Všechny komentáře k článku:Ochraňte svá data s produktem od Addonics
Obnova
Šifrování je z 1 strany výborná záležitost, ale řekl bych, že to téměř vylučuje v případě havárie disku se k datům ještě jakkoliv dostat. Což v době, kdy mám pocit, že výstupní kontrolu dělá koncový uživatel není asi ten správný směr.Ano zálohování - kolikrát to tu už bylo - user: ja na to zapomněl a mám tam účetnictví a fotky ze svatby...Závěr: dobrá věc, ale používat s rozmyslem!
@martin.fischer: Přesně to mě napadlo- havárie disku a ztráta dat- asi by byl lepší box pro dva disky, kde by se data prostě zdvojily a zmenšila se tak pravděpodobnost ztráty dat.
@dr6se2: nebo mít 2 pc nebo 2 hard disky a jeden pc nebo hard disk odpojovot a jeden používat na serfování po netu to je nejbezpečnější způsob ochrany dat
@MiloslavKarásek-X: Mít 2 PC, jedno "bezpečné" a jedno "nebezpečné" - jo, tohle je způsob, který se používá. Podmínkou ale je, že mezi nimi nikdy nesmím přenášet žádná data elektronicky, a "bezpečné" PC nesmí být nijak propojeno s ostatním světem (nejde jen o připojení k internetu, ale taky by mělo být uvnitř odstíněné místnosti, aby např. někdo neodposlouchával, co se zrovna zobrazuje na monitoru - a to se dá dělat překvapivě snadno). Takže je to hrozný opruz a používá se to jen pro práci na supertajných věcech.Totéž platí i pro ty dva disky, ale nesmím zapomenout při přepnutí na "bezpečný" disk taky odpojit ethernetový kabel. Samozřejmě nikdy nemít připojené oba disky najednou. Když jednou zapomenu, bezpečnost je v háji...
@joe_h: no já mám takovej pocit, že odstíněná místnost je už trochu moc - to by člověk nesměl sednout ani na WC aniž by si nebyl jistej že "výsledek" někdo neukradne a nepoužije na špionáž..:))
@joe_h: Nevim, co tajíte před světem a je mi to jedno ale nejste malinko paranoidní? Většině lidí stačí důsledně dodržovat pár rozumnejch pravidel.
@Václav Vejvoda: Když budu v tomto komentovat předchozí topicy...Nejde to tam skladovat supertajná data, ale z 2. strany existuje potřeba mít třeba chráněná data typu: učetnictví, elektronické podpisy, řada aplikací spolupracující např. s bankovním segmentem atd. Na to je cryptování supr. Jen je třeba to pravidelně např. vytavit na DVD a hodit nekam na bezpečné místo... Tolik bych asi viděl k využití...
Fyzický přístup k hardwaru
nějak se nevyznám v šifrování, takže by mě zajímalo pokud budu mít disk v tom boxu a zašifruji ho a někdo mi ten box vezme, disk vyjme, tak budou ty data pořád zašifrovaná? Budu rád za odpovědi které mi trochu objasní šifrování :)
@kahuna: Předpokládám, že po připojení se bude tvářit jako normální disk a elektronika v tom rámečku bude data šifrovat v reálným čase, tudíž na disk se data budou ukládat již šifrovaná. I kdyby disk někdo vyjmul tak bez znalosti dešifrovacího klíče nemá možnost se k datům nijak dostat. Dešifrování probíhá pomocí klíče (flashdisk). V dnešní době je již takové řešení k dispozici pomocí softwaru např. Microfost BitLocker nebo freewarový Truecrypt. Bohužel o šifrování se stará procesot tudíž je zde menší ubytek výkonu. Tedy i kdyby vám někdo ukradl celý box s diskem a bez klíče (flashdisku) se k datům nemá šanci dostat. Doufám, že jsem vám alespoň trochu objasnil problematiku šifrování.
@Borcak:
K datum se nedostane, pokud nebude ten klic v akradenem zavazadle spolu s diskem. Pak je cele sifrovani k nicemu :-)
Podobne jako pin napsany na papirku u platebni karty.
@zivan:
A co se stane, kdyz odejde ten klic :-). Data uz neuvidi ani majitel :-).
Neni proto lepsi cryptovat pomoci hesla? Heslo se nemuze nerozbit a neda se ani ztratit. Jedine ho muze ukrast ten nemec, kterej krade veci *****
@rychle: To by potom člověk splakal nad výdělkem. Osobně si myslím, že šifrování není pro normálního domácího uživatele a málokdo potřebuje šifrovat desítky gigabajtů dat, takže moc kousků asi neprodají.
@Borcak: Jo nad takovou věcičkou, co by to dokázala zašifrovat, jsem přemejšlel, protože jsem si řikal, že inteligentní člověk, kterej mi po mojí smrti vyjme HDD z PC a napojí si ho k sobě přez SATA II, nebude potřebovat žádný heslo do OS a normálně ho tam uvidí jako další disk. Je to dobře, že tuhle věcičku vynalezli. Ale co až si změnim heslo do winu nebo se mi s OS něco stane, (jako že se stalo když jsem nainstaloval SP3) jak to z toho pak dostanu? A to mi chceš říct, že když stratim ten flashdisk, že všechny ty roky stahování a schánění (hodně věciček už nikdy neseženeš) bude tu tam? Jenom počkat, než to zase někdo obejde
@Borcak: Děkuji, určitě mi to pomohlo pochopit tento box. A sem rád že se našel někdo ochotný mi to vysvětlit ;)
Je to pekny
vypada to pekne, je to zajimavé a uzitecne. skoda, ze nedelaji i pro 3,5 disky. sice by zmizely nejake vyhody treba dat to misto normalniho disku ale cenove by to pro uzivatele ktery to kupuje uz s diskem usetri nejakou tu kurunu.
Akorád nechápu....
Když je to tak bezečné, proč je vždy napsáno "By měl ..." Dle mého je to tak, že když někdo bude chtít něco opravdu čournout, je na světě hackerů dost... Nejlépe jsme na tom my, co máme plat na nájem, vodu, elektrliku a něco k zakousnutí...a zbyde nám sem-tam něco na zakoupení u CZC :-D Pro pocit super života.... (Dělám teprve dva měsíce po dostudování :-) )Na tomhle světě není bezpečné skoro nic :o) To je na tom to smutné...
@BlackZoneCZ: Ale ne, není to tak hrozné. Například Truecrypt, který byl v diskusi už zmíněn: zdrojové kódy jsou otevřené, takže se můžu podívat, jestli je napsaný opravdu bez zadních vrátek. Pokud ho správně použiju, tak hacker musí prolomit hodně slušnou šifru typu AES. No, a protože sleduju pokrok a vědecké články v oblasti kryptografie, tak vím, že není veřejně známý způsob, jak něco takového prolomit dřív, než přestane existovat Země :) Což znamená, že jestli někdo na světě ví, jak takovéto šifry prolomit (což není vůbec jisté, ale konspirační teorie holt nevyvrátíte), tak na 99% pracuje v NSA nebo v jejím ruském či čínském protějšku. No a protože nemám pár set miliard dolarů ani zbraně hromadného ničení, tak pro Američany, Rusy ani Číňany nejsem zajímavý.Takže s kolegou BlackZoneCZ možná v jistém smyslu souhlasím - kdo nic nemá, tomu nic neukradnou - ale ta hranice "nemajetnosti" je někde úplně jinde.
@mervart: Doba bohužel trochu pokročila a třeba tímto: http://technet.idnes.cz/prolomit-lze-jakekoli-sifrovani-disku-staci-zmrazit-pamet-pax-/tec_denik.asp?c=A080221_230606_tec_denik_pka způsobem se ty data dají za určitých okolností získat poměrně snadno, takže se ta několikaset miiardova hranice majetku posouva trochu zas k hranicím nás smrtelníků ..