Všechny komentáře k článku:Počítač utopený ve vodě

Zase nic

Název článku je velice zajímavý, píše se tam že celý vnitřek skříně je vyplněn kapalinou... četl jsem dál a nakonec z toho vypadl systém chlazení, kde kapalina je zase v trubkách, sorry ale čekal jsem víc.

Možnosti
2 reakce
poslední 23. 10. 2008 19:07

No ono je to z toho důvodu, že je třeba to teplo někam přesunout a samovolně se nepřesune.. to leda v případě vzduchu (a to ještě špatně).

 

PC je ponořeno v kapalině (až na pevné disky), a ty trubky jsou tam jen z důvodu, že se teplo musí vysálat do okolí a k tomu jsou pasivní chladiče. Když máš vodní chlazení je to vlastně jen vývod tepla, aby se nevyzářilo do bedny, ale někde jinde.