetu, ale taky by mělo být uvnitř odstíněné místnosti, aby např. někdo neodposlouchával, co se zrovna zobrazuje na monitoru - a to se dá dělat překvapivě snadno). Takže je to hrozný opruz a používá se to jen pro práci na supertajných věcech.Totéž platí i pro ty dva disky, ale nesmím zapomenout při přepnutí na "bezpečný" disk taky odpojit ethernetový kabel. Samozřejmě nikdy nemít připojené oba disky najednou. Když jednou zapomenu, bezpečnost je v háji...

 

@joe_h: no já mám takovej pocit, že odstíněná místnost je už trochu moc - to by člověk nesměl sednout ani na WC aniž by si nebyl jistej že "výsledek" někdo neukradne a nepoužije na špionáž..:))

 

@joe_h: Nevim, co tajíte před světem a je mi to jedno ale nejste malinko paranoidní? Většině lidí stačí důsledně dodržovat pár rozumnejch pravidel.

 

@Václav Vejvoda: Když budu v tomto komentovat předchozí topicy...Nejde to tam skladovat supertajná data, ale z 2. strany existuje potřeba mít třeba chráněná data typu: učetnictví, elektronické podpisy, řada aplikací spolupracující např. s bankovním segmentem atd. Na to je cryptování supr. Jen je třeba to pravidelně např. vytavit na DVD a hodit nekam na bezpečné místo... Tolik bych asi viděl k využití...