Všechny komentáře k článku:Počítačová hrozba roku 2009: malware zaměřený na ekonomický pokles
Chování na netu
Ono taky záleží na chování nás - "těch slušných". Kdo leze na pochybné stránky, přeposílá všem svým známým legrácky se seznamem 100 e-mailů, kterými to kdy prošlo, kliká na kdejakou hloupost, ten nejen zaviruje své PC, ale také se tím může výrazně podílet na šíření spamu, virů a kdejakého malware, pokud má hacknutý stroj. Přitom o tom ani nemá tušení a žije s tím, že on není hacker, je přeci slušný uživatel, jen se mu trochu zpomalil stroj :-( Důležitá je i osvěta, jenže troubů je a bude pořád dost. Je to daň za cenovou dostupnost technologie, holt s PC nedělají jen odborníci a znalí problematiky. Je tu i dost těch, kteří svou neznalostí a ignorantstvím bojují sami proti sobě a nám.
naprostej souhlas ... ja bych k porizeni internetu u nekterych pripadu dal psycho testy :D pac je hrozne kdo co posila ...
@shepeeteq: Zajímavý nápad možná že by to mohlo a možná by to bylo úplně zbitečné když vidím čeho je člověk schopnej v dnešní době dokáže a tak mám strach že by to byla škoda úsilý snahu něčeho dosáhnout a změnit. Jsem zklamán že k tomuto dochází.
...to co jsi tady napsal o dani z cenové dostupnosti technologie a o tom že holt s PC nedělají jen odborníci a znalí problematiky je pěkná blbost . To by sji chtěl aby jsme tady žili jako stádo ***** ?Už tak jsme tady zabrždění ve všem oproti jinejm státum až běda. Mě stačí že jsem se k pc dostal až někdy po vojně a to jsem na to hleděl jako ***** Podle mě je super, že pc umí ovládat i 2 leté děti a že na to pc rodiče mají.Mám strašně rád lidi kteří si myslí že něco umí a potom pohrdají těma co tu danou věc neumí ale ve spoustě jinejch věci by ho zfoukli ...jen o tom nepíšou na net do rádoby chytrejch diskusí. Pravda je ,že lidi kteří klikají na kdejakou kravinu je dost ale i ti se ponaučí když se jednou spáli to je 100%
@dkolov:
Tys ho ale pochopil úplně špatně ;-). (alespon tedy myslím). Nikdo nekritizuje to, že jsou ICT technologie tak dostupné. To je samozřejmě jen a jen dobře a rozhodně to tak MUSÍ být a né jinak. Věřím, že se bude digitalizovat čím dál tím více a to mimo jiné i proto, aby odpadly STOVKY MILIARD, které lítají oknem ven kvůli tomu, že státní aparát je pořád v době kamenné.
Jakožto student si jen těžko představuji, jak bych fungoval bez notebooku. Podstatnou část z přednášek prostě nemám šanci stíhat zapisovat ručně (sem disgrafik) a pak to po sobě stejně nepřečtu. Takže pohodlně, krásně a rychle stíhám zapisovat skoro všechno právě do notebooku a pak to rozesílám spolužákům, někdy zapisuje zase jiný, ať si můžu odpočinout třeba nějakou tou gamesou, prostě paráda :-).
Gramotnost v oblasti ICT je zkrátka doménou 21.století a rozhodně je to ohromný pokrok.To, o čem se tady ale bavíme je, že za to, jako ostatně za všechno ostatní, platíme určitou daň. Ta se nazývá malware. Jisté je, že kdyby ti kvůli nějákýmu známýmu, nebo dědovi, nebo tvojemu děcku, které s PC neumí pracovat a zamarasí si ho bordelem se ti do PC dostal malware a pak ti někdo vybral účet, životní úspory, určitě bys ICT nevynášel do nebes a chápal povzdech nás zkušenějších.Hald problém je, a to i kdybysme do oblasti internetu zanesli určité právní aspekty, že jejich jednání, i když z neznalosti, způsobuje značné škody jiným lidem a tak bych si dovolil toto šiřitelství imaginárně zahrnout (nechť mě případní uživatelé právníci opraví) do oblasti nedbalostního trestného činu z nevědomosti (Nevěděl, že může porušit, ale vzhledem k okolnostem vědět měl a mohl).
Jinými slovy, tito uživatelé co neví, způsobují druhým značné škody a zákon na to pamatuje v občansko-majetkové rovině, ale bohužel už né v té virtuální :-(.Závěrem bych tedy dodal, že samozřejmě je pouze zbožné přání přístup k internetu podmiňovat určitou znalostí v ICT oblasti a psychologickými testy, na druhou stranu by to pomohlo uchránit nás všechny ostatní před tvůrci malwaru - zloději. Stejně s tím ale nikdo nic nenadělá a tak nám nezbývá, než si jen povzdechnout :-(.
@Vik: Díky, Viku, za zastání. Přesně tak, proti dostupnosti nemám nic, samozřejmě. Problém vidím v té nevzdělanosti a pokud někdo napříklsd (viz výše) tvrdí, že PC umí ovládat 2-leté dítě, tak to je právě on, kdo není soudný. To je jako s auty, ojetinu za 3000,- si může koupit každý jouda, ale co pak na silnici dělá! Tady je to snad evidentní, že problém není v dostupnosti, ale v uživateli.
@miksm:
No, já mám spíš pocit, že horší věci na silnicích dělají namachrovaní synáčci různých zbohatlíků, kteří dostanou k osmnáctinám suprmegasilný auto a pak s tím jezdí jak pominutí. No a na netu? Tam jsou přece všichni nejchytřejší, jak můj soused, nejen že mi zaprasil noťase vším možným bordelem, ale ještě má tu drzost, že mi doporučuje vypnout firewall, protože "to furt otravuje s nějakým povolováním". OMG.
Mimochodem, zrovna jeho se trochu týká i ten příklad se silnicema, protože si půjčil auto, jel jak pr*se (cca 150 do zatáčky) a skončil na vozíku a je rád, že vůbec žije...