Všechny komentáře k článku:Počítačová hrozba roku 2009: malware zaměřený na ekonomický pokles

Hrozby

Lidi, koukám , čtu si tady článek a Vaše reakce a můžu řící, že se mi to líbí. Jak už bylo řečeno jsme Homo sappiens a máme právo se rozhodovat. Hold jsou lidi dobří, neutrální a zlí. Myslím si že nějaký psycho testy by nepomohli. Hackeři by se jenom museli více snažit a myslím že dlouho by jim to netrvalo. Podívéjte na čechy jak jsou vyčůraní. Když člověk chce napadnout počítač, síť podnik, zemi, tak se mu to časem podaří ale musí se tomu věnovat a musí být vytrvalý (a takový jsou i hackeři). Hádat se tady o tom jetli lidi co nejsou zkušení v oblasti IT by neměli či měli mít přístup na net není to oč tu běží. Spíše bychom se měli zabývat jak těmto lidem nezkušeným předat ony informace.A když už člověk na neslušné stránky bude chtít jít tak tam prostě půjde a nikdo tomu nezabrání.Informovanost IT, informace jedno ze základních slovíček IT to je to co běžným uživatelům chybí. Informace co všechno na webu hrozí a jak tomu předejít.

Možnosti
3 reakce
poslední 29. 1. 2009 2:01

Přístup na net je dnes jeden ze základních atriburů použití počítače. Nebezpečí napadení sice omezují různé antivirové programy, ale pokud uživatel bezhlavě kliká na různě vyskakující okna v jazycích, kterým často nerozumí, je vlastně vystaráno.Stejně tak ve firmách, kde jsou i vysoké stupně zabezpečení několika firewally, DMZ, antispamovými a antivirovými programy stačí jeden člověk s USB Flash, kterou si zapojil doma do počítače a správce IT může kontrolovat celou firmu aby zjistil, kdo něco natách do celé sítě. Je to nekonečný boj...Informace o možnostech napadení se k uživatelům dostávají pravidelně, ale každý říká "mě se to stát nemůže, přece se vyznám"...

 

@ondrak.jiri: JJ, a kdyby lidi byly jenom samí hodný, tak Policie, hasiči, správci sítě a jiní by neměli práci ;)To jsem samosebou odlehčil situaci, ale tohle je jeden z nekonečný bojů.

 

@sico_007: Hodný, nehodný. Záleží jestli budou lidé počítačově gramotní a dají si dohromady 1+1. 5ekl bych že největší neduhou uživatelé je že nečtou chybové hlášky a na vše kliknou OK a nebo chybu rychle zavřou. Případně si potvrdní provádění nějakého skriptu přes web, v tu chvíli je o zábavu postaráno.