Všechny komentáře k článku:Odzvoní hudebním CD nosičům?
Proc jen MP3?
Jako by nebylo spousta mnohem lepsich formatu... Bohuzel z MP3 se stalo neco jako "standard" (stejne jako pro psany text si lidi predstavi word atd...).
Pokud se novy format bude chtit prosadit i mezi lidi co maji trosku sluch (a neposlouchaji hudbu na peckach za par korun z mobilu) tak by firmy meli sahnout minimalne po OGG (aneb proc platit licence a patenty za MP3??) kdyz uz ne po nejakem bezztratovem formatu...
Na tuto otázku lze prozatím odpovědět jednoduše... Většina levných přehravačů, a některé ze střední cenové kategorie .ogg a podobné neumí přehrát. Stejně tak mobilní telefony.. Je nutné do nich opět nacpat nějaký software pro přehrání, což pro laika situaci velmi komplikuje... Ten prostě chce koupit zařízení, nacpat do něj pokud možno co nejvíc hudby a potom uz jen chodit po městě se špuntama v uších...
spis nechapu proc vubec nejaky komprimovany fotmat....asi zustanu jeste hodne dlouhou dobu u vinylu a klasických CD popripade SACD protoze koupit si komercni muziku v mp3 zalevno neni ani u nas zadnz problem a kvalitní nahravky nikdo v mp3 poslouchat nebude (rozhodne ne doma na kvalitním sestave) samosebou na cestach do pecek to preci jenom staci po ulici jezdi auta a kvalita jde domu ale stejne tomuhle nedavam sanci
A proc tam to cdcko nekopnou cely bez ztraty kvality? MP3 at si strcej za klobouk, kamarad ma Hi-Fi soustavu za 150k a uz vidim, jak si v tom bude postet mp3ky. A i ja na bednickach za 3000 a zvukovce za 700 poznam rozdil
@Sweeteck: Ten rozdíl je poznat i na integrovaný zvukovce a jen trochu lepších sluchátkách, prostě nechápu příčinu tak masového používání mp3, když je kolem tolik lepších a i levnějších formátů a tohle by mohl být impuls právě pro tuto změnu.
@cacanovotny: Duvod, proc se masove posloucha zastarala nekvalitni mp3 je dost podobny duvodu, proc na 90% PC bezi nekvalitni zavirovatelny operacni system. Zkratka se to chytlo a masove rozsirilo. Taky bych byl rad za ogg, kdyz uz ne za flac. Ale mp3 na 256kbit/s kodovana novejsim lamem na vysokou kvalitu neni zas tak strasny poslouchani, audiofilove prominou :)
No samozrejme by byl idealni bezztratovy FLAC, ale ktere zarizeni jej umi dekodovat? Ona mp3 na 320kbps neni k zahozeni. A jestli maji nahradit opravdu CD, budou opravdu muset vydavat take nejaky bezztratovy format, jiank bude spoustu uzivatelu nespokojena.Vyvoj ovsem takovychto a podobnych technologii je velmi podobny - od prvnich krucku se dostavame k tomu nejlepsimu v oboru a pak to zase zprznime. Napr. takove fotoaparaty, kdy jsme se dostali od starych komorovych fotooparatu, pres fotoaparaty s malym filmeckem az k digitalni fotografii, ktera je stale daleko za predeslymi zpusoby foceni.Ona se ani analogova televize(pri dobrem signalu) neda srovnat s dvb-t (dvb-s je na tom trochu lepe).
@Skic:
Souhlasím, že kupovat si originální hudbu v komprimovaném formátu by většinu lidí neuspokojila a plně to chápu.
Myslím si, že jednoduchým řešením by bylo přidat na kartu s FLAC soubory malou aplikaci (funkční pod každým OS), která by jedním kliknutím FLACy na kartě enkódovala do mp3 a uložila např. na pevný disk uživatele. Tak by si na své přišla jak technicky méně zdatná veřejnost, tak i její hudebně vzdělaná část.
Hmm MP3 bych taky nevolil. To spíš MP2 kterou používaj rádia jelikož to neořeře tolik co i nejlepší MP3 ASpoň by muzika nezněla tak ploše jako nějaký MP3 128Kb/s